reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

i jak udało ci sie go uspic bo mnie najbardziej to przeraza bo maciek juz w dzien nie sypia a tu o 13 na badaniu ma spac


męczyłam się ale zasnął - powinien spać 20 min, udało się 13....:sorry2: wiec bez rewelacji, ale neurolożce starczyło do oceny.
Nie wiem gdzie będziesz robiła EEG, ale w CZD w Międzylesiu musisz usypiać albo na łożku albo na ręku siedząc i tylko nieznacznie kołysząc,
mój K usypia w wózku więc było trudno zmienić pozycję :dry:
 
reklama
Chciałam się was zapytać czy wasze dzieciątka miewały napady drgawek? Czy to jest spotykane u wcześniaków?
W następnym tygodniu mamy kolejną wizytę u neurologa i chyba też będzie robione EEG. Czy usypianie dziecka do tego badania jest konieczne?
Na wakacjach miała pierwsze dwa ataki potem był spokój a teraz znowu się te drgawki pojawiły. Wygląda to podobnie jak u ludzi chorych na parkinsona tylko że u niej całe ciałko dygocze :shocked2:
Bardzo się boję o córeczkę. :-(
 
a dygocze do czegoś - np zabawki? czy niezaleznie? a jaki ma wówczas wzrok?
czasem to tylko niedojrzałośc neurologiczna bądź nadpobudliwość emocjonalna wynikająca z uszkodzeń mózgu - jak u nas.
 
Wczorajszy sen nie jest to dygotanie do zabawki, jest wtedy zdezorientowana, ale stara się wodzić wzrokiem za mną. Neurolog kazała mi sprawdzić źrenice podczas lub zaraz po takim napadzie, ale po prostu zapomniałam no i nerwy do tego. To wszystko trwa około 10, 15 sekund. Maja miała nieduży wylew do obu komór, ale wszystko się szybko wchłonęło. Oby to była ta niedojrzałość układu nerwowego.
 
Wczorajszy sen bede robila u siebie w Sosnowcu w szpitalu dzieciecym

Monk jak wczoraj rozmawialam do malym dziecia musza robic przez sen badanie eeg...wiesz Maciek juz nie taki maly bo ma 4 lata i tez bedzie musiał spac a on juz w dzien nie spi przy małym dziecku mysle ze mniej problemu bo zazwyczaj do roku sypiaja w dzien tylko trzeba trafic na ten moment...choc to trudne bo dzieci jak na złosc naie chca sypac na rozkaz

a jeszcze mam pytanie czy ktoras z was stosuje metode biofeedbeck
tutaj jest troszeczke wiecej o niej
Co to jest biofeedback? | O tym się mówi
nam ja poleciala dyrekorka osrodka wczesniej interwencji ze chca ja stosowac przy Maciusiu
 
Dzień dobry.Monk czasami wcześniaki tak mają.Moja Jula bardzo długo miała takie drgawki,ale to ze względu na niedojrzłość układu nerwowego.Z czasem mineło,ale zawsze lepiej sprawdzić..
 
Wczorajszy sen bede robila u siebie w Sosnowcu w szpitalu dzieciecym

Monk jak wczoraj rozmawialam do malym dziecia musza robic przez sen badanie eeg...wiesz Maciek juz nie taki maly bo ma 4 lata i tez bedzie musiał spac a on juz w dzien nie spi przy małym dziecku mysle ze mniej problemu bo zazwyczaj do roku sypiaja w dzien tylko trzeba trafic na ten moment...choc to trudne bo dzieci jak na złosc naie chca sypac na rozkaz

a jeszcze mam pytanie czy ktoras z was stosuje metode biofeedbeck
tutaj jest troszeczke wiecej o niej
Co to jest biofeedback? | O tym się mówi
nam ja poleciala dyrekorka osrodka wczesniej interwencji ze chca ja stosowac przy Maciusiu
Ja pierwsze słysze o tej metodzie,ale może być ciekawa...
 
Mamo Julci dzięki, uspokoiłaś mnie trochę:tak: Najbardziej to chyba obawiałabym się jakiejś padaczki:szok:
Kunda moja Maja śpi raz dziennie i to w południe. Jeśli trzeba będzie robić to EEG to poproszę żeby właśnie na ten czas jej spania znaleźli wolne terminy. A o tej metodzie to też nic nie słyszałam.
 
monik - to nasze dzieciaki spią o tej samej porze :) mój kawaler właśnie zasnął :D

o tej metodzie nic nie słyszałam.

Ma ona tylko uspakajać czy jakies zastosowanie jeszcze ma? Ale to jest chyba bardziej dla dorosłych? Stosuje się ją na dzieciach? od jakiego wieku, bo chyba trzeba miec juz dobre rozumeinie świata i celu - co chce się wywołać? To "ustrojstwo" się chyba kupuje do domu prawda?


hm..
z tej samej strony tylko dalej:
http://www.relaksacja.pl/Biofeedback_i_inne_metody_relaksacji/hipnoza.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry