reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

reklama
Ja akurat mam jeszcze +10kg z pierwszej ciąży więc teraz staram sie jeść zdrowo i nie ulegać zachciankom :) dziewczyny a co wiecie na temat leczenia zębów w ciąży ? Właśnie poczułam jakąś dziurę a jednocześnie rośnie mi ząb mądrości, boję się bo wiem, że nieleczone mogą zagrażać ciąży. A z drugiej strony jak znaleźć stomatologa który odpowiednie leczenie przeprowadzi ciężarnej

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom

Coraz więcej stomatologów nie boi się leczyć kobiet w ciąży. Ja zdążyłam się pozbyć zębów mądrości przed ciążą (brakowało mi na nie miejsca w szczęce), ale klejenie dziur jest obowiązkowe. Najlepiej jak najszybciej. Z tego co mi mówiła moja lekarka to z kanałowym jak nie jest to bardzo paląca sytuacja to warto poczekać do II trymestru. Ale bez problemu stosowane są znieczulenia nie szkodzące ciężarnym. Także umów się jak najszybciej.

@Ankuś, może umów się na wizytę wcześniej? Widzę że bardzo Cię to stresuje, że nie skonsultowałaś się jeszcze z lekarzem. Albo chociaż zadzwoń do swojego lekarza, niech jego słowa Cię uspokoją. Może poleci Ci jakieś witaminy, których branie sprawi, że trochę wyluzujesz, bo poczujesz, że coś robisz [emoji6]. Wiesz, na wiele sytuacji nie mamy wpływu, ale stres nie jest dobrym czynnikiem..

Co do wagi to jak kiedyś ważyłam jakieś 50kg to moje cycki były cyckami głównie z nazwy [emoji6] jak zmieniłam pracę na siedzącą to przybyło mi kilkanaście kg (a może to małżeństwo tak mi dobrze służy [emoji23]? ) i okazało się, że cycki też mam [emoji23]. Teraz nie posiadam w domu wagi, ale boję się że nie ominie mnie ta nieprzyjemność i będę musiała się na wizycie zważyć [emoji32]. Wzięłam się za siebie niedawno i zaczęłam chudnąć, ale teraz pozostaje mi tylko pilnować, żeby ta waga za bardzo nie poszybowała w górę.. Nie będzie łatwo [emoji6]
 
Mi przy 1 ciąży przybyło "tylko" 30 kg :sorry2::surprised:i tak zostało ...
No ale to w ciąży [emoji6] na to się trochę inaczej patrzy [emoji6].
Po głębszym zastanowieniu to ja przez prawie 5 lat małżeństwa przybrałam coś ok 20 kg [emoji33]. Trochę mnie poniosło [emoji23]. To moja pierwsza ciąża i mam nadzieję, że nie będę się po niej za bardzo toczyć [emoji6].
 
Ankuś ale boisz sie ze jakis lekow nie bierzesz? Te wszystkie suplementy dla kobiet w ciazy nie sa obowiazkowe.Wiele kobiet nic nie bierze w ciazy i nic im ie jest.Zawsze mozesz sobie kupic sama w aptece.To tylko suplementy.A jezeli boisz sie o progesteron to zbadaj go jeszcze raz i zobaczysz czy nie spada tak jak mnie i najwyzej wtedy szybko polecisz do lekarza.Jak bedzie ladny to spokojnie czekaj do 13.04 zeby sie nie stresowac pozniej jak ja ze bedzie powtorka z pustego jaja..

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ankuś ale boisz sie ze jakis lekow nie bierzesz? Te wszystkie suplementy dla kobiet w ciazy nie sa obowiazkowe.Wiele kobiet nic nie bierze w ciazy i nic im ie jest.Zawsze mozesz sobie kupic sama w aptece.To tylko suplementy.A jezeli boisz sie o progesteron to zbadaj go jeszcze raz i zobaczysz czy nie spada tak jak mnie i najwyzej wtedy szybko polecisz do lekarza.Jak bedzie ladny to spokojnie czekaj do 13.04 zeby sie nie stresowac pozniej jak ja ze bedzie powtorka z pustego jaja..

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
No właśnie wszystkie dziewczyny piszą, że biorą luteine, duphaston, acard, ale ja mam wysoki progesteron, badałam go tydzień temu. Zestresowałam się tak, że spać nie mogłam. Może spróbuję zadzwonić dzisiaj do mojego ginekologa. Tylko nie wiem czy nie przesadzam z telefonem w niedzielę.
 
No właśnie wszystkie dziewczyny piszą, że biorą luteine, duphaston, acard, ale ja mam wysoki progesteron, badałam go tydzień temu. Zestresowałam się tak, że spać nie mogłam. Może spróbuję zadzwonić dzisiaj do mojego ginekologa. Tylko nie wiem czy nie przesadzam z telefonem w niedzielę.

Nie stresuj się!! Nic tak nie zaszkodzi jak stres.

Dziewczyny po ivf biorą (a jest nas tu 3 i może ci się wydawać, że wszystkie tak biorą) to wszystko i jeszcze więcej, bo to część procedury. Lekarze chuchają na zimne i my też. Po ty jak się wydało ~ 20k (po 15k przestałam liczyć, żeby się nie załamać) i to jeszcze bez pewności na powodzenie, to łyka się wszystko co dostajesz, uśmiechasz się szeroko i prosisz o więcej.

Ty się nie stresuj, jeśli ci to pomoże, dla własnego komfortu psychicznego, zrób jutro progesteron i skontaktuj się z lekarzem.
 
reklama
Do góry