reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

Ja pół nocy nie spałam. Dziś mam w planach trochę dom ogarnąć, bo jest już porażka. Ja też odliczam czas do urlopu, ale mojego męża. W połowie czerwca przyleci na tydzień [emoji1][emoji1][emoji1][emoji7] Wybieram się z nim gdzieś na usg, żeby chociaz raz zobaczył nasze Szkraby u mnie w brzuszku[emoji8]
 
reklama
Dziewczyny nie wiecie jak to jest? Jestem na KURSIE i ciągnę już zwolnienie, ale chodzące. Chciałabym z mężem pojechać na ok 2 tyg do Anglii w lipcu. Myślicie, że mogę? Czy lepiej przerwać na ten czas zwolnienie?
 
Cześć dziewczyny :-) jak tam samopoczucie u was??
@Brzuchatka2017 Dziękuję za słoneczko.
Wczoraj powylegiwalam się na leżaku w słońcu, od razu inaczej.
Dzisiaj zapowiada się to samo :)

Jeśli chodzi o zaparcia i też nawet mdłości to mi pomógł rumianek zaparzony.
Tez próbowałam śliwek błonnik itp,
Jednak rumianek wypijany noc a z rana szklanka chłodnej wody okazało się strzałem w 10.
No i budzę się bez mdłości w koncu ;)
 
Cześć dziewczyny :-) jak tam samopoczucie u was??
@Brzuchatka2017 Dziękuję za słoneczko.
Wczoraj powylegiwalam się na leżaku w słońcu, od razu inaczej.
Dzisiaj zapowiada się to samo :)

Jeśli chodzi o zaparcia i też nawet mdłości to mi pomógł rumianek zaparzony.
Tez próbowałam śliwek błonnik itp,
Jednak rumianek wypijany noc a z rana szklanka chłodnej wody okazało się strzałem w 10.
No i budzę się bez mdłości w koncu ;)

Muszę wypróbować bo mdłości rano dają mi nieźle popalić ;/
 
Dziewczyny nie wiecie jak to jest? Jestem na KURSIE i ciągnę już zwolnienie, ale chodzące. Chciałabym z mężem pojechać na ok 2 tyg do Anglii w lipcu. Myślicie, że mogę? Czy lepiej przerwać na ten czas zwolnienie?
Wydaje mi się że jak masz zwolnienie to nie możesz wyjechać...
 
Dziewczyny nie wiecie jak to jest? Jestem na KURSIE i ciągnę już zwolnienie, ale chodzące. Chciałabym z mężem pojechać na ok 2 tyg do Anglii w lipcu. Myślicie, że mogę? Czy lepiej przerwać na ten czas zwolnienie?
@Oska305 mi lekarz powiedział, że na chodzonym l4 można.
Znalazłam też taki artykuł.
Link do: Czy ciężarna może przedłużyć zwolnienie za granicą? - Polak za granicą - rp.pl

m3sx3e3k3kg0z09h.png
 
Cześć dziewczyny nie odzywałam się bo mam przed urlopem taki zapieprz i tyle spraw do załatwienia że masakra.
A wczoraj miałam ważny i stresujący dzień bo wreszcie powiedziałam o ciąży szefowej uffff. Nie wiem czemu mnie to tak stresowało bo mam z nią dobry kontakt a rozmowa była bardzo miła. [emoji3] powiedziała że teraz muszę się oszczędzać i uważać na siebie bo już mam inne priorytety [emoji6] no i że dobrze że jej wcześnie mówię bo ma czas żeby pogadać z dyrektorką pionu nad przeorganizowaniem pracy i zatrudnieniem kogoś w przyszłym roku [emoji4] cieszę się że mam to za sobą. Też Was to stresowało czy tylko ja taka mienormalna jestem? [emoji6]
 
Wydaje mi się że jak masz zwolnienie to nie możesz wyjechać...
Właśnie mnie tez soe tak.wydaje. oczywiscie nie zawsze sprawdzaja, ale jak ktos uprzejmie doniesie np pracodawca to przyjda i stracisz swiadczenie. Zwolnienie w granicach kraju jest wazne chyba tylko.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tak, ale to siwe odbywa jakos inaczej. Na zwolnieniu nasz adres, jest to domyslny adres pod ktorym powinnas przebywac, wiec jak ja jechalabym na 3 miesiace do rodzicow powinnam zglosic do zus i chyba pracodawcy ze przebywam pod innym adresem i chyba powod. Jesli cos to tam mnie beda szukac. Zus najczesciej sprawdza jesli jestes na L4 a podejrzewa ze pracujesz w tym czasie gdzie indziej na czarno.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry