reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2017

Jak sie na stale mieszka za granica to sie czlowiek pewnie przestawia, ja tu jestem tylko chwilowo, wiec moze dlatego mi trudniej;) ale rzeczywiscie porownujac kraje trzeba patrzec na caloksztalt, chociaż mowiac, ze mamy lepiej, nie chodzilo mi o kwoty, tylko wlasnie o dostep do badan i profilaktyke w ciazy ;)
Pewnie masz rację, chociaż ja jak pomyśle ile miesięcznie płacimy składek, podatków A potem i tak trzeba wszystko prywatnie, to mnie osobiście szlag trafia.
A co do IP to powinni niektórym rachunki za zwracanie głowy wystawiać. Ostatnio koleżanka w zaawansowanej ciąży miała wypadek samochodowy i czekała w kolejce bo.przyszła jakas " tu powinien być epitet" na IP bo ona jest w ciąży i jej niedobrze.
 
reklama
Hej Kobietki.. jejciu 30 stron nastrugalyscie od niedzieli..
normalnie musiałam na raty czytać :-)
Ja też zawsze gustowałam w starszych ;-)
Ja 30 lat a Mój mąż 38 :-)
10 lat małżeństwa (15 lat razem :-) )
ja dziś byłam na pobraniu krwi i wyszłam z gabinetu i już do windy w przychodni nie doszłam.. bo fiknełam.. :-) słabo mi się zrobiło i zemdlalam i bachneli mnie lekarze na ławkę i zaczęli cucić.. ale mi było potem głupio :-)
O kurczaki to Ty miałaś 15 a On 23. Szczerze moja mama by nie była szczęśliwa, już nie wspominając o Tacie :-)
Fajnie że Wam się udało. My 12 lat razem , ale dopiero pierwszą rocznicę.mieliśmy druga w październiku ;-)
 
@blair_90 ja bym jeszcze dodała, że jedzenie po przeliczeniu nawet na złotówki wszędzie ma podobne ceny. My np jak jeździmy do Francji wynajmujemy domek, to mięso zwłaszcza wołowinę mają cztery razy tańsza niż w PL, nabiał jest tani. Warzywa jedynie droższe, ale na jedzenie wydaje się w sumie tyle ile u nas. Prąd za dwa tygodnie, przy pralce, zmywarce i reszcie 1,5€
Po prostu w krajach bardziej zamożnych usługi sa droższe, co jest logiczne. Bo u nas przeciętna rodzina prawie całe dochody musi przeznaczyć na jedzenie i opłaty, tam jest to z 30-40%.
To tez prawda, jedzenie wychodzi dosc tanio tutaj. Dosc drogie sa natomiast apteki, najtanszy test ciazowy wyszedl mniei 10 euro, Femibion Natal 1 20 euro, woda utleniona 3 euro:) Ja patrze bardziej z naszej perspektywy na to wszystko, nie hiszpanskiej, ale oni na pewno nie maja na co narzekac :) jeszcze ta pogoda sloneczna i ich swobodny, radosny tryb zycia. I tak mi bedzie szkoda wracac;)
 
widze ze duzo z nas leci do Hiszpani w tym roku :) I tak sie zapytam bo czytalam ze nie wolno sie opalac w ciazy wiec teraz chcialam zapytac nie wolno sie opalac wcale czy tylko brzuszka?
Myśmy mieli wykupione wczasy na Jamajce, ale w zwiazku z ciąża i jej bezpieczeństwem przenieśliśmy je do Hiszpani:)
Opalać sie można, oby brzucha nie wystawiać na rażące slonce
 
Dziewczyny dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę witamin. Jutro zaczynam 12 tydzień ciąży. Muszę dzisiaj kupić nowe opakowanie. Brałam do tej pory pregna plus. Zastanawiam się jakie teraz kupić? Chyba trzeba zmienić na jakieś lepsze, bardziej urozmaicone?
 
Ja od 12 tygodnia ( pelnego, za tydzien) będę brała prenatal duo ;) tak jak mi lekarz zalecał

m3sx3e3kt8upoqjd.png
Wyczytałam, że one są od 13 tygodnia ciąży.
 
To naprawde bardzo podobnie..i wiadomo, czlowiek szarpnie sie i pojdzie na te usg,ale zalozmy np ze teraz w 7 tyg lekarz powie, ze serducha jeszcze nie widac, prosze przyjsc za tydzien i wtedy juz sie robi kwota okolo 800 zl..;]
Dokladnie tak. Ja bylam prywatnie na usg tylko raz ale to dlatego ze zaczelam krawic no I teraz bede w Polsce ale to wiadomo o wiele taniej mnie wyjdzie
 
Hej. Byłam u mojej rodzinnej i trochę mnie uspokoiła. Powiedziała, ze jej wygląda to na początku anemii. We czwartek jadę na powtorne badania krwi i moczu. Wtedy zdecydujemy czy hematolog, czy ona będzie mogła mi pomóc. Już dzisiaj kupiłam sobie tabletki z buraka czerwonego i będę wcinac. Kamień z serca mi trochę spadł. Niby anemia to nic dobrego, ale obawiałam się gorszego[emoji1]
 
Masz rację ale mieszkając za granicą i tam zarabiając w danej walucie nie można tego przeliczyć na złotówki. Bo wtedy zawsze to wychodzi dużo. Takie jest moje zdanie. Mam rodzinę w Anglii i wiadomo jeśli pewne ceny przeliczyć z funtów na złotówki to wychodzą mega ceny. Ale moja teściowa mówi tak, że skoro tam mieszka i tam zarabia to tam 10funtow jest dla niej jak 10zl porównywalne. Nie myśli o tym jak o 50zl.
I wydaje mi się to całkiem logiczne. Takie moje zdanie [emoji4]

m3sx3e3k3kg0z09h.png
Oczywiscie nie ma co przeliczac na zlotowki ale wizyty prywatne ogolnie sa drogie czy tu czy tam
 
reklama
Dziewczyny dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę witamin. Jutro zaczynam 12 tydzień ciąży. Muszę dzisiaj kupić nowe opakowanie. Brałam do tej pory pregna plus. Zastanawiam się jakie teraz kupić? Chyba trzeba zmienić na jakieś lepsze, bardziej urozmaicone?
W drugim trymestrze dobrze dorzucic kwasy dha w wiekszej dawce, ( w Pregnie Plus jest tylko 100 mg, to troche malo, bo zalecane jest 400 mg). Wg mnie fajnym preparatem jest Omegamed Optima ( jest tez wersja forte) albo Femibion Natal 2. W zasadzie to najwazniejszych jest od 13 tyg 5 skaldnikow: wit D, kwasy DHA, jod, zelazo i foliany dalej :)
 
Do góry