reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujące czerwcówki

reklama
O jejku ślinotoku dostałam...:-D jakie pyszności.............
a mówią że jeśli w brzuszku chłopiec nie ma sie ochoty na słodkie ;-) a u mnie odwrotnie w tej ciąży :-D:-D:-D
 
Ostatni wypiek Ciasto bananowe robiłam we wtorek, a dziś juz nie ma.
Składniki

banany, 4
jajka, 2
mąka, 2 szklanki
proszek do pieczenia, 2 łyżeczki
masło, 150 g
mleko, 1/2 szklanki
sól,
cukier, 1 szklanka

Banany rozgnieć lub zmiksuj. W garnku rozpuść masło, dodaj cukier, wymieszaj. Następnie kolejno dodawaj po jednym jajku, mąkę z proszkiem, sól i mleko. Na końcu dodaj banany.

Nie należy zmieniać kolejności dodawania składników. Ciasto przełóż do keksówki i piecz około godziny w 180 stopniach, sprawdzając patyczkiem, czy już się upiekło w środku.
mmmmm pychota;)
 
Ostatni wypiek Ciasto bananowe robiłam we wtorek, a dziś juz nie ma.
Składniki

banany, 4
jajka, 2
mąka, 2 szklanki
proszek do pieczenia, 2 łyżeczki
masło, 150 g
mleko, 1/2 szklanki
sól,
cukier, 1 szklanka

Banany rozgnieć lub zmiksuj. W garnku rozpuść masło, dodaj cukier, wymieszaj. Następnie kolejno dodawaj po jednym jajku, mąkę z proszkiem, sól i mleko. Na końcu dodaj banany.

Nie należy zmieniać kolejności dodawania składników. Ciasto przełóż do keksówki i piecz około godziny w 180 stopniach, sprawdzając patyczkiem, czy już się upiekło w środku.

Robie bardzo podobne, wychodzi z tego cos w stylu chlebka o przepysznym bananowym smaku, lekko wilgotne :tak:


Czasami dodaje tez przecieru jablkowego lub troche rumu lub wiorki kokosowe, zeby nie bylo zawsze takie samo :-)

Kpi a jak ci wyszlo to o ktorym pisalas? :blink:
 
Matko jakie wy pyszności pieczecie;):)
Ja ostatnio jestem na etapie, pomysłów na z woreczka:p Bardzo mi posmakowały i np dzisiaj będzie karkóweczka:)
 
reklama
Ostatni wypiek Ciasto bananowe robiłam we wtorek, a dziś juz nie ma.
Składniki

banany, 4
jajka, 2
mąka, 2 szklanki
proszek do pieczenia, 2 łyżeczki
masło, 150 g
mleko, 1/2 szklanki
sól,
cukier, 1 szklanka

Banany rozgnieć lub zmiksuj. W garnku rozpuść masło, dodaj cukier, wymieszaj. Następnie kolejno dodawaj po jednym jajku, mąkę z proszkiem, sól i mleko. Na końcu dodaj banany.

Nie należy zmieniać kolejności dodawania składników. Ciasto przełóż do keksówki i piecz około godziny w 180 stopniach, sprawdzając patyczkiem, czy już się upiekło w środku.

Jakich wymiarów masz keksówkę bo nie wiem czy moja nie jest za długa i czy ciasto nie będzie za płaskie???
 
Do góry