reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Franuś, 30 tc, 1010kg

reklama
To teraz zamiast jednego nieprawidłowego wzorca, mamy dwa do zwalczania..

A jak u Ciebie? jak maluszek? Odliczasz już dni?:)

na moje lepiej zwalczać nieprawidłowe wzorce, do których dziecko dochodzi samo, niż by miał nic nie próbować i się nie starać. W pracy rehabilitacyjnej nie jest to może łatwiejsze, ale pokazuje, że maluch ma chęci i co sam umie wypracować, a to dużo.
pyszna kolacyjka była!! Brawo dla łakomczuszka:)

odliczam dni do przylotu mamy (18.11), wtedy spokojnie mogę już jechać rodzić. Przygotowanie już na zakończeniu, nie to co z Wiki, gdzie na tym etapie byłam w szarym polu....
kupilismy już dla niego łóżeczko, a dla Wiki pietrowe - wrzucam fotki z zabawy sniegowej przy jego skręcaniu no i radość z efektu końcowego.
 

Załączniki

  • 01.11.2010 030.jpg
    01.11.2010 030.jpg
    19,7 KB · Wyświetleń: 80
  • 01.11.2010 017.jpg
    01.11.2010 017.jpg
    33,2 KB · Wyświetleń: 83
Franiowa Mamo - jesteś WIELKA!! Twoje zaangażowanie i walka o przyszłośc Franka na pewno zaprocentuje. Ja tak na przykłądzie mojego Filipa chciałam Cię lekko uspokoic: moje dziecko wcześniej staneło na nogi niż samodzielnie usiadło. U nas była taka kolejnośc: pełzanie, wstawanie przy meblach, raczkowanie, chodzenie przy meblach, siadanie, samodzielne chodzenie. A siadał dokładnie tak jak Franio. Do dzisiaj nie poradziłam sobie z wpojeniem hasła:WYPROSTUJ NÓŻKI:)))Teraz nawet jest gorzej bo Filip ma buty ortopedyczne z wkładką korygujące koślawienie stóp i w nich jest mu bardzo ciężko wyprostowac nogi, więc na moje hasło poprostu ucieka na czworaka i jest niezła zabawa.
Zdjęcia z turnusu Frania pokazują Jego ogromny wisiłek ale i zawzięcie, taką wielką wolę walki - mnie aż łzy się w oczach kręcą na myśl co te nasze dzieci przechodziły i przechodzą i jak dzielne mamy szkraby.
 
Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję:)

Antylopko, ależ z Wiki duża dziewczynka!! I ma taka sama pozytywke jak Franiu:) Usypia tylko przy niej:)
Gdy pakuje sie do szpitala lub na turnus, w walizce najpierw laduje inhalator a potem pozytywka:)
Trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo!!

Zając, dzieki że o tym piszesz. Mi b zalezy żeby Franiu raczkował. Wiadomo z jakich względów.
Usciskaj od nas swojego dzielnego Filipka:)
 
Jestem w trakcie opracowywania sprawozdania dla lekarzy Frania (przede wszystkim neurologa) z osiągnięć krasnala. Oprócz doskładnego opisu, dla siebie już, sledzę rozwój małego na podstawie tabel sporządzonych specjalnie dla wcześniaczków (gdzie ja je znalazłam???? nie wiem). Za 3 dni mały kończy 15 mies. wieku ur. Wkleje tutaj te tabele, może którejś z Was sie przydadzą? Jako taki punkt odniesienia, nie żeby panikowac czy wariować. Ja dorobiłam sobie ostatnią kolumnę, gdzie wpisuje osiagnięcia Franuli.


Edit:
nic nie umieszczę bo mi sie tabelki rozjeżdżaja:(
A szkoda , bo są to dobrze opracowane 3 tabele:
1.PODSTAWOWE KAMIENIE MILOWE W ROZWOJU RUCHOWYM DZIECKA
2.PRZYKŁADOWE NIEPRAWIDŁOWE KAMIENIE MILOWE W ROZWOJU RUCHOWYM DZIECKA:
3.PODSTAWOWE KAMIENIE MILOWE W ROZWOJU MOWY I KONTAKTÓW SPOŁECZNYCH U DZIECKA

Spróbuję znaleźć sposób na umieszczenie ich tu
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry