reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

Witam
Ja michałowi zaczęłam wprowadzać jak miał ok 5 m-cy, czyli korygowane 2.5m-ca. Zaczynaliśmy od bezglutenowych kaszek i małej ilosci. Przejście na marchewkę było dość trudne, więc przystopowałam. Wprowadzanie czegoś nowego dyktował mi pediatra nic nie robiłam na własna rękę:tak: Michał skończył rok i też nie przesypiał nocy mimo, że dawałam gęstą kaszkę...także życzę cierpliwości
 
reklama
Angela, ja dostałam pozwolenie od pediatry rozszerzania diety dokładnie miesiąc temu czyli mały miał 5,5 mies ur i 3 korygowane. Najpierw po 1 łyżeczce zupki, potem doszło po tygodniu jabłuszko itd. Nadal je mało, żeby się wyrobić z zupka i deserkiem mieszam mu po prostu..:) Wtedy jest słodsze. Poza tym, gdy daję mu np ziemniaki ze szpinakiem mały się przytyka lekko (ma odruch wymiotny od razu) - za geste. Dodanie gruszek sprawia, ze konsystencja jest luxniejsza. Neurolog powiedziała mi, że ten odruch to dlatego, że w sumie wcześniaki mają dietę rozszerzana szybciej niż dzieci urodzone o czasie i szybcie "zmusza" się je do jedzenia łyżeczką produktów o gęstszej konsystencji.
 
my zaczelismy wprowadzac jak mieli po 4,5 miesiaca urodzeniowego najpierw soczek jabłkowy deserki a potem kaszke...przy kazdej nowosci bylo kilka dni przerwy ale moi to butelkowi
 
dziękuje za odpowiedz tak z ciekawości pytam :) i czekam na pozwolenie lekarza wiem że nie będe miała problemu by karmic go łyżeczką bo teraz dostaje witaminy na łyżyczce i bez problemu z niej wypija :)
 
Witam! ja nadal walczę o suo. I już mam dosyć tej biurokracji i odsyłania...

Mamita tylko ze swiadczenie pielgnacyjne jest dla osoby niepracujacej...no przynajmniej tak było i zalezy od dochodu...zasiłek jest dla kazdego...ale warto czasem pisac do Mopsu
Teraz od stycznia świadczenie pielęgnacyjne jest 520zł i niezależnie od dochodu. ja jestem na wychowawczym i mam płatne bo nie przekraczamy dochodów ale świadczenia jest więcej o 120zł jakby nie patrzyć. W ogóle to wychowawczy na dziecko niepełnosprawne jest 6 lat. Ja na pewno nie wróce do pracy w najbliższym czasie bo Zuza nie jest samodzielna a do najbliższego złobka mamy 25km.

Zdrówka dla Wszystkich Dzieciaczków
 
Kunda, masz wynik rezonansu już?

A ja czekam w napięciu na środę - dowiem się czy Franek dostanie orzeczenie o niepełnosprawności.
Koleżance odrzucili dziecko z ciężką astmą i głęboką wadą wzroku:szok: Dziewczyna wydaje miesięcznie ok 250 zł na same leki na astmę, a gdzie wizyty lekarskie?..
 
Franiowa mamo bo to kpina z tymi orzeczeniami

wynik juz mi mama odebrała ale ja go jeszcze nie mam tzn czytała mi ale ja sie nie znam wiec czekam az przywiezie i co powie neurolog 25
 
taki jest opis W typografii istoty białej lewej półkuli mózgu wokół trójkątów bocznych z niewielką przewagą strony lewej, słabo wyodrębniająca się strefa miernie hiperintensywna w obrazach o długim TR, bez wspomocnienia sygnału po dożylnym podaniu środka kontrastowego . Obraz niejednoznaczny - ognisko opóźnionej mielinizacji?, dysmielinizacji?.Wskazana kontrola MR. Poza tym sygnał istoty białej i szarej prawidłowy. Patologicznego wzmocnienia sygnału po dożylnym podaniu środka kontrastowego w obębie mózgowia nie ujawniono. Układ komorowy nieprzemieszczony, nieposzerzony. Wariant rozwojowy w postaci jamy przegrody przeźroczystej. Przestrzeń podpajęczynówkowa nieposzerzona.

wiec nadal do konca nic nie wiem
 
reklama
Hm....ale chyba brzmi nie najgorzej?...
Ot i laicy sobie pogadali:(
Daj znać jak Ci neurolog rozszyfruje, ale generalnie, dla mnie osobiście od "Poza tym sygnał istoty białej.." brzmi nieźle..:-)


Ps. Jakoś nie mogę się odnaleźć po zmianie szaty forum.. jakaś mało elastyczna na starośc się zrobiłam:no: Przydałaby się gimnastyka dla ciała i umysłu..:-):-)
 
Do góry