reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

reklama
Ostatnio znalazłam artykuł jakis na necie ci się wypowiada jakiś profesor z Wielkiej Brytanii że badania prenatalne a dokładnie USG i mierzenie przezierności karkowej zbyt często wychodzi że dziecko może mieć ZD , nie jest opracowane do końca to i tam za granicą dochodzi do 800 usuniec zdrowych ciąż bo zostało źle zdiagnozowane . Ale ile w tym prawdy to nie wiem [emoji19]
 
@gacoperek a kto napisal ze to dziadostwo? @motylkowelove no to tak myslalam z tym neoparin, ja clexane tez 30 zl z czyms ( tzn zawsze ta sama cena ale przed chwila pisalas a ja juz nie pamietam dokladnie ;))a na rachunku pelna cena to 112, a neoparin ma taka refundacje?? Wow szkoda ze clexane chociaz nie z dyszke;) ale i tak jest R wiec spoko:)
 
Miłe ochlodzenie i co z tego jak o 10.oo poszlam znowu spać. Za oknem widzę ze zaraz lunie deszcz.
Będę miala drugiego syna więc nie mam za bardzo co kupować.na pew o coś nowego ale to juz nie to samo. Wszystko mam po starszym. Buuuuuuu. Tylko tak oglądam ciuszki na stronach i ogladam. Nie mam dziś ochoty na nic.
 
Tez tak sobie tlumacze, tym bardziej, ze zelazo mam tylko w suplemencie, tabletki dopiero w poniedziałek...jednak zjadsnie dziennie natki pietruszki robi swoje :D
Też na to liczę:)
@Kruszka no dla mnie bardzo niefajny wpis tej osoby z wrzesniowek i wyglada mi na kogos kto sie tu ostatnio zaczal udzielac i poczul sie urazony ze cenimy sobie prywatnosc na fb i sa tam wszystkie grudniowki z dnia założenia grupy na fb czyli jakos koniec lipca. W ogole jak ktos juz napisal wyrwany z kontekstu i jakos pelen hejtu..no i w ogole ocenianie wszystkich miesiecy forumowych po kolei i ze ktorys wyszedl najgorzej:D osoba ewidentnie nie ma co robic a sposob spedzania wolnego czasu nie swiadczy o niej najlepiej a gacoperek pisala ze ma na refundacje ale za 10 zl to na pewno nie clexane dlatego pytalam jaki i co miala wczesniej a nie wiem ile neoparin na R ale jak piszesz ze 80-90 zl to dziwne zeby na R tylko 10 zl i juz nie pamietam czy kilka opakowan czy jedno. A myslalam ze neoparin duzo tansze mi chyba w aptece na R za 3 zl chcieli sprzedac neoparin ale gin sie nie zgodzil i u mnie clexane
No łatwo poszło wystawienia oceny ;)
Ja miałam Neoparin jak nigdzie nie mogłam dostać clexane. Potem mi sytuację koleżanka w pracy ratowala. Teraz M pojechał do apteki i powinien mi kupić, bo sprawdzałam na ktomalek.pl Na początku nie chciałam zwlekać, bo nie bylam przygotowana na ciążę i wszystko załatwialam w biegu.
Dziewczyny nie stresujcie mnie, że ten Neoparin to dziadostwo.
Być może są różne opinie na ten temat. Ja Neoparin stosowalam na początku. Powiedziałam o tym ginowi, nie skomentował. Ciążę utrzymałam, a to był jeden z najważniejszych leków, które powinnam na początku zastosować. Sanofi, producent clexane, bardzo wydzielal lek dla poszczególnych państw, a do tej pory nie było zamiennika. Także zdania co do Neoparin są podzielone.
Z wczorajszych 35 stopni spadło u mnie dziś do 15 tak się źle czuje w nocy się obudziłam z zaworem głowy aż się łóżka trzymałam. Dziś od rana już też kilka razy mi się zakręciło w głowie. Ta pogoda mnie wykonczy. Sprawdzałam sobie ciśnienie ale mam dobre 124/71.
Oj to właśnie dziś w nocy wstałam do młodszego i ledwo doszłam do jego pokoju. A On jeszcze płakał, że plecaki Go bolą. Nie wiem czy Go przewialo czy to nerki :( Podałam mu nurofen i w końcu usnal.
Sama pospałam do 9, bo mąż zajął się dziećmi. Jutro ja wstanę a On pośpi dłużej
Dzis zaczęłam 25tc i norma jest 12/13 cm a ja mam 9cm
To ja w tym 34tc miałam 4,5 a norma chyba do min 6. Ale zwiększyły się. Nawadniaj się i głowa do góry.
Ostatnio znalazłam artykuł jakis na necie ci się wypowiada jakiś profesor z Wielkiej Brytanii że badania prenatalne a dokładnie USG i mierzenie przezierności karkowej zbyt często wychodzi że dziecko może mieć ZD , nie jest opracowane do końca to i tam za granicą dochodzi do 800 usuniec zdrowych ciąż bo zostało źle zdiagnozowane . Ale ile w tym prawdy to nie wiem [emoji19]
Moja sąsiadka tak miała. Postanowiła urodzić, syn ma 5 lat i jest zdrowy. Właściwie to nie brała pod uwagę aborcji.
Miłe ochlodzenie i co z tego jak o 10.oo poszlam znowu spać. Za oknem widzę ze zaraz lunie deszcz.
Będę miala drugiego syna więc nie mam za bardzo co kupować.na pew o coś nowego ale to juz nie to samo. Wszystko mam po starszym. Buuuuuuu. Tylko tak oglądam ciuszki na stronach i ogladam. Nie mam dziś ochoty na nic.
Roxumiem Cię ;) Ale ja drugiemu synkowi i tak kupiłam troszkę rzeczy :) Nawet jakieś fajne używki to były. Zresztą jednego rodzilam prawie zima a drugiego latem, więc nawet body potrzebowałem więcej z krótkim rękawem. Teraz córkę, a w domu nic dziewczecego, łącznie ze ścianami w jej pokoju, są niebieskie, a na jednej ścianie tapeta w dinozaury :)
 
Mile ochlodzenue i deszczyk super, bo przyroda juz tego potrzebowała. M pojechał w kilka miejsc po zakupy. Chłopcy oczywiście z nim, bo tata to ich idol i musza mu "pomagac". Ja trochę posprzątałam, zaraz wskocze na orbitreka. Ale ten czas dziś leci....

Oooo 23 tc skończony Wow!
 
Dziewczyny nie nakrecsjcie sie wzajemnie z tym neoparinem. To odpowiednik/zamiennik clexane. Rozni sie producentem. Neoparin jest polski, clexane bodajże francuski, przez co cens jest inns. To tak jak Apap i Panadol- i jedno i drugie to paracetamol innego producenta.
 
Też na to liczę:)

No łatwo poszło wystawienia oceny ;)
Ja miałam Neoparin jak nigdzie nie mogłam dostać clexane. Potem mi sytuację koleżanka w pracy ratowala. Teraz M pojechał do apteki i powinien mi kupić, bo sprawdzałam na ktomalek.pl Na początku nie chciałam zwlekać, bo nie bylam przygotowana na ciążę i wszystko załatwialam w biegu.

Być może są różne opinie na ten temat. Ja Neoparin stosowalam na początku. Powiedziałam o tym ginowi, nie skomentował. Ciążę utrzymałam, a to był jeden z najważniejszych leków, które powinnam na początku zastosować. Sanofi, producent clexane, bardzo wydzielal lek dla poszczególnych państw, a do tej pory nie było zamiennika. Także zdania co do Neoparin są podzielone.

Oj to właśnie dziś w nocy wstałam do młodszego i ledwo doszłam do jego pokoju. A On jeszcze płakał, że plecaki Go bolą. Nie wiem czy Go przewialo czy to nerki :( Podałam mu nurofen i w końcu usnal.
Sama pospałam do 9, bo mąż zajął się dziećmi. Jutro ja wstanę a On pośpi dłużej

To ja w tym 34tc miałam 4,5 a norma chyba do min 6. Ale zwiększyły się. Nawadniaj się i głowa do góry.

Moja sąsiadka tak miała. Postanowiła urodzić, syn ma 5 lat i jest zdrowy. Właściwie to nie brała pod uwagę aborcji.

Roxumiem Cię ;) Ale ja drugiemu synkowi i tak kupiłam troszkę rzeczy :) Nawet jakieś fajne używki to były. Zresztą jednego rodzilam prawie zima a drugiego latem, więc nawet body potrzebowałem więcej z krótkim rękawem. Teraz córkę, a w domu nic dziewczecego, łącznie ze ścianami w jej pokoju, są niebieskie, a na jednej ścianie tapeta w dinozaury :)

A moi obaj będą zimowi. Musze kombinezon kupić, kilka bodziakow, skarpetki i moze wlasnie jakies ekstra coś. Na pewno cos uszyje z resztek ktore mam i cos nowego. Na wiosne takie same czapki:D
 
reklama
Jakoś mocno nie wnikałam, ale z takiej pobieżnej orientacji, to jestem na nie ;) Przykładowo:

Link do: Krew pępowinowa 6 prawd, o których nikt nie mówi. | Mama Lekarz

Link do: To, czego żaden bank krwi pępowinowej wam nie powie.

Nie wiem tylko, na ile te artykuły są rzetelne i aktualne.

Właśnie już cztery lata temu pojawiały się przesłanki, że to aż takie jednoznacznie dobre nie jest dlatego zrezygnowałam z pobrania tej krwi, ale teraz to już ostatnia szansa będzie na taką decyzję a widziałam się ostatnio z koleżanką, która rodzi we wrześniu i zamówiła ten zestaw (dla wszystkich swoich dzieci przechowuje krew) i jak z nią rozmawiałam to jakby jakimś rzecznikiem ich była taka przekonana o słuszności tej decyzji.
 
Do góry