reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2016

reklama
Dzień dobry. U nas spokojnie, malutka śpi, mąż robi pizzę a syn się nudzi;)

@Luxuorius znam to, u mnie też przy końcówce ciąży wszyscy jakby czekali w napięciu, co do kogoś dzwoniliśmy to myśleli, że już rodzę, na szczęście już po. U Ciebie pewnie akcja rozwinie się na dniach, kto wie czy nie będziesz miała świątecznego maluszka;)

@majka23x fajnie, że u Was ok:) moja mala też grzeczna i też mąż mi naprawdę dużo pomaga, począwszy od samego bycia ze mną przy porodzie do teraz, zresztą przy synku było tak samo, nie mogę w tym temacie narzekać:) Co do tych wiecznych pytań, u mnie się uspokoiło, raczej pod koniec ciąży było gorzej, ciągle pytali jak tam, kiedy itd. teraz już parę odwiedzin mieliśmy, ale nie natrętnie, spokojnie także jest ok.

Miłego dnia:)
 
Mamusie mam pilne pytanie: od srody odciagalam pokarm (stal w lodowce caly czas i dolewalam). maz go mial dzis podac malej jak bylam u fryzjera ale przespala ten czas;)) czy moge jeszcze teraz zamrozic ten pokarm?

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
Nie możesz, musisz wylać. :sad:
A ja dziś nieprzytomna. Mały nie spał całą noc. Teraz śpi jak gdyby nigdy nic, a ja nie mogę się zdrzemnąć razem z nim, bo trzeba się starszym zajmować. Byle do wieczora i byle dziś się to nie powtórzyło, bo długo tak nie pociągnę
 
@Antiope to tego nie wiedziałam. A ile może stać takie mleko, by można było je zamrozić ? Bo jest tak, że ściąga się mleko i dolewa do niego kolejne porcje (ściągnięte w innym czasie, ale warunek, że muszą być schłodzone do tej samej temp), tylko to trzeba wtedy tego samego dnia wrzucić do zamrażalnika ? No bo w lowodce może stać chyba 96h ?
 
Witam się[emoji4]

@majka23x do mnie tylko mama o teściowie dzwonią. Reszta dostała informacje, że się urodził pogratulowali i tyle. A fb nie mam ani ja ani mąż, więc nikt nie szuka taniej sensacji, bo pewnie co niektórzy nie wiedzą o ciazy.[emoji6] A na rane jak Jadwiga mówiła może sukienki będą lepsze. Ja też jeszcze śmigam w tych gaciach porodowych, ale tylko dla tego, że są przewiewne, a jak gdzieś idę to bawełniane zakładam i podpaske.

@Jadwiga orłowska a sprawdzali w szpitalu czy mała nie ma pod językiem takiej niteczki. Mój ma i mówili, że może przez to słabo ssać i gryźć sutki. Na początku faktycznie gryzł niesamowicie, a później ogarnął co i jak i nie przecinali mu tego.

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Antiope to tego nie wiedziałam. A ile może stać takie mleko, by można było je zamrozić ? Bo jest tak, że ściąga się mleko i dolewa do niego kolejne porcje (ściągnięte w innym czasie, ale warunek, że muszą być schłodzone do tej samej temp), tylko to trzeba wtedy tego samego dnia wrzucić do zamrażalnika ? No bo w lowodce może stać chyba 96h ?
W lodówce może stać 3-4 dni od ściągnięcia, w zamrażarniku w lodówce 2 tygodnie, a przy głębokim mrożeniu 6 miesięcy. Zamrozić trzeba zaraz po odciągnięciu. Takiego kilkudiowego już nie można mrozić. Nie można też po rozmrożeniu mrozić powtórnie.
 
Antiope ona dobrze ssie tzn najada sie. Dziennie 75 g wychodzi. Dziś próbowałam głębiej wpychać jej pierś i jest lepiej. Tylko w nocy piersi za pełne i cieżko jej złapać a ze głodna to cieżko ja poprawić.
 
reklama
Do góry