reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzieciaczkowe menu

jeżeli chodzi o selera to ja też gotowałam go z warzywami ale jeszcze nie miksowałam

a mojemu małemu jak narazie najbardziej smakuje połączenie marchew ziemiak szpinak + ryba

a tak wogóle to kiedy można dziecku wprowadzać jedzenie inne niż papki, troche mniej rozdrobnione?
 
reklama
jeżeli chodzi o selera to ja też gotowałam go z warzywami ale jeszcze nie miksowałam

a mojemu małemu jak narazie najbardziej smakuje połączenie marchew ziemiak szpinak + ryba

a tak wogóle to kiedy można dziecku wprowadzać jedzenie inne niż papki, troche mniej rozdrobnione?
ja bym podawała jak pojawią się jakieś ząbki , bo inaczej nie wiem jakby to mój przełknął no ryzyko zakrztuszenia większe .
 
hehe zapomniałam :-) , to chyba możesz w takim razie takie lekko rozdrobnione dac , tylko czy będzie chciał takie jeść??
 
dziewczyny polecem kisielek dla maluszków. mój Emilio aż piszczy, nie nadążam łyzki do buzi pakować. ja robie 100ml wody zimnej (ja daje przefiltrowaną), 100ml soczku, 1 łyżeczke cukru (w zaleznosci od smaku soczku), 1 łyzeczka z małą górką mąki zieniaczanej. wsio wymieszać i podgrzewac, ciągle mieszając az zgęstnieje, ostudzic i karmić :) ja narazie robiłam z soczku hipp marchewkowo-jabłkowy
 
Moja dzisiaj spróbowała domowego jedzonka i nie za bardzo jej smakowało. Chyba przyzwyczaiła się do słoiczków. Spróbujemy znowu za jakiś czas. :-)
 
Synek na szczęscie zaakceptował moja kuchnie i zajada sie wszystkim co mu ugotuję, słoiczkami pluje, choc na poczatku zajadał, ale kupki były twarde i brzydkko cuchn.....feee ...po domowym jedzonku tego nie ma! Wiec mamusia dumna he he ;)
 
Ja dzisiaj pierwszy raz małemu ugotowałam i wcinał, ze az milo:happy::happy:. Wiec tez zadowolona jestem. Od dzisiaj mu bede gotowała, a sloiczki tylko okazjonalnie beda. Zauwazyłam tez ze lepiej wcina jedzonko niz mleko. Moze to po mamusi ma, bo ja mleka nie cierpie

paulka ja nie dawałam jeszcze kisielku, ale chyba bym nie slodziła tego kisielku, bo jak dla mnie to te soki bardzo sodkie sa. Napiłam sie ostatnio z hippa soku jabłkowego i jak dla mnie bardzo słodki. No ale kazdy ma inny smak....
 
dziewczyny a może macie jakieś fajne przepisy na obiadki dla swoich szkrabów?? Mi już się pomysły skończyły :-(
 
reklama
ja robię zupke z 2 ziemniaczków,1 marchewka , kawałeczek pietruszki i łyzka stołowa zielonego groszku- z mrożonki - porcja na 2 dni mały się zajada nią jak szalony

cukinia z indykiem
 
Do góry