reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

reklama
Ja skończyłam już szkole rodzenia, położna która ja prowadziła będzie ze mną przy porodzie. Ale dodatkowo też będę wybierać położna środowiskowa, ale ona pewnie przyjdzie tylko po porodzie?
Ja właśnie kończę lekkostrawna kolację i jutro na 8:00 obciążenie glukoza. Nie nastawiam się, musi być dobrze! :)
 
Ja skończyłam już szkole rodzenia, położna która ja prowadziła będzie ze mną przy porodzie. Ale dodatkowo też będę wybierać położna środowiskowa, ale ona pewnie przyjdzie tylko po porodzie?
Ja właśnie kończę lekkostrawna kolację i jutro na 8:00 obciążenie glukoza. Nie nastawiam się, musi być dobrze! :)
Polozna środowiskowa moze i przed porodem do Ciebie przyjsc ;)

Napisane na SM-J730F w aplikacji Forum BabyBoom
 
u nas też tylko koszula wchodziła w grę
Na siłę mi spodni nie zabiorą chyba. [emoji28]

m3sx3e3k25iia4nv.png
 
@Lake882 tak barfuję od lat. Zajmuję się także analizą karm gotowych dla kotów.

@gie_er Jeden z moich kotów barfuje jedynie z wołowiną, drugi, który nie chce jeść surowizny je karmę mokrą catz finefood.. Ale to jedna z wielu karm świetnej jakości.

Kot mojej mamy barfuje tylko z indykiem i kurczakiem, innego mięsa nie zje.

Co do barfa, zacząć należy od znalezienie mięska, które odpowiada naszym futerkom. Jeśli lubią tylko wołowinę lub tylko drób to też damy sobie z tym radę.
Dla początkujących są gotowe zestawy suplementów do mięsa. Może być felini complete czy easy BARF dostępne np w zooplus. Na kilogram mięsa dadaje się ich 12,5g. Po skrojeniu mięska, dodaniu suplementów i wody, ja porcję to na 100 g woreczki i do zamrażarki. Każdego dnia rano wyciągam gotową porcję.

Jak kotu zasmakuje, wtedy udoskonalamy przepis przez kolejne suplementy (zwłaszcza tauryne, której w tych gotowych preparatach jest mało).

Mam kalkulatory barfowe więc jak będzie trzeba komuś skomponować przepis to pomogę. Ja już mam małą kolekcję dodatków :Zobacz załącznik 819571

Na forum Agilis Cattus udzielam dużo informacji na temat robienia barfa. Jest tam cały dział o tej metodzie karmienia :)

My barfujemny od ponad roku :) u nas mieszanki z wołowiny, drobiu i indyka smakują wieprzowina też się trafia. co do suplementów to mam cały zestaw z pokusy: tauryna, hemoglobina, drożdże, algi itd. a jeśli chodzi o saszetki to Macs. czasami też daje surowy kawałek mięsa dla urozmaicenia.
Nie wiem jak u Ciebie ale moi znajomi to dziwnie patrzą na mnie jak dowiadują się na jakiej diecie jest mój kot i bardzo często słyszę ze to się nie oplaca:)
 
reklama
Jak pytalam mojego weta o barfa to powiedzial ze maltanczyka nie poleca takiej ilosci bialka bo one maja malo ruchu hmm moze on sie srednio zna ale ja tez hehe

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Psi barf jest inny niż koci barf,
jest forum barfnyswiat.pl warto tam popytać jak to jest bo z tego co wiem to nie ma znaczenia jeśli pies jest zdrowy ;)
 
Do góry