reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Glukoza w moczu a ciąża

reklama
Aha no to zobaczymy po wizycie. A jeszcze mam pytanie bo dwa razy jak bylam na wizycie u gina i robil usg brzucha to mowil ze dziecko ma duzy brzuszek... czy to normalne? Czy to moze byc zwiazane z tym cukrem?

A nic wiecej nie mowil na temat brzuszka? Przyczyn moze byc sporo, nie potrafie okreslic, co moze byc powodem. Ale czasem dzieci tak maja. Ponoc roznica w pomiarze moze byc fo 2 tygodni.
 
A nic wiecej nie mowil na temat brzuszka? Przyczyn moze byc sporo, nie potrafie okreslic, co moze byc powodem. Ale czasem dzieci tak maja. Ponoc roznica w pomiarze moze byc fo 2 tygodni.
Stwierdził ze dziecko ma duzy brzuszek i ze niby to moze byc z tego co jem. Ale jakos nie zmienila mi sie drastycznie dieta od poprzedniej ciazy... jem praktycznie to samo, jedynie moze wiecej sokow sobie zaczelam robic warzywno-owocowych. Ale znow w tej ciazy juz kilka razy byla chora i musialam nawet antybiotyki brac. :/ tylko sie martwie zeby dziecku nic nie zaszkodzilo... bo dziwne skad ten duzy brzuch. :/
 
Aha no to zobaczymy po wizycie. A jeszcze mam pytanie bo dwa razy jak bylam na wizycie u gina i robil usg brzucha to mowil ze dziecko ma duzy brzuszek... czy to normalne? Czy to moze byc zwiazane z tym cukrem?
Byłam u diabetologa... stwierdziła cukrzyce ciązowa bo na czczo cukier byl podwyzszony. Co do cukru w moczu powiedziala ze nie ma sie czym zbytnio przejmowac bo czasem wystepuje w ciazy. Powtarzalam mocz przed wizyta - byl podobny od poprzedniego ale nawet lekarka nie spojrzala na wynik. Dala glukometr i kazala mierzyc 2 tyg i potem na wizyte. Dzis 1 raz mierzylam na czczo- wyszlo mi 103. Ale mam jeszcze inny glukometr z 1 ciazy- bo tez mialam podwyzszony cukier. Zmierzylam i bylo 90. Wiec pytanie co to za rozbierznosc wynikow? I to spora. Wiec na tym moim wartosc prawidlowa a na tym nowym podwyzszona. Wiec potem mi powie ze mam cukrzyce a tak na prawde moze jej nie mam. Bo wszystko zalezy co jem. Juz gadala o insulinie. Masakra. I jak to mam teraz rozumiec...:/
 
Byłam u diabetologa... stwierdziła cukrzyce ciązowa bo na czczo cukier byl podwyzszony. Co do cukru w moczu powiedziala ze nie ma sie czym zbytnio przejmowac bo czasem wystepuje w ciazy. Powtarzalam mocz przed wizyta - byl podobny od poprzedniego ale nawet lekarka nie spojrzala na wynik. Dala glukometr i kazala mierzyc 2 tyg i potem na wizyte. Dzis 1 raz mierzylam na czczo- wyszlo mi 103. Ale mam jeszcze inny glukometr z 1 ciazy- bo tez mialam podwyzszony cukier. Zmierzylam i bylo 90. Wiec pytanie co to za rozbierznosc wynikow? I to spora. Wiec na tym moim wartosc prawidlowa a na tym nowym podwyzszona. Wiec potem mi powie ze mam cukrzyce a tak na prawde moze jej nie mam. Bo wszystko zalezy co jem. Juz gadala o insulinie. Masakra. I jak to mam teraz rozumiec...:/
Cukrzycę masz bo przy krzywej wyszedł nieprawidłowy wynik. Kontroluj cukry dietą. A pasków do tych dwóch glukometrów uzywalaś tych samych? Czy też były stare z poprzedniej ciazy?
 
reklama
W tej ksiazeczce co mi dala diabetolog tam jest rozpiska na badanie cukru. Tylko ze ja nie jem dwoch sniadan tylko jedno. Potem obiad, popoludniu nieraz owoc, ciasto jakies, i potem kolacja. Tylko tez mi sie zdarza ze jem jeszcze druga kolacje dosc pozno w okolicach 22-23 ale to rzadko
 
Do góry