reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2018

reklama
Ostatnio znalazłam artykuł jakis na necie ci się wypowiada jakiś profesor z Wielkiej Brytanii że badania prenatalne a dokładnie USG i mierzenie przezierności karkowej zbyt często wychodzi że dziecko może mieć ZD , nie jest opracowane do końca to i tam za granicą dochodzi do 800 usuniec zdrowych ciąż bo zostało źle zdiagnozowane . Ale ile w tym prawdy to nie wiem [emoji19]
 
@gacoperek a kto napisal ze to dziadostwo? @motylkowelove no to tak myslalam z tym neoparin, ja clexane tez 30 zl z czyms ( tzn zawsze ta sama cena ale przed chwila pisalas a ja juz nie pamietam dokladnie ;))a na rachunku pelna cena to 112, a neoparin ma taka refundacje?? Wow szkoda ze clexane chociaz nie z dyszke;) ale i tak jest R wiec spoko:)
 
Miłe ochlodzenie i co z tego jak o 10.oo poszlam znowu spać. Za oknem widzę ze zaraz lunie deszcz.
Będę miala drugiego syna więc nie mam za bardzo co kupować.na pew o coś nowego ale to juz nie to samo. Wszystko mam po starszym. Buuuuuuu. Tylko tak oglądam ciuszki na stronach i ogladam. Nie mam dziś ochoty na nic.
 
Tez tak sobie tlumacze, tym bardziej, ze zelazo mam tylko w suplemencie, tabletki dopiero w poniedziałek...jednak zjadsnie dziennie natki pietruszki robi swoje :D
Też na to liczę:)
@Kruszka no dla mnie bardzo niefajny wpis tej osoby z wrzesniowek i wyglada mi na kogos kto sie tu ostatnio zaczal udzielac i poczul sie urazony ze cenimy sobie prywatnosc na fb i sa tam wszystkie grudniowki z dnia założenia grupy na fb czyli jakos koniec lipca. W ogole jak ktos juz napisal wyrwany z kontekstu i jakos pelen hejtu..no i w ogole ocenianie wszystkich miesiecy forumowych po kolei i ze ktorys wyszedl najgorzej:D osoba ewidentnie nie ma co robic a sposob spedzania wolnego czasu nie swiadczy o niej najlepiej a gacoperek pisala ze ma na refundacje ale za 10 zl to na pewno nie clexane dlatego pytalam jaki i co miala wczesniej a nie wiem ile neoparin na R ale jak piszesz ze 80-90 zl to dziwne zeby na R tylko 10 zl i juz nie pamietam czy kilka opakowan czy jedno. A myslalam ze neoparin duzo tansze mi chyba w aptece na R za 3 zl chcieli sprzedac neoparin ale gin sie nie zgodzil i u mnie clexane
No łatwo poszło wystawienia oceny ;)
Ja miałam Neoparin jak nigdzie nie mogłam dostać clexane. Potem mi sytuację koleżanka w pracy ratowala. Teraz M pojechał do apteki i powinien mi kupić, bo sprawdzałam na ktomalek.pl Na początku nie chciałam zwlekać, bo nie bylam przygotowana na ciążę i wszystko załatwialam w biegu.
Dziewczyny nie stresujcie mnie, że ten Neoparin to dziadostwo.
Być może są różne opinie na ten temat. Ja Neoparin stosowalam na początku. Powiedziałam o tym ginowi, nie skomentował. Ciążę utrzymałam, a to był jeden z najważniejszych leków, które powinnam na początku zastosować. Sanofi, producent clexane, bardzo wydzielal lek dla poszczególnych państw, a do tej pory nie było zamiennika. Także zdania co do Neoparin są podzielone.
Z wczorajszych 35 stopni spadło u mnie dziś do 15 tak się źle czuje w nocy się obudziłam z zaworem głowy aż się łóżka trzymałam. Dziś od rana już też kilka razy mi się zakręciło w głowie. Ta pogoda mnie wykonczy. Sprawdzałam sobie ciśnienie ale mam dobre 124/71.
Oj to właśnie dziś w nocy wstałam do młodszego i ledwo doszłam do jego pokoju. A On jeszcze płakał, że plecaki Go bolą. Nie wiem czy Go przewialo czy to nerki :( Podałam mu nurofen i w końcu usnal.
Sama pospałam do 9, bo mąż zajął się dziećmi. Jutro ja wstanę a On pośpi dłużej
Dzis zaczęłam 25tc i norma jest 12/13 cm a ja mam 9cm
To ja w tym 34tc miałam 4,5 a norma chyba do min 6. Ale zwiększyły się. Nawadniaj się i głowa do góry.
Ostatnio znalazłam artykuł jakis na necie ci się wypowiada jakiś profesor z Wielkiej Brytanii że badania prenatalne a dokładnie USG i mierzenie przezierności karkowej zbyt często wychodzi że dziecko może mieć ZD , nie jest opracowane do końca to i tam za granicą dochodzi do 800 usuniec zdrowych ciąż bo zostało źle zdiagnozowane . Ale ile w tym prawdy to nie wiem [emoji19]
Moja sąsiadka tak miała. Postanowiła urodzić, syn ma 5 lat i jest zdrowy. Właściwie to nie brała pod uwagę aborcji.
Miłe ochlodzenie i co z tego jak o 10.oo poszlam znowu spać. Za oknem widzę ze zaraz lunie deszcz.
Będę miala drugiego syna więc nie mam za bardzo co kupować.na pew o coś nowego ale to juz nie to samo. Wszystko mam po starszym. Buuuuuuu. Tylko tak oglądam ciuszki na stronach i ogladam. Nie mam dziś ochoty na nic.
Roxumiem Cię ;) Ale ja drugiemu synkowi i tak kupiłam troszkę rzeczy :) Nawet jakieś fajne używki to były. Zresztą jednego rodzilam prawie zima a drugiego latem, więc nawet body potrzebowałem więcej z krótkim rękawem. Teraz córkę, a w domu nic dziewczecego, łącznie ze ścianami w jej pokoju, są niebieskie, a na jednej ścianie tapeta w dinozaury :)
 
Mile ochlodzenue i deszczyk super, bo przyroda juz tego potrzebowała. M pojechał w kilka miejsc po zakupy. Chłopcy oczywiście z nim, bo tata to ich idol i musza mu "pomagac". Ja trochę posprzątałam, zaraz wskocze na orbitreka. Ale ten czas dziś leci....

Oooo 23 tc skończony Wow!
 
Dziewczyny nie nakrecsjcie sie wzajemnie z tym neoparinem. To odpowiednik/zamiennik clexane. Rozni sie producentem. Neoparin jest polski, clexane bodajże francuski, przez co cens jest inns. To tak jak Apap i Panadol- i jedno i drugie to paracetamol innego producenta.
 
Też na to liczę:)

No łatwo poszło wystawienia oceny ;)
Ja miałam Neoparin jak nigdzie nie mogłam dostać clexane. Potem mi sytuację koleżanka w pracy ratowala. Teraz M pojechał do apteki i powinien mi kupić, bo sprawdzałam na ktomalek.pl Na początku nie chciałam zwlekać, bo nie bylam przygotowana na ciążę i wszystko załatwialam w biegu.

Być może są różne opinie na ten temat. Ja Neoparin stosowalam na początku. Powiedziałam o tym ginowi, nie skomentował. Ciążę utrzymałam, a to był jeden z najważniejszych leków, które powinnam na początku zastosować. Sanofi, producent clexane, bardzo wydzielal lek dla poszczególnych państw, a do tej pory nie było zamiennika. Także zdania co do Neoparin są podzielone.

Oj to właśnie dziś w nocy wstałam do młodszego i ledwo doszłam do jego pokoju. A On jeszcze płakał, że plecaki Go bolą. Nie wiem czy Go przewialo czy to nerki :( Podałam mu nurofen i w końcu usnal.
Sama pospałam do 9, bo mąż zajął się dziećmi. Jutro ja wstanę a On pośpi dłużej

To ja w tym 34tc miałam 4,5 a norma chyba do min 6. Ale zwiększyły się. Nawadniaj się i głowa do góry.

Moja sąsiadka tak miała. Postanowiła urodzić, syn ma 5 lat i jest zdrowy. Właściwie to nie brała pod uwagę aborcji.

Roxumiem Cię ;) Ale ja drugiemu synkowi i tak kupiłam troszkę rzeczy :) Nawet jakieś fajne używki to były. Zresztą jednego rodzilam prawie zima a drugiego latem, więc nawet body potrzebowałem więcej z krótkim rękawem. Teraz córkę, a w domu nic dziewczecego, łącznie ze ścianami w jej pokoju, są niebieskie, a na jednej ścianie tapeta w dinozaury :)

A moi obaj będą zimowi. Musze kombinezon kupić, kilka bodziakow, skarpetki i moze wlasnie jakies ekstra coś. Na pewno cos uszyje z resztek ktore mam i cos nowego. Na wiosne takie same czapki:D
 
reklama
Jakoś mocno nie wnikałam, ale z takiej pobieżnej orientacji, to jestem na nie ;) Przykładowo:

Link do: Krew pępowinowa 6 prawd, o których nikt nie mówi. | Mama Lekarz

Link do: To, czego żaden bank krwi pępowinowej wam nie powie.

Nie wiem tylko, na ile te artykuły są rzetelne i aktualne.

Właśnie już cztery lata temu pojawiały się przesłanki, że to aż takie jednoznacznie dobre nie jest dlatego zrezygnowałam z pobrania tej krwi, ale teraz to już ostatnia szansa będzie na taką decyzję a widziałam się ostatnio z koleżanką, która rodzi we wrześniu i zamówiła ten zestaw (dla wszystkich swoich dzieci przechowuje krew) i jak z nią rozmawiałam to jakby jakimś rzecznikiem ich była taka przekonana o słuszności tej decyzji.
 
Do góry