reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

kończy mi się macierzyński
mała zupełnie nie nadaje się na żłobek ani na żadną nianię z tymi bezdechami
zresztą nikt by się nie podjął takiej odpowiedzialności
michaśka śpi tylko z monitorem oddechu i czasami nam się uruchamia
kardiolog mówi że czaekamy do kwietnia na kolejne echo i co dalej

teraz się zastanawiam czy coś bym dostała na małą tylko z czym tu się strarać
z podejrzeniem astmy? jesteśmy pod opieką pulmunologa i na inhalacjach , z dziurką w serduszku którą często mają dzieci, no i neurolog do którego dopiero idziemy bo coprawda w poradni wcześniaków była badana i mamy zleconą rehabilitację, no i hematolog hmmm

zaraz zostanę zupełnie bez kasy
przydałaoby się coś na nutramigen i na leki

ale mnie dzisiaj wzięło
 
reklama
witaj judy131!masakra ile wy musieliscie przejsc!ale caly czas sie zastanawiam jak by to bylo gdybys byla w polsce-pewnie kazali by natychmiast robic cc i nie wiadomo czy by dzieciaki uratowali.:-(strasznie cie podziwiam,jestes strasznie silna kobieta i napewno códowna mamusia.

a co do zachowania lekarzy to wogule sie nie zastanawiaja co mówia,dla nich to jest tylko jakis przypadek a dla rodzicow wali sie cały swiat!!!!
powinni sie zastanowic co mówia i w jaki sposob.:wściekła/y:

pozdrawiam was goraco
buziaczki dla maxi:-)!!!!
 
kończy mi się macierzyński
mała zupełnie nie nadaje się na żłobek ani na żadną nianię z tymi bezdechami
zresztą nikt by się nie podjął takiej odpowiedzialności
michaśka śpi tylko z monitorem oddechu i czasami nam się uruchamia
kardiolog mówi że czaekamy do kwietnia na kolejne echo i co dalej

teraz się zastanawiam czy coś bym dostała na małą tylko z czym tu się strarać
z podejrzeniem astmy? jesteśmy pod opieką pulmunologa i na inhalacjach , z dziurką w serduszku którą często mają dzieci, no i neurolog do którego dopiero idziemy bo coprawda w poradni wcześniaków była badana i mamy zleconą rehabilitację, no i hematolog hmmm

zaraz zostanę zupełnie bez kasy
przydałaoby się coś na nutramigen i na leki

ale mnie dzisiaj wzięło
witam cie serdecznie kaska k!!!!
ja bym na twoim miejscu porozmawiala z lekarzem moze on cie pokieroje gdzie i z jakimi dokumentami masz isc abys dostala na niunie jakies pieniazki.
przeciez ci sie nalezy!!!-tak mi sie wydaje.
a mogła bys mi w skrocie napisac w kturym miesiacu urodzilas i dla czego?jestem na forum juz jakis czas i nigdy cie tu nie widzialam!!!!

pozdrawiam goraco!!!!!
 
KASKA
To fatalnie z ta szczepionka:no::no::no::no:
Ja tez nimi szczepilam i na szczescie wszystko bylo ok:tak:
Tylko ze ja placilam za jedna dwake 120zł

Jesli chodzi o pielegnacyjny to ja mysle ze powinnas sie starac:tak::tak::tak:W sumei nic nie tracisz a moze Tobie przyznaja i bedziesz miala na to mleczko i ajkies leki:tak::tak::tak:

PS
A tak wogole to skad jestes z Poznania?Bo je tez z Poznania jestem
 
kaska k- to niezle sie ugonicie, a tu zima do tego. ja nie rozumiem dalej polityki polski i dlatego od lat juz mieszkam tutaj. przeciez tu chodzi o male dzidzie a oni tylko kase licza. to wszytsko powinno byc za darmo, a nie zeby rodzic sie denerwowal czy stac go bedzie czy nie.
trzymajcie sie cieplutko:-)
 
niestety w naszym kraju tak juz jest:-(za wszystko trzeba płacic a przeciez kazda mama chce jak najlepiej dla swoich dzieciaków ale nie zawsze nas stac na szczepionki,na drogie leczenie!!
to wszystko powinno byc za darmo tak jak to jest za granicą:angry:

pozdrawiam!!!
 
Witajcie Kobietki.....
Przypomne sie tylko...wpadam aby Wam i Waszym Maluszkom zyczyc zdrówka....
Pozdrawiam i obiecuje wpadac częsciej bo musze sie przyznac,ze ostatnio mało do Was zaglądam.....
 
Daqwno mnie tu nie było aż wstyd:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: Bylismy na badaniu psychologicznym z Zuzia. mamy decyzje o potrzebie wczesnego wspomagania. Walcze z mopsem o rehabilitantke do domu. Ponoc się nam należy od urodzenia:szok::angry:

Franiowa Mamo Wy juz tyle razy mieliście eeg a Zuza ani razu:szok: Ostatnie usg głowki w marcu 2009 i tomograf w grudniu 2008. Musze się za to ostro wziąć.

Witam:-)
Jestem mama wcześniaka z 29tc (1300g 47cm) więc chętnie się przyłącze:tak:
Synek w kwietniu bedzie miał 3 latka a nadal nie chodzi, nie mówi:-(
Bardzo dużo przeszedł (operacja serca, dwa wylewy,krwawienia z płuc, 7 transfuzji krwi, posocznice i dużo innych) Przez niedotlenienie jego mózg został znacznie uszkodzony.
Pozdrawiam wszystkie mamy wcześniaków i kochane skarby :-):-)
Witam!

Witam po dlugim niepisaniu :-)
Nie pisalam bo zmienialam swoje zycie a teraz od jakiegos czasu mam problem z synkiem.
Jestem tez mama wczesnego dziecka, opisywalam to juz jakis dlugi czas temu w jakim stanie sie urodzil synek, byl tez cwiczony metoda Vojty. 1 pkt Apqar to tak po krotce.
Synek w tym momencie za chwile skonczy 5 lat, mam z nim problem poniewaz gdy sie zdenerwuje od razu wymiotuje lub tez zdazaja sie sytuacje gdy czegos nie chce lub gdy nie chce gdzies isc tez wymiotuje :-( Powiedzcie drogie mamy wczesnych dzieci czy u Was cos takiego tez sie zdarza? nie wiem jak reagowac :-(
Prosze pomozcie drogie mamy...

Zuzia też mi teraz wymiotuje. Jak tylko widzi mate do hydromasażu odrazu wymioty:-(Narazie nie stosujemy hydromasażu:no:

kończy mi się macierzyński
mała zupełnie nie nadaje się na żłobek ani na żadną nianię z tymi bezdechami
zresztą nikt by się nie podjął takiej odpowiedzialności
michaśka śpi tylko z monitorem oddechu i czasami nam się uruchamia
kardiolog mówi że czaekamy do kwietnia na kolejne echo i co dalej

teraz się zastanawiam czy coś bym dostała na małą tylko z czym tu się strarać
z podejrzeniem astmy? jesteśmy pod opieką pulmunologa i na inhalacjach , z dziurką w serduszku którą często mają dzieci, no i neurolog do którego dopiero idziemy bo coprawda w poradni wcześniaków była badana i mamy zleconą rehabilitację, no i hematolog hmmm

zaraz zostanę zupełnie bez kasy
przydałaoby się coś na nutramigen i na leki

ale mnie dzisiaj wzięło
Bierz zaświadczenia od kardiologa, pulmunologa, hematologa i staraj się o decyzję o niepełnosprawności. Potem albo zasiłek albo świadczenie pielegnacyjne albo jedno i drugie:happy:
 
reklama
Mamita, ale ja wszystko prywatnie..:no:
Takie terminy na NFZ, że szkoda słów... a tu nie ma na co czekać.. Już po ostatnim EEG lekarka chciała włączyć leki p padaczkowe... Pierwsze EEG było jeszcze w szpitalu, ale powiedziano mi otwartym tekstem, że szpital nie ma pieniedzy na opis (!), dostałam płytę z zapisem, adres pani dr (kilka przystanków tramwajem), miałam sie udać pod wskazany adres, oddać do opisu, zapłacić i..przyjechać do szpitala z wynikiem:szok::szok: Oczywiście zrobiłam tak... (dopiero teraz zdałam sobie sprawę jakie to chore...:tak:) Kolejne dwa badania prywatnie (120 zł za jedno), rezonans magnetyczny mały miał jeszcze w szpitalu.
Acha, usg przezciemieniowe robimy w szpitalu po godzinach... lekko nielegalnie.. ale jest tam taki cudny pan dr, który wie ile kasy idzie nam na leczenie małego i zawsze bez problemu przyjmuje nas po południu.. Od wyjścia ze szpitala badał Franka 2 razy.
Ruszyło się ciut w sprawie mojej skargi do rzecznika praw pacjenta przy NFZ. No ciekawa jestem jak ca l a sprawa się rozstrzygnie..


Kaśka, to chore w tym pieprzonym kraju.. Mały dopiero 3,5 mies w domu a ja mam już takie ciśnienie na ten cały system:wściekła/y: Jak każda z nas.. Staraj się dziewczyno o pielęgnacyjny..cokolwiek... Pisz o zapomogę losową (jest nieopodatkowana!!) do pracy męża, wykorzystuj wszytkie sposoby.. Jeśli i ty jestes zatrudniona to pisz o zapomogę do swojej pracy.. Ja tak zrobiłam. Schowałam dumę do kieszeni.. Niedługo na trzeci etat pod latarnię trzeba będzie się udać..:wściekła/y:
 
Do góry