reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujące czerwcówki

Ciasto marchewkowe
25dkg marchwi
3 jajka
180gr cukru
szczypta soli
5 łyzek oleju
1 łyzeczka otartej skórki z cytryny
100gr maki pszennej
150gr mąki krupczatki
1op proszku do pieczenia(takie małe)
Marchew zetrzec na tarce o małych oczkach,rozbic jajka oddzielając zółtka od białek ,z białek ubić pianę dodając połowe cukru i sól,zółtka utrzec z reszta cukru,ucierając stopniowo wlewac olej oraz 5 łyzek goracej wody.Dodac startą marchew.skórkę z cytr o oba rodzaje mąki przesianej z proszkiem.Pod koniec delikatnie wmieszac pianę z białek.Formę wysmarowac opruszyc mąką i delikatnie wylac ciasto.Piec w nagrzanym piekarniku do 175 stpni 35 min.
Polewa 200gr c pudru sok z 1 cytr 3-4 łyzki wodyRozetrzec i wylac na ostudzone ciasto.
Ja, z racji uwielbienia wiórek kokosowych zrobiłam polewę czekol z wiórkami:)
Smacznego.
 
reklama
Ja dopisze przepis na ciasto marchewkowe, które zawsze wychodzi!!!Nigdy mnie nie zawiodło :)
(w smaku pychotka... marchewki nie czuć... i co najważniejsze ZAWSZE wychodzi)

1,25 szkl. oleju
4 jajka
2 szkl. drobno utartej marchewki (może być więcej)
2 szkl. mąki
2 szkl. cukru
2 łyżeczki pr. do pieczenia
2 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki sody
szczypta soli
orzechy, rodzynki lub inne bakalie (im więcej tym lepiej)
polewa czekoladowa

Jajka utrzeć z cukrem na puszystą masę, dodawać stopniowo mąkę i olej, proszek, sodę, cynamon, sól na końcu marchewkę i bakalie. Piec w temp. 180st ok. 40-60min.
Po studzeniu polać polewą czekoladową.
 
dzisiaj zrobilam knedle alá Kajdusia
wyszly przepyszne
i tak szybko je sie robi, ciasto pieknie sie zalepia, nic nie wyplywa w gotowaniu
nawet taki laik knedlowy jak ja potrafi je zrobic
pyszota:-p:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
dzieki za przepis:-)
 
cieszę się bardzo :-)
Chyba Lencja- pisała o rybie w cieście (tej prostszej wersji oczywiście)- poproszę o przepis- chcę zrobić jutro :tak:


Zgadza się, to ja :)
Przepis - jak to często u mnie eksperyment :) Udany.
Rybkę można wziąć różną ja miałam akurat zamrożone filety z pangi, które rozmroziłam, pokroiłam na kawałki, mocno skropiłam sokiem z cytryny i odstawiłam abym nabrały smaku i aromatu.
Ciasto zrobiłam z 1 jajka, szklanki wody mineralnej - gazowanej, mąki i odrobiny proszku do pieczenia. Mąki trzeba dać tyle aby ciasto było gęste, o wiele gęstsze niż na naleśniki. Woda mineralna powoduje, że ciasto podczas smażenia robi się takie pulchne. Umaczałam kawałki ryby w cieście - jak ma dobrą gęstość to ciasto ładnie do rybki przylega i smażyłam głęboko w rozgrzanym tłuszczu na złocisty kolor. Po usmażeniu warto odsączyć kawałki rybki na ręczniku papierowym aby wchłonął nieco tłuszczu. Tak przyrządzona rybka ma lekko cytrynowy posmak i jest bardzo delikatna, jeśli ktoś lubi lepiej przyprawioną można filety natrzeć pieprzem lub innymi jeszcze przyprawami.
Do takiej rybki zrobiłam wczoraj sałatkę z ogórków kiszonych (4 szt.), połowy dużego jabłka, średniej marchewki i połowy małej cebulki. Ogórki pokroiłam w grubą kostkę, cebulkę drobniutko posiekałam, marchew i jabłko starłam na tarce dodałam do tego sosik z 1 łyżki oliwy, 1 łyżki musztardy, odrobiny pieprzu i cukru.
 
Bezy

5-10dkg cukru na białko (ja brałam na 6 białek około 450-500g cukru)

Schłodzone białka ubić na sztywno ze szczyptą soli, następnie cały czas ubijając dosypywać pomalutku cukru. Ubijać tak długo, aż masa będzie gładka i sztywna.
Ja włączam mikser na maxa i zostawiam na 10-15 minut:-)

Wykładać na papier do pieczenia - najładniejsze są z rękawa cukierniczego. Ja nie mam i nakładam łyżeczką :-p

Piec w nagrzanym do 100 stopni piekarniku z lekko uchylonymi drzwiami (szpara 3cm) 1,5 do 3 godzin.

Dzisiejsza produkcja: IMG_3112.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Składniki:
  • FALE DUNAJU


  • CIASTO
  • 1 kostka masła roślinnego
  • 6 jaj
  • 2 szklanki mąki
  • 1 szklanka cukru pudru
  • 1 cukier waniliowy
  • olejek rumowy
  • 2 łyżki kakao
  • 2 łyżki wody
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • owoce świeże lub z kompotu


  • KREM
  • 1 margaryna
  • 1/2 litra mleka
  • 1/2 szklanki cukru
  • 1 cukier waniliowy
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 2 łyżki mąki pszennej


  • POLEWA
  • 1/2 margaryny
  • 1 szklanka cukru pudru
  • 2 łyżki kakao
  • 2 łyżki wody
Przepis na ciasto: Masło utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym, dodając po jednym żółtku, mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i ubitą na sztywno pianę z białek. Ciasto podzielić na 2 części.
Jedną część wyłożyć na blachę, a do drugiej dodać kakao i wodę. Utrzeć. Do ciasta (jasnego i ciemnego) można dodać olejek rumowy - według smaku. Na ciasto jasne wyłożyć ciasto ciemne, a na sam wierzch rozłożyć owoce. Piec 45 minut.Temp. ok 160

Przepis na krem:
Z mleka, cukru, cukru waniliowego i mąki ziemniaczanej i pszennej ugotować budyń. Ostudzony najlepiej zimny!dodawać stopniowo do utartej margaryny.

Przepis na polewę:


Wszystkie składniki rozpuścić w garnku. Ostudzić.Chodziło mi o kąpiel wodną. Tzn. biorę jeden garnek nalewam wody na niego zakładam mniejszy i tak w nim rozpuszczam wszystkie składniki:)

Przekładanie ciasta: Ciasto - krem - polewa.


SMACZNEGO:)
:-)
 
Do góry