reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy niemowlak nie chce jeść

Różyczka75 współczuje nocki:( nniestety ząbki to przykra rzecz u takich maluszków-moze zastosuj Tantum Verde.A co do mleka-jakie pije twój synek?
 
reklama
cześc dziewczyny, no u nas nieciekawie...maly ciagle prawie mi płacze..nie pomaga smarowanie dziąsełek, nurofen tez zbytnio nie..Aco do jedzenia..no wlaśnie w nocy mi sie budzi , a mleka nie chce chwycic..podejść kilka trzeba robić wtedy cos łyknie...teraz mi od rana wypil 60 ml i za 2 godziny 70 ml:szok:, licze na to że teraz zgodnieje to butle wypije..masakra. Wczoraj od poludnia ładnie juz pił..140 mi wypil, ale dzis znów od rana nieciekawie. Ogólnie rzecz ujmując raz jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, a za pare godzin źle...:angry:. Jestem wykończona;/
Rozumię cię, bo u mnie tak samo bywało, ostatnio nie najgorzej, powiem ci że odkąd znów pije z butelek z aventu to nawet pije to mleko, może to tylko zbieg okoliczności, może dziąsła mniej bolą. Ale w nocy je, tyle że nie zawsze chce usnąć, ostatnio po 2 godziny go usypiamy w wózku. Nie przejmuj sie te okresy występują falami jest źle nie śpi, nie je za chwilę jest trochę lepiej, i tak w kółko, akurat bidulko u ciebie nie najlepiej, dasz rade. :tak:Czasem jak tak nie chciał jeść to odczekałam troszkę dłużej niz zwykle niech zgłodnieje, czasem jadł lepiej, ale to też nie jest reguła, bo nie raz nie jadł długo i wcale mu się nie spieszyło, żeby zjeść.
 
Ewko no dokładnie tak jak u nas-nawet ja mial duże przerwy nic to nie zmieniało-nie pił nic więcej, a czasem nawet mało wypił, dlatego trzymam sie dalej tych przerw 3 godzinnych, bo samo przystawianie go do picia trwa godzine..Ale dziewczyny już na serio było fajnie u nas z piciem, a tu patrz:no:. Niby dzis już wypijał mleczko, ale ciężko, ciężko to idzie. Obiad jemy na raty z mężem, najpierw on potem ja itd, bo jak nie śpi to marudzi i placze:angry:. Zapomniałam wczoraj o tym tantum verde na smierć..dziś robiąc rano jajecznice przez pomyłkę dodalam do niej zamiast szczypiorku- zielonej pietruszki :szok::-D.:-D..Jestem skołowana:tak:.
Dziuneczka-mój mały pije pepti:tak:, na poczatku pił go bardzo fajnie- nie mieliśmy problemów z piciem, cieszyłam się ,że przyzwyczaił się szybko do niedobrego smaku mleczka,ale po m-cu cos sie mu porobiło...ale to chyba te dziąsełka i ząbki:tak:
 
Różyczka75 kiedy zmieniacie mleko na inne?np.Ha? moj Oliver pije je dopiero 2 tygodnie,czy u was pojawiaja sie jakies wysypki? no i ile kupek robi twoj synuś? ja zauważyłam ze odkad jest mały na samym pepti to robi raz dziennie dosc duza:tak:,czy to nie mało jedna kupka,po piersi robił ich wiecej..ja przepajam go herbatkami z kopru i rumianku po 100-150 ml dziennie:tak:
 
Dziuneczko, mleczko HA jest dla dzieci z wysokim ryzykiem wystapienia alergii z tego co wiem, jesli juz alergia wystąpiła podaje się preparat mlekozastępczy, który zawiera białko mleka krowiego poddane hydrolizie -czyli np bebilon pepti, nutramigen itp. Czyli mój Karolek raczej pepti bedzie miał caly czas, raczej juz go nie zmienię no chyba że nasza pediatra mi zaleci co innego np te HA..nie wiem. On co prawda wysypki juz dawno nie ma, utrzymywała sie bardzo długo , po stosowaniu pepti gdzies po m-cu znikneła, bialko które było w Humanie wypłukalo sie z organizmu widocznie i stan skóry sie poprawił..
Co do kupek- na mleku modyfikowanym kupki dziecko robi rzadko-może nawet dopiero co kilka dni. :tak:. Karolek mój robi średnio co dwa dni kupkę-ale to normalne, wiadomo im tez dziecko starsze tez tych kupek będzie mniej w ciagu dnia czy tygodnia
 
Różyczka75 kiedy zmieniacie mleko na inne?np.Ha? moj Oliver pije je dopiero 2 tygodnie,czy u was pojawiaja sie jakies wysypki? no i ile kupek robi twoj synuś? ja zauważyłam ze odkad jest mały na samym pepti to robi raz dziennie dosc duza:tak:,czy to nie mało jedna kupka,po piersi robił ich wiecej..ja przepajam go herbatkami z kopru i rumianku po 100-150 ml dziennie:tak:
Dziuneczka nie wiem ile ma twoje dzieciątko, ale nasz Filipek jak był mniejszy to robił jedną dziennie i to jest w porządku, jak był malutki to pani doktor mówiła, że jak dziecko kończy trzy tygodnie to kupki są raz dziennie, a nawet co drugi dzień. Jeśli nie marudzi i nie zauważasz, że boli brzuszek to jest dobrze, wiecej kupek dziecko robi jak juz zaczyna jeść zupki. Na sztucznym pokarmie moze mieć nawet zatwardzenia, dlatego podaje się wodę przegotowana do popicia, ale piszesz, że Oliwierek pije herbatki to dobrze, tylko za dużo też nie można, ale jak nie płacze i nie marudzi to napewno jest wszystko dobrze.
Różyczka to napewno dziąsełka go bolą, ale to na jakis czas sie poprawi, musisz być silna, wiem jak to jest, czasem ręce opadają:-(U nas troche lepiej, ale pewnie dlatego, że wreszcie się ząbki przebijają,jeszcze ich nie widać, ale łyżeczka stukała, więc to pewnie kwestia dni.
 
reklama
Dziewczyny co tam u Was? Jak z jedzonkiem? U nas sie troszke polepszyło, maly dziś juz pochłonął 700 ml , a jeszcze ze dwa karmienia nas czekaja:-). Teraz wypił 140 ml z 3 godzinna przerwą tylko:tak:Tylko, że tak dziąsełka mu przeszkadzają , że musi być spiący, na pół przytomny by mleczko wypić..moja biedna bidulka tak sie męczy:-(
 
Do góry