reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DWULATEK PRZY PIERSI

a o mleku to nawet nie pomyslalam, az wstyd... ja sama go nie lubie i zadnego nie tkne, moje dziecko to samo. robilam juz proby z roznymi rodzajami, chyba wszystko, co jest dla dzieci przetestowalam, i nic.. oj, nie wpadlam na to, ze jesli bede go odstawiac, to bedzie to klopot.. tez nie mowiac o tym, ze maly to dziecko bezbutelkowe.

chyba jednak zostane przy cycku.?
 
reklama
ywka, cieszę się z Waszych sukcesów. Broń boże nie miałam na myśli "drastycznego" odstawiania z pozwalaniem na płacz i innych takich "okrucieństw". Ale stopniowe rezygnowanie z poszczególnych karmień to według mnie dobry pomysł. My też tak zrobimy. Natomiast uleganie namowom i marudzeniom tylko przedłuża sprawę. Na moją Nastkę to działa, już raz tak skończyłyśmy wieczorne karmienie, ale niestety wróciłyśmy po jakimś tygodniu. I to jest właśnie ta głupota - teraz wszystko od początku.
 
To sorry Avokado, bo tak to zrozumiałam, a nie mogę wytrzymać tego żałosnego płaczu majej niuni, zresztą każda normalna mama chyba to czuje.
Też odstawiałam kolejne karmienia i staralam się to robić "bezboleśnie", do tej pory jakos pomału nam to idzie choć czasami zastanawiam się, czy samej mi trochę nie szkoda, ale skoro mała baaardzo nie protestuje to chcę to wykorzystać. Zdaję sobie sprawę, że im bedzie starsza, tym gorzej będzie jej tego cyca zabrać.
 
no poszedł spac bez cyca 8)
śmiac mi się chciało bo się przytulił ja powiedziałam że nie bo jadł kasze
a on tylko złapał go sobie w rękę i usnął trzymajac
tylko nie wiem czy w nocy dam rade mu nie dac jak zacznie płakac
 
prosze, jakie sukcesy :laugh: gratulacje :)

u nas z tym zasypianiem to w ogole wyglada tak, ze zwykle maly nie zasypia przy cycku jako tako. pokreci sie po lozku, przytuli do misia, albo do mnie odwrocony plecami i zasypia sam, bez piersi w pyszczku. podczas jedzenia tylko, jak jest bardzo padniety i nie zdazy inaczej ;)

tak wiec moglabym na upartego uznac, ze maly zasypia bez cycka. no ale.. jednak mimo, ze je kaszke przed kapiela i jest objedzony to po kapieli mleczko musi byc. i w tym jest u nas klopot.. czyli piers, a potem zasypianie samodzielne.

dzis w nocy zachcialo mi sie z nim walczyc i kiedy obudzil sie przemoglam wlasne lenistwo, powiedzialam mu, ze teraz to jeszcze spimy, maly przytulil sie po chwili protestow i szukania mleczka i zasnal bez cycka :) zawsze to cos ;)
 
mi jest go teraz troche szkoda
bo niedość że upały i nic konkretnego nie chce jeść
to jeszcze zęby mu wychodza
to przynajmniej cyca sobie podoi i wiadomo ze przynajmniej napity troche jest
a tak jak mu nie dam to głodny bedzie chodził i zły
 
Justyna 19 - niestety nie mam kołyski.

Basia - o, to pierwszy sukces, cieszę się ale może jeszcze poczekaj skoro ząbki dokuczają....

naja właśnie, to lenistwo nasze, ciężko jest np. w nocy kiedy maleństwo się przebudzi, a ty ledwo żyjesz wziąć je na ręce i lulać przez ok parenaście minut! wiem, wiem.... Dużo szybciej jest dać cyca i śpimy razem.  :laugh:
Moja też już od pewnego czasu zasypiała bez cyca, tzn. najpierw trochę pojadła, potem turlanie, lulanie i dopiero spanko, więc może od tego się zaczyna? Teraz daję jej przed spaniem pić wodę lub mleko w zależności co tam jadła na kolację.
Ale i tak mi trochę ciężko, dzisiaj leżała już w łóżeczku i mówi "czyczy dasz? mama" ...ale troszkę się polulałyśmy i zasnęła.
 
u mnie jakos nawet szło ale znów kolejny ząb i musiałam mu dać wieczorem bo nie było rady
a tak poza tym ile wasze dzieci mają zębów bo mój wojtuś to ma już 4 na górze i 4 na dole i kolejny mu wychodzi a ma 10 miesięcy??
 
reklama
Moja niestety ma tylko 4 jedynki  :)


kapitulacja: cycoliła rano   :)   a może jej to poranne cycolenie jeszcze zostawię...
 
Do góry