reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziś nauczyłam/em się!

Nasz przed wcvzoraj pierwszy raz wstała sama, jupii teraz już wszędzie się podnosi: przy brodziku, wersalce, a już sie martwiłam..... ciekawe czy dlatego,że w ogóle nie przesiadywała w łóżeczku? Jak myslicie, zawsze był Mexsyk jak miałą się bawić w łóżeczku...
 
reklama
Nasz przed wcvzoraj pierwszy raz wstała sama, jupii teraz już wszędzie się podnosi: przy brodziku, wersalce, a już sie martwiłam..... ciekawe czy dlatego,że w ogóle nie przesiadywała w łóżeczku? Jak myslicie, zawsze był Mexsyk jak miałą się bawić w łóżeczku...
Mój Karolek też rzadko przebywa w łóżeczku. A wstawać zaczął chyba trzymając się kogoś np. za spodnie :-D. Dalej to lubi niestety.
 
Nasz przed wcvzoraj pierwszy raz wstała sama, jupii teraz już wszędzie się podnosi: przy brodziku, wersalce, a już sie martwiłam..... ciekawe czy dlatego,że w ogóle nie przesiadywała w łóżeczku? Jak myslicie, zawsze był Mexsyk jak miałą się bawić w łóżeczku...
bernadettka Nasza córcia praktycznie wcale nie siedziała w łóżeczku, a już biega. Dziecko jeśli chce to znajdzie sposób, żeby wstawać.

Córcia cały dzień chodzi, nie przechodzi na czworaki. Nieraz tylko jak usiądzie i potem nie może się podnieść to podejdzie na czworaka do czegoś, żeby się podnieść. Ale częściej wstaje sama z podłogi.
I coraz więcej mówi. Dziś np. zakładam jej spodnie, a ona do mnie "nie chcę" :szok: i w nogi. Siedzi na kibelku, zrobiła kupkę, pytam czy jeszcze będzie robiła, a ona "już" :szok: :szok: Babcia do niej "dasz buzi", a córcia "nie".
Jak powiem daj buzi to robi słodki dziubek i cmoka :-D
Daję jej serek homogenizowany i łyżeczkę, a córcia nas karmi - raz sobie, raz mi. ślicznie jej to idzie, ale 1. oszukuje (częściej daje mi), 2. jesteśmy wymazane serkiem :-)
 
bernadettko moja mala w ogole nie przebywa w dzien w lozeczku - jest do niego wkladana tylko do spania. Dziecko zacznie wstawac wtedy kiedy bedzie czas, znajdzie sposob, po prostu u twojej corci ten czas nadszedl akurat teraz ;-)
 
Maja też rzadko przebywała w łóżeczku, właściwie teraz częściej się w nim zabawi niż kiedyś, a wstawać zaczęła łapiąc się czego popadnie, na początku był to fotelik samochodowy, potem kanapy, nasze nogawki itp. A wczoraj zrobiła coś dziwnego; będąc na czworakach nagle podniosła się sama i wstała, ja się wystraszyłam że upadnie a ona nic. :szok: Pierwszy raz coś takiego zrobiła, dotąd puszczala się tylko wtedy gdy w pobliżu było coś czego mogła się w każdej chwili złapać. No i nigdy sama nie wstała z pozycji raczkowania. :-)
 
U nas też łóżeczko służy do spania a do zabawy mamy kojec i to w nim Mały zaczął wstawać.
Ewa, ale masz super szybkie dziecię :tak: Gratuluję!

A u nas ... Szymek chodzi SAM
biggrin.gif
rofl.gif
Ale jaja
laugh.gif
Tylko biegania na maksa więcej
baffled5wh.gif
ale fajnie jest. Jak wrzucę na chomika filmik to wstawię na zamkniętym (jeszcze nie wie czy coś wyszło
p.gif
wink2.gif
 
Karolek robi kosi kosi, pokazuje jaki jest duży i pokazuje gdzie sroczka kaszkę ważyła (w sumie to wygląda tak samo jak kosi kosi, bo paluszkiem jeszcze nie umie) :-). Wiem, że większość dzieci już od dawna to robi, ale i tak się cieszę :-D.
 
gratulacje :-)

u nas doszlo robienie "ojoj", ukochanie mamusi ;-) dawanie buziaczka i pokazywanie mamusi i tatusia na zdjeciu :-D

aha i chodzi sobie z pchaczem :-)
 
reklama
Do góry