reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

aaa... i jeszcze mam pytanko- czy nasze wcześniaczki kwalifikują się na jakiś turnus rehabilitacyjny? jeśli tak, to możecie coś polecić?
 
reklama
Wojtuś jest jeszcze mały, teraz sezon infekcyjny...poczekaj do maja.. W kwietniu jade przetestowac Neuron. To jeden z nielicznych osrodków , który prowadzi rehabilitacje dla maluchów. Stobna nie polecam, bo tam sa 2 budynki - mieszkalny i rehab, osobno, jakies 2 min piechotą, po ćwiczeniach mozna pieknie dziecko "załatwić". Ja z Fraiem na pierwszy turnus pojechałam, gdy młody miał 10 mies.
Problemem jest tez kasa. 1 turnus kosztuje ok 4500.
 
OK, zatem poczekam na Twoją relację :) myślałam o wakacjach, nie teraz,wtedy właśnie Wojtuś będzie miał 10 mcy, więc własnie chciałam czegoś poszukać odpowiedniego dla niego..A co do kasy, to PFRON nie finansuje chociaż części?
 
To zalezy czy PCPR ma pieniądze.. ile tych pieniędzy, ile wniosków.. Ja dostałam pisomo z PCPRu ze pieniędzy natal niet i że wnioski będą rozpatrywane dopiero w kwietniu (prawdopodobnie). Neuron w Bydgoszczy nie może byc dofinansowywany przez PCPR, ale Nauron w Małym Gacnie już tak, ino my do Bydgoszczy jedziemy. W ub roku nie załapaliśmy sie na dofinansowanie do turnusów, bo jak przyszłam w marcu to usłyszałam: prooooosze panią, my wszystkie pieniądze rozdysponowalismy już w styczniu...wrrr
 
my zaczynamy nowa ture biofedbecku i mozliwe ze Maciek zakwialifikuje sie do pracy na nowym sprzecie ale to sie okarzedopiero w marcu bo moze byc tylko 6 dzieci...

a Adas nadal reh ...zwariuje bo juz tydz robi sie za krotki
 
Kunda, interesuje mnie temat biofeedbecku. Napisz mi na jakiej podstawie Maciek został zakwalifikowany? Tzn akie były wskazania.

A Adaś czemu nadal rehabilitowany?
 
Adas krzywo stawia nozki i zwaszcza to widac przy bieganiu jak ucieka w jedna strone i ma zalecony kombinezon

Maciek co roku ma badania psychologiczne i poltora roku temu na badaniach psycholog logopeda i pedagog doszli do wniosku ze Maciek musi miec stymulacje bo on bez zajec sie cofa miał przerwe w reh 4 miesiacy i musiał wrocic na jeszcze rok a teraz na korekcyjna i tak samo z zajeciami z pedagogiem miał przez rok potem 4 miesiace przerwy i znowu....wiec pani dyrektor jak przenalozowala wyiki kazała nam zrobic eeg i potem nas właczyła w program i tak juz chodzimy drugie rok...nam sie na tyle udaje ze Maciek jest po opieka osrodka wczesnej interencji w szkole specjalnej i tam maja na miejscu biofedbeck i ma zajecia...i narazie mu wychodza złe wyniki bo podwyzszone ale widac ze Maciek zaczyna cos robic poprostu po roku pracy jest ogrmony postep...dlatego tez zostaje w przedszkolu a nie idzie do szoły aby sie nie cofnoł...
 
u Adasia to chyba tylko wczesniactwo odbija sie na sprawnosci ruchowej bo intelektualnie jest ok...jeszcze tylko z mowa kłopoty

A Maciek oprocz wczesniactwa miał bardzo poszerzone przestrzenie miedzykomorowe i to tez jest przyczyna jego kłopotow
 
reklama
Słuchaj, a Macius którego stopnia miał wylewy? Czy bez wylewów a poszerzenie jest skutkiem niedotlenienia? I masz moze gdzies wymiary komór? Wiesz dlaczego pytam... porównac chcę.. Choc wiem, że każde dziecko inne, ale.. każda z nas chyba w jakimś stopniu porównuje..
 
Do góry