reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujące czerwcówki

reklama
witam dziewuszki -podaje przepis na Sałatkę

- seler konserwowy- cały słoik
- puszka kukurydzy
- 1 por
- puszka ananasów
- 2 jabłka
- 1 por
- słoik majonezu - mały
- ser potarty

wszystko układamy wrastwami i na noc do lodówki, rano wymieszac odczekać pól godziny i jeść :)))


podam jeszcze przepis na
SOS ŻURAWINOWY DO MIĘSA ale ja jem również do kanapek

- 1/2 słoika żurawiny
- 3 łyżki majonezu
- 2 łyżki ketchupu
- 2 ząbki czosnku

pozdrawiam
 
Jutro piątek, może któraś z Was będzie chciała zrobić KNEDLE z ciasta twarogowego- u nas jedna z ulubionych piątkowych potraw, do tego proste i szybkie w przygotowaniu:

-20g miękkiego twarogu
-20 dag mąki
-żółtko
-pół szklanki mleka
- owoc (najlepiej świeże truskawki);-)
-śmietana, cukier

Twaróg rozgniatamy dodajemy żółtko, mąkę i tyle mleka, żeby składniki się połączyły. Ciasto rozwałkowujemy (grubość ok.1cm), kroimy na kwadraty. Owoc zawijamy w kwadraty formując knedle. Wkładamy do wrzącej lekko osolonej wody, gotujemy ok. 3-4 min, gdy wypłyną- wyjmujemy... Podajemy polane śmietaną posypane cukrem
PYCHA
 
witam dziewuszki -podaje przepis na Sałatkę

- seler konserwowy- cały słoik
- puszka kukurydzy
- 1 por
- puszka ananasów
- 2 jabłka
- 1 por
- słoik majonezu - mały
- ser potarty

wszystko układamy wrastwami i na noc do lodówki, rano wymieszac odczekać pól godziny i jeść :)))


podam jeszcze przepis na
SOS ŻURAWINOWY DO MIĘSA ale ja jem również do kanapek

- 1/2 słoika żurawiny
- 3 łyżki majonezu
- 2 łyżki ketchupu
- 2 ząbki czosnku

pozdrawiam
Jadłam ostatnio taką u Emalii:)Pychota:)
 
No to dziś czas na surówkę z czarną rzepą w roli głównej (sądzę, że śmiało można ją w przypadku trudności z dostaniem zastąpić białą rzodkwią)
Robię ją na kilka sposobów - w zależności od humoru i tego co w domu akurat jest pod ręką :)
wariant 1
czarna rzepa, jabłko, rodzynki, słonecznik, śmietana (albo jogurt), sól, pieprz, odrobina cukru
Rzepę obrać, zetrzeć na tarce - można posolić i odstawić na trochę aby soku nieco puściła, dodać starte jabłko, rodzynki (dobrze je wcześniej w gorącej wodzie chwilkę namoczyć) i słonecznik, wymieszać ze śmietaną i doprawić do smaku; czasem dodaję taką gotową kompozycję sos sałatkowy np ziołowy i mieszam odrobinę oleju ze śmietaną.

wariant 2 - wczoraj padło na:
czarna rzepa, marchewka, jabłko, kapusta pekińska
Podobnie jak wyżej wszystko obrać, zetrzeć na tarce, kapustę poszatkować lub pokroić nożem, doprawiłam tak jak tą powyżej a wyjątkiem tego, że nie dodałam cukru.
Dla mnie czarna rzepa ma świetny, wyrazisty smak, sprawia, że surówki są nieco ostrzejsze :)
 
Knedle tradycyjne vel kulki mocy:-D

Ciasto jak na kluski śląskie, czyli:
Ugotowane, wystudzone i przemielone przez maszynkę (najlepiej dwukrotnie) ziemniaki w ilości dowolnej
Mąka ziemniaczana (ma stanowić 1/4 objętości ziemniaków)
1 jajo
szczypta soli
nadzienie
cukier
śliwki lub truskawki (mogą być mrożone)
okrasa:
bułka tarta zrumieniona na masełku
śmietana gęsta
duuużo cukru :)

Ziemniaki zagniatamy z jajem i mąką na jednolita masę i odrywamy po kawałku, formując niezbyt grube placuszki. Wewnątrz dajemy śliwkę (całą ale oczywiście bez pestki) lub truskawkę i pół łyżeczki cukru. Formujemy kulki mocy ;-). Wrzucamy delikatnie na wrzątek i gotujemy 3-5 minut (zaleznie od wielkości) od wypłynięcia.
Ja zajadam je "na bogato" czyli z bułeczką zrumienioną na maśle, śmietaną i jeszcze cukrem. :-D;-)

Pyyyyyyyyyyyyyycha!
A gotowe wyglądają tak:
knedle.jpg
 
"Murzynek"

3 jajka
1 szkl. cukru
pół szklanki oleju
2,5 szkl. mąki
1 szkl. mleka
1 łyżka przyprawy do pierników (ja raczej nie daję)
2 łyżeczki sody oczyszczonej
pół słoiczka dżemu (najczęściej daję jabłkowy lub z czarnej porzeczki)
2 łyżki kakao
mozna dać olejek rumowy

Wszystko dokladnie wymieszać i wylać na blachę wyłożoną papierem (papier na wierzchu też trochę warto nasmarować margaryną bo placek lubi się przykleić:-p). Piec w temp. 180-200*C (nie wiem jak długo bo piekę "na oko" chyba ok 30-40min.) Smacznego:-)
 
Knedle tradycyjne vel kulki mocy:-D

Ciasto jak na kluski śląskie, czyli:
Ugotowane, wystudzone i przemielone przez maszynkę (najlepiej dwukrotnie) ziemniaki w ilości dowolnej
Mąka ziemniaczana (ma stanowić 1/4 objętości ziemniaków)
1 jajo
szczypta soli
nadzienie
cukier
śliwki lub truskawki (mogą być mrożone)
okrasa:
bułka tarta zrumieniona na masełku
śmietana gęsta
duuużo cukru :)

Ziemniaki zagniatamy z jajem i mąką na jednolita masę i odrywamy po kawałku, formując niezbyt grube placuszki. Wewnątrz dajemy śliwkę (całą ale oczywiście bez pestki) lub truskawkę i pół łyżeczki cukru. Formujemy kulki mocy ;-). Wrzucamy delikatnie na wrzątek i gotujemy 3-5 minut (zaleznie od wielkości) od wypłynięcia.
Ja zajadam je "na bogato" czyli z bułeczką zrumienioną na maśle, śmietaną i jeszcze cukrem. :-D;-)

Pyyyyyyyyyyyyyycha!
A gotowe wyglądają tak:
Zobacz załącznik 203693

zawsze szłam na łatwiznę i kupowałam gotowce ale chyba się skuszę i w tym tygodniu zrobię, a mam nawet w zamrażarce zachomikowane jeszcze truskaweczki:-) w sumie nigdy się nie interesowałam jak się je robi ale ten przepis wygląda na "łatwy, szybki i przyjemny"
 
Babka herbaciana
Robiłam w ostatni weekend i nawet specjalnie z myślą o Was foteczka powstała :)
Czas więc na przepis. Składniki na dużą formę do babki:
50 dag mąki pszennej
20 dag cukru
16 dag margaryny
4 żółtka
1,5 szklanki mocnej herbaty
1,5 łyżeczki sody
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
rodzynki
Zaparzyć herbatę (ja wkładam 2 torebki na duży kubek i wsypuję tam rodzynki aby namiękły. Ostatnio miałam mało rodzynków to dosypałam suszoną żurawinę :)
Utrzeć margarynę, cukier, żółtka i stopniowo dosypywać mąkę wymieszaną z proszkiem i sodą oraz wlewać przestudzona herbatę. Ciasto powinno wyjść dosyć gęste.
Piec dobrą godzinę w temp. 170-180 stopni. Koniecznie sprawdzić przed wyjęciem czy już się dopiekło, ja ostatnio trzymałam ją w piekarniku prawie 1 godz 20 minut dopiero była dobra.
Polecam :)
Smaczna, szybka i łatwa w wykonaniu babka, która jest dość mokrym ciastem jak na babki.

p1130667.jpg
 
reklama
RAFAELLO

Ciasto - biszkopt. Nie będę pisała jak go zrobić bo sądzę, że każda z Was ma swój przepis na sprawdzony biszkopcik. W razie problemów to ja służę poradą jak zrobić taki, który zawsze wyjdzie.
A na biszkopt masa, która składa się z:
400 ml śmietanki 12 %
3 śnieżki (koniecznie normalne nie ligth na wodę)
1,5 tabliczki białej czekolady. (w oryginalnym przepisie jest 1 ale ja zawsze daję więcej)
duże opakowanie wiórków kokosowych

Śmietanę wlać do garnuszka, wrzucić do niej połamaną czekoladę i pogrzać na tyle aby czekolada się dobrze rozpuściła. Ostudzić. W ostudzonej śmietanie ubić mikserem 3 śnieżki, jak już będą sztywne wsypać wiórki kokosowe. Ja zawsze daję tyle aby masa była bardzo gęsta, lepiej zastyga.
Wyłożyć na zimny biszkopt, udekorować, wstawić do lodówki. Co do dekorowania to ja zawsze "skrobię" gorzką schłodzoną czekoladę za pomocą takiego obieraka do warzyw. Fakt, troszkę mi się jej zawsze w ręku rozpuści ale wychodzą fajne wiórki czekoladowe.
Polecam mocno bo ciacho wychodzi przepyszne!


 
Ostatnia edycja:
Do góry