reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci urodzone z niedotlenieniem!!!

reklama
U nas wizyta u neurologa przesuneła sie z powodu choroby Macia. Wczoraj bylismy po przerwie na cwiczeniach Maciowi to nie pasowało, teraz czekam az zdecyduje nie sam na podpieranie na łokciu bo jakos mu sie nie chce
 
u mnie to samo! hubert wogule nie chce sie podpierac! jak tylko musi sie dzwignac to zaraz cyk i na bok! nie wiem jak ale musze to z niego wymusic!!!!!!
 
Witam!
Dawno nie pisałam u was......Franio ma juz miesiąc rehabilitacji za soba i postepy są super. Po 2 zajęciach opanował obrót z brzucha na plecy, którego nie umiał i od tego czasu turlał sie zapamietale. Więc pani zaczęła go uczyć podporu, pełzania i pozycji do raczkowania. Obecnie na raczkach podpiera sie super wysoko- tak że lezy na samych tylko kościach biodrowych i wytrzyma tak z pół minuty. I w zabawie tez wykorzystuje juz podpór a nie płasko na brzuchu jak kiedyś. Do pełzania sie powoli zabiera a postawiony na czworakach stoi i buja sie tak długo aż sie za mocno do przodu nie wychyli i wtedy bec na brzuszek.
19.06 idziemy na usg główki  (mam nadzieje, że wszystko bedzie ok) a potem do neurologa .

I podziele sie z wami jeszcze moja obserwacją: otóż ćwiczenia bardzo usprawniły ruchowo Franka, jakby go odblokowały, ale.....od 1,5 tygodnia przychodzi do nas zaprzyjaźniona pani masazystka i wydaje mi sie, że podpór to dzieki jej masażom. To jest masaż klasyczny plecków, raczek i klatki i brzuszka i oprócz rozluźniania daje chyba bardzo duzo impulsów pobudzających dziecku.
Mi polecono robić małemu masaz Shantala ale przy jego ruchliwości nie jestem w stanie utrzymać go chwilke w jednej pozycji. a tej pani sie udaje hehe.
Myslę że warto właczyc masaże do rehabilitacji naszych dzieciaczków, bo ta pani ma dziecko, które w wieku 5 m-cy dostało zapaści i powstało niedotlenienie i miało nie chodzić a ona z nim duzo ćwiczyła i masowała go i dzis chłopak chodzi.

pozdrawiam
 
za tydz idziemy do logopedy, ciekawe co powie?

Jj fajnie ze mały robi takie postepy.

Macio rwie sie do siedzenia ale lezenie na brzusie dłuzej niz 3 min jest złem konecznym, miejmy nadzieje ze sie z tym oswoi
 
Kunda myslę, że mały polubi leżenie na brzuszku i zabawy jak zacznie sie podpierać na rączkach. Będzie miał wtedy lepszą perspektywę i wieksze pole manewru a nie tylko płasko jak śledź :laugh:

U nas tez tak było - na brzuchu zło konieczne. Jak sie nauczył odkręcac to leżał na brzuchu tylko po to żeby np. sięgnąć zabawkę. Teraz się zmieniło - widzę że lubi na brzuszku bo wsparty na raczkach może robić dziwne figury i sprawia mu to wiele radości.
 
u nas na przyklad stwierdzila ze ma obnizone napiecie miesni twazy! bo bardzo leci mu slinka! poza tym nie trzyma ladnie pokazrmu w buzi! a wogule to dzieci z niedotlenieniem puzniej zaczynaja mowe i sa na to fajne cwiczenia zeby szybciej mowily to sie nawet stosuje u dzieci w starszym wieku co maja duze problemy i ponoc jest skuteczne!
 
tak jak pisze Mordziulka jesli dziecko sie bardzo slini , ma dziurawa brode to moze oznaczac ze ma obnizone napiecie miesniowe okolic ust i wtedy przydaja sie cwiczonka, ja jestem zdania ze jeszcze nikomu cwiczenia nie zaszodziły i dlatego chce aby małego zobaczył logopeda, zreszta teraz udało nam sie isc bo potem logopeda ma dwa miesiace przerwy i na kontrole mozemy isc dopiero we wrzesniu
 
reklama
Do góry