reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

reklama
DOWIKLA, czy twoje dziewczynki na bilansie dwulatków były mieżone na siatkach centylowych dla wcześniaków? Ja na bilans zaniosłam takie siatki, a i tak pielęgniarka nie chciała zmieżyć według nich. Nie wiem, czy to tak jest tylko u nas czy wszędzie.
 
DOWIKLA, czy twoje dziewczynki na bilansie dwulatków były mieżone na siatkach centylowych dla wcześniaków? Ja na bilans zaniosłam takie siatki, a i tak pielęgniarka nie chciała zmieżyć według nich. Nie wiem, czy to tak jest tylko u nas czy wszędzie.
Na bilansie dwulatka byly juz odczytywane z siatek centylowych dla wszystkich dzieci:tak::tak::tak:
Na te siatki dla wczesniakow moja lekarka patrzyła chyba tylko tak do 7-8 miesiaca:-):tak:

A jak wyszedl Wam bilans dwulatka???
 
Emilek na bilansie dwulatka miał 79 cm i ważył 10,2 kg. Teraz ma 82 cm i waży 11 kg. Ja czytałam, że wcześniaki powinne być mieżone na siatkach centylowych dla wcześniaków do 3 roku życia.
 
Emilek na bilansie dwulatka miał 79 cm i ważył 10,2 kg. Teraz ma 82 cm i waży 11 kg. Ja czytałam, że wcześniaki powinne być mieżone na siatkach centylowych dla wcześniaków do 3 roku życia.
No to bardzo ładnie wyszedł na tym bilansie:tak::tak:
Moje o wiele gorzej i byly ponizej 3 centyla

A jaki duzy sie urodzil i w ktorym tygodniu ciazy?
 
DZIEN DOBRY MAMUNIE :):) tak tylko wpadlam wam powiedziec zebyscie czasem nie daly sie nabrac na to ze za szczepienie prevenalem musicie placic!!! otóz NIE!! kazdemu wczesniakowi sie to nalezy ja omalobym nie zaplacila ok.400 zł. za szczepionke bo tak powiedziala lekarka ktora zastepowala moja pediatre! ta szczepionka kazdemu wczesniaczkowi nalezy sie za darmo!!!a dzieci z dysplazja plucno-oskrzelowa albo stanie po dysplazji, nalezy sie bez dwoch zdan ,pisze wam to bo jestem juz po szczepieniu moja pani doktor podzwonila i szczepionke mielismy juz na drugi dzien..:):) teraz za 6 tyg druga dawka..pozdrawiam was cieplo
P.S.mój okruszek zaczyna RACZKOWAC...JUPIIIIIIIIIIIIIIIIII....:D
 
Witam MALGOSIU
Ja ta szczepionke mialam bezplatnie:tak::tak::tak:Moja lekarka sama mi ja zaproponowala:-):tak:
Ale mowila mi ze dziewczynki moga ja dostac dopiero jak skoncza dwa latka i tak zostaly zaszczepione na bilansie dwulatka:-):tak:

Brawo dla małego:tak::tak::tak:Teraz to jzu pewnie bedzie coraz lepiej
 
reklama
Emilek urodził się w 34 tc i ważył 1860 g. Miał 46 cm. Czy wszystkie wcześniaki mogą dostać szczepionkę PREVENAR za darmo?
To zdecydowanie zalezy od lekarza:tak::tak::tak:

Moje tez urodzily sie w 34 tyg z podobna waga tylko byly troszke krotsze:-);-)A na bilansie dwulatka mialy troszke ponad 7 kg
W piatek chyba przejade sie do pediatry i beda wazone i mierzone
 
Do góry