reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Franuś, 30 tc, 1010kg

GRATULACJE DLA FRANULI!!!!

na moje, to lepiej starać sie teraz o prawidłowy sposób siadania, niż by mial nie siadac w ogóle. Szkoda tylko, że upada do tyłu, bo nie może się wtedy podeprzeć (a to ważny odruch), ale myślę, że jeśli wypracuje sobie inny sposób "dotarcia" do nowej pozycji, to nie będzie więcej upadków.
No a Tobie, FraniowaMamo, życzę wytrwałości w ćwiczeniach prawidłowego siadania:)
 
reklama
To teraz zamiast jednego nieprawidłowego wzorca, mamy dwa do zwalczania..

A jak u Ciebie? jak maluszek? Odliczasz już dni?:)
 
Nie wiem czy ktoś nas jeszcze tu pamięta ale chciałam napisać Franiowa Mamo że jesteś wielka!!!!!Franio kiedyś stojąc na swoich ślicznych nóżkach pięknie i wyraźnie powie Ci "Dziękuję Mamo, gdyby nie Ty nie osiągnął bym tak wiele"!!!! BRAWO KOCHANA!

Jeśli możesz to napisz coś o tych stópkach końsko szpotawych Frania, gdzie to leczycie moja Mery też ma taką jedną szłapkę jeździmy do gliwic do ortopedy właśnie w tym tygodniu mamy wizytę, jeszcze w tym tygodniu załatwiam dziewczynkom sandałki ortopedyczne do pionizacji u szewca ortopedycznego w sklepie kosztują 600zł od robi za 200 takie same....masakra dobija mnie to ze na naszej krzywdzie inni chcą tak zarabiać takie przebicie :(

Marzy mi się turnus z dziewczynami w zaździerzu ale chyba finansowo bym nie dała rady to na nas 8 tysięcy :( ale gdzieś pojedziemy to pewne, jeszcze słyszałam że w jadownikach mokrych też sobie chwalą?! słyszałyście coś o tym miejscu?
 
Dziekuje CI:) Ja nie chce, żeby mi Franula dziękował, chcę ino by był szczęśliwy jak inne dzieci..
Jadowniki sa tańsze bo mają dofinansowanie z Caritasu. Ja wpisywałam Frania na liste rezerwową w kwietnu tego roku, zadzwonili 4.09, że zwolniło sie miejsce na turnus od..5.09.. Akurat bylam w drodze do szpitala z małym.. Na watku "Zaździerz", tu na wczesniakach, Aniach pisze o Jadownikach.
Jesli chodzi o stópki to z tym narazie nie chodzimy do ortopedy, bo Franula nie korzysta z nich jeszcze. W Z rehabilitantka Frania powiedzała jednak, że trzeba mu już kupić buty stabilizujące do pionizacji, bo za chwile bedzie duży problem. Narazie jak nosze małego to on stopy szpotawi czyli odwraca wierznią stroną, podbiciem, na zewnątrz a podeszwe ustawia do wewnątrz.
Rozmawiałam juz z firmą Piedro, która szyje buty na miarę, w grudniu maja Franiowi zdjąć miarę. Buty kosztują 497 zł. Od turnusu lutowego Franula miec ćwiczenia pionizacyjne w butach. Już na tym turnusie miał takie ćwiczenia! Najpierw płakal bo nie wiedzial co sie dzieje, potem miał taaaaka zdziwioną minę..a po kilku dniach była radocha nie z tej ziemi! Pani rehabilitantka powiedziała ze wg niej Franiu ominie raczkowanie. Od razu stanie na nogi (z czego średnio się cieszę), ale powiedziała też, ze mozliwe jest, ze potem wróci do raczków, bo wiele dzieci tak robi.

A na koniec dzisiejsza sesja z samodzielnego "jedzenia" kolacji:)
Ale był ubaw:)

abXpucxDDPxgug6zeX.jpg

kjJmvgcDhrWB1p5HqX.jpg

qyas7IoVzHy1ApzRPX.jpg

b4a9Fg8kap6DPCQeFX.jpg

3QqJMbwm2CttIweDHX.jpg

4AKR18mfufVKfrVvEX.jpg
 
ale ma piekne te oczka!!!a kaszka chyba smakowała taki był zadowolony!!...mojej siostry córa szpotawiła stópke i kazali ją m asowac,żeby mięśnie wzmocnic, do tego buty i teraz jest ok a panna już 17 i na szpilach smiga ...tak więc i ten problem Franula pewnie zaliczy i po sprawie...trzymam kciuki!
 
Już, dopiero siadłam do laptoka (czasem mogę się palić na zielono, ale to złudne - nie zamykam kompa po prostu).
Turnus kosztuje w tym roku 3700, w następnym 4 tys. To i tak w sumie do zaakceptowania. Zabajka podwyższa w 2011 na 4800!!
 
reklama
Do góry