reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

Emilek urodził się w 34 tc i ważył 1860 g. Miał 46 cm. Czy wszystkie wcześniaki mogą dostać szczepionkę PREVENAR za darmo?
Teoretycznie wszystkie ale ja musiałam płacic chociaż juz gadałam w sanepidzie i powiedzieli że się należy ale lekarz rodzinny musi podpisać zlecenie a nie każdy chce:no:
 
reklama
DZIEN DOBRY MAMUNIE :):) tak tylko wpadlam wam powiedziec zebyscie czasem nie daly sie nabrac na to ze za szczepienie prevenalem musicie placic!!! otóz NIE!! kazdemu wczesniakowi sie to nalezy ja omalobym nie zaplacila ok.400 zł. za szczepionke bo tak powiedziala lekarka ktora zastepowala moja pediatre! ta szczepionka kazdemu wczesniaczkowi nalezy sie za darmo!!!a dzieci z dysplazja plucno-oskrzelowa albo stanie po dysplazji, nalezy sie bez dwoch zdan ,pisze wam to bo jestem juz po szczepieniu moja pani doktor podzwonila i szczepionke mielismy juz na drugi dzien..:):) teraz za 6 tyg druga dawka..pozdrawiam was cieplo
P.S.mój okruszek zaczyna RACZKOWAC...JUPIIIIIIIIIIIIIIIIII....:D
Mi pani doktor powiedziała, że darmową szczepionkę na pneumokoki dostają wcześniaki do 1 roku życia z dysplazją oskrzelowo-płucną.
 
A ja znów słyszałam że należy sie wcześniakom ale tylko tym intubowanym po porodzie, niekoniecznie z dysplazją
Moje nie byly intubowane i od samego poczatku oddychaly same bez jakielkolwiek pomocy a jednak dostaly prevenar za darmo:tak::tak::tak:
Takze to zdecydowanie zalezy od pediatry

Bylysmy w piatek u pediatry na wizycie kontrolnej.Mlode waza 7641 i 7610.Na siatkach centylowych sa ponizej 3 centyla ale lekarka powiedziala ze nie maja juz kompletnie nic z wczesniactwa.Mowila ze bardzo duzo i bardzo ladnie mowia i ze sa super rozwiniete.
Dostaly skierowanie do alergologa na testy
 
Witam dawno mnie nie bylo ale tak nie raz jest ze nie ma jak :)).
A co do szczepionek jak moge sie wtracic to sa darmowe mysmy tez mialy placic a okazalo sie ze sie nalezy za darmo i juz 2 dostalysmy.
pozdrawiam
 
Witam wszystkich.
A my dzis bylysmy na pierwszej rehabilitacji--- no nie powiem by to bylo mile mala strasznie plakala. ale jak to mowia skoro trzeba to trzeba bo leci nam na jedna strone. no zobaczymy jak to bedzie dalej,pozdrawiam wszystkie mamy i ich male pociechy.
 

A My byłśmy wczoraj na pierwszej hipoterapii. będziemy jeździc 2x w tygodniu. Troche ciężko z kasa bo to prywatnie ale jak trzeba....to trzeba
 
reklama
Do góry