reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujące czerwcówki

oj kochana nareszcie:-) dziękuję
juz nie mogłam się doczekać i wiem co będę piec w najbliższym czasie:tak:
hmmm... może jutro... muszę tylko zrobić szybki przegląd składników czy czegoś nie brakuje:-)
 
reklama
oj kochana nareszcie:-) dziękuję
juz nie mogłam się doczekać i wiem co będę piec w najbliższym czasie:tak:
hmmm... może jutro... muszę tylko zrobić szybki przegląd składników czy czegoś nie brakuje:-)
Nie zaglądałam długo:)A nie myślałam, że ktos się może zaiteresować moimi przepisami:)
 
Fajna drożdżówka, dobra i sama się robi czyli w sam raz dla ciężarówek :-D którym przecież coraz ciężej :-)

Drożdżówka nocna przepyszna

Składniki
Dzień 1.

1/2 szkl.oleju
1 szkl. mleka
1szkl. cukru
3 całe jajka
szczypta soli
5 dkg drożdży

Dzień 2.

1/2 kg mąki

1. Wszystkie składniki włożyć do miski i pozostawić na noc(nie wolno mieszać ani ugniatać).
2. Na drugi dzień dosypać 1/2 kg mąki- wyrobić i wlać do formy a gdy podrośnie włożyć do zimnego piekarnika i piec około 1 godz. w 170*C


Przepis pochodzi z tej strony:
Wielkie Żarcie - Przepis - Drożdżówka nocna przepyszna
 
Fajna drożdżówka, dobra i sama się robi czyli w sam raz dla ciężarówek :-D którym przecież coraz ciężej :-)

Drożdżówka nocna przepyszna

Składniki
Dzień 1.

1/2 szkl.oleju
1 szkl. mleka
1szkl. cukru
3 całe jajka
szczypta soli
5 dkg drożdży

Dzień 2.

1/2 kg mąki

1. Wszystkie składniki włożyć do miski i pozostawić na noc(nie wolno mieszać ani ugniatać).
2. Na drugi dzień dosypać 1/2 kg mąki- wyrobić i wlać do formy a gdy podrośnie włożyć do zimnego piekarnika i piec około 1 godz. w 170*C


Przepis pochodzi z tej strony:
Wielkie Żarcie - Przepis - Drożdżówka nocna przepyszna

Uwielbiam tę drożdżówkę :) Nie ma możliwości aby nie wyszła :) No i właśnie się napracować nie trzeba :)
 
Babka herbaciana
Robiłam w ostatni weekend i nawet specjalnie z myślą o Was foteczka powstała :)
Czas więc na przepis. Składniki na dużą formę do babki:
50 dag mąki pszennej
20 dag cukru
16 dag margaryny
4 żółtka
1,5 szklanki mocnej herbaty
1,5 łyżeczki sody
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
rodzynki
Zaparzyć herbatę (ja wkładam 2 torebki na duży kubek i wsypuję tam rodzynki aby namiękły. Ostatnio miałam mało rodzynków to dosypałam suszoną żurawinę :)
Utrzeć margarynę, cukier, żółtka i stopniowo dosypywać mąkę wymieszaną z proszkiem i sodą oraz wlewać przestudzona herbatę. Ciasto powinno wyjść dosyć gęste.
Piec dobrą godzinę w temp. 170-180 stopni. Koniecznie sprawdzić przed wyjęciem czy już się dopiekło, ja ostatnio trzymałam ją w piekarniku prawie 1 godz 20 minut dopiero była dobra.
Polecam :)
Smaczna, szybka i łatwa w wykonaniu babka, która jest dość mokrym ciastem jak na babki.

p1130667.jpg
A ta piękna polewa na tej babce to z czego się składa??
 
ooo ale super wygląda a musza mieć jakieś proporcje??
Nie stosuję żadnych proporcji, zwykle wsypuje około 3/4 kubka cukru pudru i dolewam odrobinkę mleka (zaczynam od 1 łyżki i jak trzeba to ciut dolewam) - tak aby tylko wyrobić cały cukier i aby nie był za gęsty i dał się rozprowadzić. Jak wlejesz za dużo mleka zawsze można cukru dosypać :)
 
Nie stosuję żadnych proporcji, zwykle wsypuje około 3/4 kubka cukru pudru i dolewam odrobinkę mleka (zaczynam od 1 łyżki i jak trzeba to ciut dolewam) - tak aby tylko wyrobić cały cukier i aby nie był za gęsty i dał się rozprowadzić. Jak wlejesz za dużo mleka zawsze można cukru dosypać :)
OKI to chyba się dzisiaj skuszę jak znajdę foremkę;)
A można mikserem czy trzeba ją ucierać??
 
reklama
Do góry