reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

Dzięki :happy:

ja miałam zwykle podpaski. Chyba jest tak, ze jeśli kobieta prY miesiaczkach bardzo krwawi to i po porodzie tez. Jeśli ma skąpej miesiączki to i krwi mało po porodzie. Mnie lekarz pytał kilka godzin po porodzie czy jest tyle samo co przy miesiące, a ze było więcej to mnie zbadał i wylądowałam na zabiegowce pod narkoza.

tu we Fr na czczo nie moze przekraczać 95, a po dwóch godzinach po posilu 125. Ja mam zazwyczaj 75-90
No to u mnie by się zgadzało, bo ja podczas okresu mam masakrę. Kiedyś się nawet przez to anemii nabawiłam.

Ja kiedys wrzucalam link do fajnego sprzedawcy, ktory mial tez tanie polskie spiochy i polspiochy, i powiem Wam jedno porownanie po wypraniu ubranek: te spiochy co kupilam z tej polskiej firmy (sa dostepne na allegro, ale tez w txm24.pl oraz w sklepach stacjonarnych tifo), to te spioszki po wypraniu sa super, nie naciagnely sie i fajnie sie prasuja, a inne polspiochy mam z pepco, i sa po wypraniu takie ciensze i troszku bardziej rozciagliwe, mam wrazenie ze kilku pran nie wytrzymają.. taka moja mała obserwacja.. a roznica w cenie okolo 2-3 zl na sztuce (w pepco taniej). Ale i tak lubie zakupy w pepco, bo nie moge sie przyczepic do niczego innego jak tylko do tych polspiochow akurat.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
A ma coś poza ubrankami? Bo szczerze, to ubranek już absolutnie żadnych nie kupuję, bo mam tego za dużo.

Ok mamm nadzieje ze zapamietam.

Ja jak Jadwiga mysle. Miesiaczki mam zawsze skape. Po porodzie tylko w szpitalu w pierwsza dobe mocno krwawilam . potem nie potrzebowalam ani podkladow na lozko ani wiekszych podpasek. Zwykle wystarczaly.

Anio troche na fb Ci napisalam. Ja mam inne normy. U nas w de ba czczo moge miec do 95 po godz do 140 a po dwoch do 120. Wiem od dziewczyn ze w polsce maja norme po godz do 120. Moj diabetolog uważa ze nie moge sie glodzic i jak mam do 140 to jest ok. Znowu na cukry na czczo patrzy mocno rygorystycznie. One sa dla niego wskaznikiem jak panuje nad diata i cukrzyca. Nawet jak mam od czasu do czasu skoki po jedzeniu to jest w miare. Wazne ze na czczo sa w granicach. Z insylina mam okolo 90 bez to byl by kosmos.

Grun jesli masz cukrzyce typu pierwszego to zupelnie inna bajka niz cukrzyca ciazowa. Nie ma porownania w ogole. Ja np nie mam jeszcze 1 ale w ciazy zawsze posilkuje sie insulina i tez troche inaczej patrzy moj diabetolog na wyniki moje. Dla Ciebie 120 na czczo moze byc ok a np ja bym dostala okolo 15 jednostek insuliny. Z 6 jednostkami ledwo mieszcze sie w normie. Tak mi tłumaczył diabetolog jak zalamana bylam ze do sniadania musze 22 jednostki wstrzykiwac.

Witam nową mame. Ja tez mieszkam w DE.

Izulka ja orzy synku zawsze uzywalam persila sensitiv i sobie chwale. Byl lagodny dla skorki malego i ladnie dopieral rzeczy :)

Antiope właśnie dla troszke wiekszego dzidzia szukam nosidla. Jak bede np z mlodym na ergoterapii to bym mloda w cos takiego wlozyla. Tam maja cholernie mala winde i nie zmieszcze sie wozkiem Zastanawialam sie tylko czy takie moze byc i czy nie skrzywi mi sie kregoslup czy na bioderka bedzie dobrze. W Polsce to tula widzialam ale niezle sobie za to licza. Tutaj nie znalazlam takiego.

Biore sie za kolacje dziewczynki i za jeszcze jedno pranie. Bylam z synkiem na boisku zeby piłkę pokopal a on wlazl w kałuże i jak Peppa skakal wiec jeszcze jedna pralka mi doszla:)


Mój młody też jak dziś wracaliśmy z przedszkola to mi wskoczył w taką kałużę, że można go było wykręcać po powrocie do domu. Jeszcze kurcze wcześniej też próbował, ale go powstrzymałam na czas i zdawał się rozumieć, bo stwierdził: "Nie mogę skakać po kałużach, bo nie mam kaloszów.". A chwilę później chyba mu się zapomniało.

Dziewczyny ze starszymi dzieciakami powiedzcie mi proszę, czy maluszkom kupujecie całkiem nowe nożyczki do paznokci, czy będziecie używać tych samych co dla starszego rodzeństwa? Bo sama nie wiem, czy jest sens kupować, skoro starszy ma cały czas od urodzenia te same nożyczki z zaokrąglonymi końcami. Przecież się chyba przez nożyczki od siebie niczym nie zarażą? Zwłaszcza, że nie mam zwyczaju zacinać dzieci podczas obcinania paznokci...
 
reklama
Ja kupiłam w rossmannie biały jeleń żel pod prysznic hipoalergiczny bo właśnie slyszalam,że zalecają ich używać po porodzie. A mam też mały żel do higieny intymnej z ziaji bo je lubię i kupiłam sobie taki mały do szpitala. Myślicie, że takiego można używać do podmywania po porodzie? Czy wszystko tym jeleniem?

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom

tez mam ten z ziaji - jest super ;) i ten zapach! <3
 
:D :D :*

Ja mam upatrzony taki spiworek :)

Ps. Laseczki jak sie cytuje? bo nie moge tego ogarnac... :growl:
Ale przecież dobrze Ci się cytuje...
Ładny kombinezon. Gdzie taki można kupić?

Ja kupiłam w rossmannie biały jeleń żel pod prysznic hipoalergiczny bo właśnie slyszalam,że zalecają ich używać po porodzie. A mam też mały żel do higieny intymnej z ziaji bo je lubię i kupiłam sobie taki mały do szpitala. Myślicie, że takiego można używać do podmywania po porodzie? Czy wszystko tym jeleniem?

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja kupię żel do higieny intymnej z kory dębu i Tantum Rosa
 
Ja uzywam laktacyd na codzien a po porodzie chce sie podmywac tantum rosa dodatkowo
Ktos pisal o irygacji jesli chodzi o ta dopochwowa to ja bym sie bala infekcji ... Nawet by mi na mysl nie przyszlo robic irygacje po porodzie gdzie wszystko jest "otwarte" i wrazliwe

thgfflw1k3inkyc3.png
 
Ja wszystko wpisuje recznie jakby caly post co chce zacytowac haha wiec chyba to tak nie ma wygladac ;) i widze pod kazdym postem na dole w prawym roku jest +cytat i odpowiedz (o co kaman z tym cytatem)

ps. juz wiem , ogarnelam :D ;)

Ładny kombinezon. Gdzie taki można kupić?

Ebay.de :) ale sprzedawca jest z Pl wiec mozna sie dogadac po Polsku i pewnie nie bedzie problemu z wysylka na PL :)
 
Ja kupiłam w rossmannie biały jeleń żel pod prysznic hipoalergiczny bo właśnie slyszalam,że zalecają ich używać po porodzie. A mam też mały żel do higieny intymnej z ziaji bo je lubię i kupiłam sobie taki mały do szpitala. Myślicie, że takiego można używać do podmywania po porodzie? Czy wszystko tym jeleniem?

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom

Mnie położna powiedziała, zeby koniecznie wziąć ten którego używałam przez cała ciąże, zeby potem przypadkowo nie pojawiła sie reakcja alergiczna na cokolwiek innego


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry