reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy niemowlak nie chce jeść

Moj synek tez od 3 dni nic nie chce jesc ledwo mu wmusze martwie sie bo u nas to nowsc Gabrys nalezy raczej do lasuszkow lakomczuszkow ma nadzieje ze to tylko ta pogoda a nie poczatek jakis problemow:baffled:
 
reklama
Hej dziewuszki, troche mnie tu nie było, jakoś nie można zneleźc czasu zeby siąść na chwilkę. Caly dzień na dworze siedzimy i spacerujemy. Mały ma nóżki opalone, nie spodziewałam się że aż tak się zarumieni:szok:.
My narazie tylko głównie mleczko i herbatki, a na próbe podaje malemu marchewkę i marchewke z jabluszkiem, aha no i ten sinlac..gdzie nam tam do gotowanych obiadków..hihi jeszcze daleka droga. Mały jakoś nie bardzo z tej łyżeczki chce jeść..cos tam połyka ale jakoś na silę nie będę mu jeszcze wciskała, poczekam z dwa tygodnie, może się nauczy w miarę upływu czasu:tak:. A z mleczkiem różnie raz wypije 160 ml , a raz 100:szok:. Ale nie jest źle, norme wyrabia hehe a ma takie kiełbaski na nożkach:szok::-D, chyba musze uważać bo przegapię i utucze go na miśka:-), a to nie jest zbyt ładne:-D i zdrowe..
 
no w słoiczkach to wygoda, bo tylko podgrzać:-), ale ja niestety nie wszystko mogę jej podać, tzn nic co z mlekiem., bo z tego co zauważyłam to nie ma alergii pokarmowej, tylko skórną.
u nas dziś to będzie lało jak nie wiem, też taka duchota że najchętniej z łazienki bym nie wychodziła - bo tam najchłodniej. No ja mieszkam na ostatnim i też jak przygrzeje, jeszcze okna ma tak że cały dzień mam słońce od rana do wieczora.:happy2::happy2:
 
hej Różyczka, moja Malwa to łyżeczką bardzo lubi jeść, kupiłam jej łyżeczkę TOMMEE TIPPEE i jest świetna. :-):-):-) jak je kaszkę na kolację to tylko buzie otwiera że czeka na kolejną porcje - śmieszny strasznie widok:-D:-D:-D jak wczoraj zjadła na kolacje kaszkę to obudziła się o 4.30 na mleko, ale widzę że robi coraz dłuższe przerwy w nocy i mniej je.Potrafiłą np zjeśc 180 mleka a teraz ok 100-120 ml.:happy2: więc tylko patrzeć jak przestanie w ogóle w nocy jeść.
a co do zupek to poczekam do poniedziałku i zobacze czy nic jej po indyczku nie jest - niby nie powinno ale wiadomo.
Fajne to gotowanie dla niej
Różyczka a czemu daleko Ci do obiadków?? Ty mu ten silanc odstaw, chyba że słabo na wadze przybiera i lekarz Ci zalecił.:happy2::happy2:
 
Agus bo ten mój to chyba najbezpieczniej jeszcze jak ten sinlac zje..tam pisze żeby dla dzieci ze skazą zaczynac od niego poszerzanie diety więc troszke go podaję, ale niewiele do dwoch mleczek maxymalnie, bo z łyżeczki za chiny za bardzo nie chce:-(. A chce go podac bo właśnie wg mnie mało przybiera, 300 gram przybral w ciagu miesiąca..ale w sumie takie dziecko im strasze tym mniej przybiera, nie tak gwałtownie jak miesieczne niemowle np..:tak:. Ja szczerze powiem że bedę dietke rozsezrac bardzo powoli, w końcu sam będzie sie dopominac o jedzonko jak bedzie chcial cos wiecej niż mleczko. Nie pije go teraz mało wię sie narazie już nie martwię:tak:Chyba trzeba zaufać naturze :))
Ana nie martw się na zapas może faktycznie to te upaly, albo może poczatek ząbków...? U nas dziąsełka bola juz od 3 m-ca..
 
Ostatnia edycja:
Agus bo ten mój to chyba najbezpieczniej jeszcze jak ten sinlac zje..tam pisze żeby dla dzieci ze skazą zaczynac od niego poszerzanie diety więc troszke go podaję, ale niewiele do dwoch mleczek maxymalnie, bo z łyżeczki za chiny za bardzo nie chce:-(. A chce go podac bo właśnie wg mnie mało przybiera, 300 gram przybral w ciagu miesiąca..ale w sumie takie dziecko im strasze tym mniej przybiera, nie tak gwałtownie jak miesieczne niemowle np..:tak:. Ja szczerze powiem że bedę dietke rozsezrac bardzo powoli, w końcu sam będzie sie dopominac o jedzonko jak bedzie chcial cos wiecej niż mleczko. Nie pije go teraz mało wię sie narazie już nie martwię:tak:Chyba trzeba zaufać naturze :))
Ana nie martw się na zapas może faktycznie to te upaly, albo może poczatek ząbków...? U nas dziąsełka bola juz od 3 m-ca..

No wlanie Rozyczka to moze byc to bo Gabrys juz 5 miesiac prawie za pasem zabki chyba tuz tuz :tak:
 
a no to chyba że tak.:-) młoda od ostatniej wizyty u lekarza mało przybrała, ale to dlatego że zaczęła już bardzo intensywnie się ruszać:-D ciągle się na brzuszek obraca i do tyłu "chodzi" :szok::-):-):-):szok: łatwiej jej jest się odpychać. Tylko patrzeć jak zacznie raczkować. i wokół własnej osi się obraca i po zabawki ręce wyciąga jak na brzuchu leży, musze ją na podłodze kłaść na kocu bo na łóżku to strach.:-D:-D
Ja to Ci Różyczka powiem że już nie mogłam się doczekać aż zacznę młodej coś innego niż mleko podawać.:happy2::happy2::happy2:
 
Aguś a wiesz jak mnie korciło??:-D Ale wkurzam się jak mu daję , a on grymasne miny robi i tak charakterystycznie zaciska usteczka:wściekła/y:, dochodze do wniosku że może po prostu u niego to za szybko..będę robic to powoli, po troszku ale codziennie systematycznie, az zacznie wcinać normalnie!!!:-D:-D
Bo tak naprawde nigdy czlowiek nie wie kiedy popełni błąd- czy jak dasz za szybko, czy źle nie zareaguje,a gdy za późno, czy nie bedzie problemow by sie nauczyc jeśc z łyżeczki. Nie chcialabym miec takich problemów jak niektore dziewczyny, że dziecko nie chce jeśc z łyżeczek...;/
 
Moj synek tez od 3 dni nic nie chce jesc ledwo mu wmusze martwie sie bo u nas to nowsc Gabrys nalezy raczej do lasuszkow lakomczuszkow ma nadzieje ze to tylko ta pogoda a nie poczatek jakis problemow:baffled:
Ana moja Malwa ostatnio jak te upały były to prawie mleka w ogóle w dzień nie chciała, zjadła może łącznie ok 150 ml mleka ale za to bardzo dużo piła, i to mnie trzymało. ale za to na kolacje kaszkę zjadła z apetytem.:-D
a nie wykluczone że no mogą być ząbki, wczoraj pediatra powiedział że dziąsła to już od 3 miesiąca do "kiełkowania" się przygotowują.
to na pewno nic złego - grunt żeby dużo pił :-):happy2:
 
reklama
Do góry