reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

DWULATEK PRZY PIERSI

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, żeby karmić "dla zdrowia" minimum do ukończenia drugiego roku życia, ale zawsze znajdzie się ktoś "lepiej wiedzący" od najtęższych głów tego świata w dziedzinie fizjologii i zdrowia ;-)

Ja tam bardziej ufam WHO, niż mamom z forum, które twierdzą że "nie ma sensu fizjologicznego". Dlatego karmię, jak należy :tak:

Jak ktoś WHO nie ufa, bo ma inne autorytety, no to karmi krócej.

A niektórzy się w ogóle niczym nie przejmują :-D I żyją ;-)

Kwestia wyboru i światopoglądu :tak: Nie ma co się podniecać ;-)

Agnieszka - a gdzie znalazłaś taką informację? Bo ja znalazłam zgoła inną i nie ukrywam, że się z nią zgadzam. Po pierwszym roku mleko matki nie zaspokaja już żywieniowych potrzeb dziecka, dlatego karmi się dzieci mlekiem modyfikowanym i krowim.
Jak długo karmić piersią?, Porady specjalisty położnej > Jak długo karmić piersią?
 
reklama
Kinga - dzięki, tylko to jest rezolucja z 1994??? Od tamtej pory nie było uaktualnienia?
Polecam wam dziewczyny lekturę tego artykułu, do którego link znalazłam właśnie na stronie Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią:

http://dziecko.onet.pl/21221,0,0,prawda_i_mity_o_dlugim_karmieniu_piersia,2,artykul.html


Dla mnie nic dodać, nic ująć. I tak od siebie - mam dwóch synów, obaj byli karmieni piersią do 7 miesiąca życia. Mleko miałam, ale świadomie odstawiłam chłopców wzbogacając dietę i podając mleko modyfikowane. Nie twierdzę oczywiście, że wszystkie mamy powinny robić tak samo, bo odstawianie to proces trudny i bardzo indywidualny, ale po pierwszym roku powinnyśmy chyba dać dziecku szansę na samodzielność.
Nie w cycku jest miłość koleżanki:-)))
 
Ostatnia edycja:
A po co szukac daleko? Tu info z naszej strony Jak długo powinno się karmić? - BabyBoom
i tu zacytuje tez z BB, ale z innej częsci
Jak długo karmić?
Możesz karmić tak naprawdę tak długo, jak tylko oboje będziecie tego chcieli. Jeśli tylko maluch będzie ssał, mleko będzie produkowane.
WHO zaleca karmienie wyłącznie piersią do ukończenia przez dziecko 6. miesiąca życia (bez dopajania woda czy herbatkami). Po 6 miesiącach zaleca się stopniowe wprowadzenie pokarmów stałych, jednak w pierwszym roku życia dziecka dominujące powinno być mleko.
Karmiąc długo piersią możesz narażać się na różne opinie i komentarze otoczenia, ale pamiętaj - to Twoje dziecko i do Ciebie należy decyzja, jak długo chcesz je karmić.
 
Kinga - dzięki, tylko to jest rezolucja z 1994??? Od tamtej pory nie było uaktualnienia?
Polecam wam dziewczyny lekturę tego artykułu, do którego link znalazłam właśnie na stronie Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią:

Prawdy i mity o długim karmieniu piersią - - - Onet.pl Dziecko


Dla mnie nic dodać, nic ująć. I tak od siebie - mam dwóch synów, obaj byli karmieni piersią do 7 miesiąca życia. Mleko miałam, ale świadomie odstawiłam chłopców wzbogacając dietę i podając mleko modyfikowane. Nie twierdzę oczywiście, że wszystkie mamy powinny robić tak samo, bo odstawianie to proces trudny i bardzo indywidualny, ale po pierwszym roku powinnyśmy chyba dać dziecku szansę na samodzielność.
Nie w cycku jest miłość koleżanki:-)))

ehh co może wiedziec autorka, która "jest z wykształcenia psychologiem, posiada doświadczenie w diagnozowaniu i opiece psychologicznej dzieci i ich rodziców. Prowadzi grupy socjoterapeutyczne dla dzieci warsztaty edukacyjne dla rodziców i nauczycieli, specjalizuje się w terapii uzależnień."
co ma psycholog do żywienia dzieci :confused:

pomijając juz to co powyższe... tu nie ma zdrowej dyskusji tylko jakas smieszna walka na argumenty... i to ostatnie zdanie...
No i te stwierdzenia w artykule, że karmienie piersią jest wygodne :-D ok, rozumiem wygodę przy noworodku, ale jak dziecko jest starsze to wygoda żadna, a powiedziałabym nawet że wprost przeciwnie... No i raczej przedstawiane argumenty nie przekonuja mnie, że juz powinnam mała odstawiac od piersi, bo wczoraj roczek skończyła :sorry2: a piers często jest wybawieniem jak mała gorzej znosi ząbkowanie, a nawet jak była ostatnio chora, bo to był jej jedyny posiłek i napój, nic innego do ust nie chiała włożyć, gdybym ja od piersi wcześniej odstawiła, to dziecko przez tydzień by mi nic nie jadło :baffled:
 
matakow ale tak na dobra sprawe mozesz jeszcze pare ladnych lat karmic z takiego powodu. Moj syn ma ponad 3,5 roku ostatnio zlapal jakiegos wirusa, wymiotowal i nie jadl przez tydzien nic i co lepiej jakby cycka dostal? bo byloby to "cos"? to tak jak kiedys widzialam jak 5 letnia dziewczynka nie chciala zjesc sniadania a babcia jej daje ciasto zeby "cos" zjadla, bo przeciez glodna chodzic nie moze....pozniej nie chciala zjesc obiadu to babcia cyk znow ciasto bo cos zjesc musi....
...mi to wszystko jedno ile kobieta karmi, nawet jesli robi to z wygody to chyba ma do tego prawo, prawda?
ja nie karmie od nieco ponad 2 tyg i jest mi z tym bosko, czuje sie wolna - w koncu wolna, a nie jak pies na smyczy (duzo duzo jeszcze innych odczuc...nieprzyjemnych) Syna karmilam 16 miesiecy i w zasadzie sam sie odstawil, w ogole nie mial potrzeby ssania cycka dlatego zakonczylismy karmienie bo po co uszczesliwiac dziecko na sile? oczywiscie rozne sa dzieci i rozne maja potrzeby. Kobiety niech karmia ile chca, nie nam oceniac. Nie widze w tym krzywdy dla dziecka..co najwyzej dla kobiety ale to juz ich wybor i niech tak pozostanie....sprzeczanie sie w tym temacie jest bezsensu, bo rownie dobrze ktos na mnie moglby napasc ze czemu ja tak krotko karmilam? i jaka ja zla i niedobra..krzywde dziecku robie...nie znajac w ogole calej sytuacji. Dlatego niech kazda zajmie sie swoimi cyckami i swoimi dziecmi ;P
 
Breastfeeding is an unequalled way of providing ideal food for the healthy growth and development of infants; it is also an integral part of the reproductive process with important implications for the health of mothers. A recent review of evidence has shown that, on a population basis, exclusive breastfeeding for 6 months is the optimal way of feeding infants. Thereafter infants should receive complementary foods with continued breastfeeding up to 2 years of age or beyond.

WHO, to WHO. Najtęższe głowy tego świata w dziedzinie medycyny, fizjologii, dietetyki. Żadnej fuszerki.
 
Breastfeeding is an unequalled way of providing ideal food for the healthy growth and development of infants; it is also an integral part of the reproductive process with important implications for the health of mothers. A recent review of evidence has shown that, on a population basis, exclusive breastfeeding for 6 months is the optimal way of feeding infants. Thereafter infants should receive complementary foods with continued breastfeeding up to 2 years of age or beyond.

WHO, to WHO. Najtęższe głowy tego świata w dziedzinie medycyny, fizjologii, dietetyki. Żadnej fuszerki.

aga daj juz spokoj z tym WHO!!!! NIE KAZDA OPIERA SIE NA ICH OPINII jak dla mnie moga byc najmadrzejsi a i tak zrobie po swojemu!!!!
Kinga dobrze napisalas kazda niech pilnuje swoich cyckow;-) tak nech zostanie !!!! :tak::-D
 
reklama
Agnieszka ok, przy pierwszym dziecku tez tak maniakalnie trzymalam sie specjalistow i ich opinii...natomiast nie bierzesz pod uwage tego ze co pare lat zmienia sie wizja tych ze specjalistow odnosnie roznych istotnych rzeczy dotyczacych dzieci...wiec nie ma co tak kurczowo sie tego trzymac. Inaczej w depresje bym popadla ze przy synu robilam w okrelsony sposob a pozniej specjalisci doszli do wniosku ze powinno byc inaczej...a ja przeciez czasu cofnac nie moge.... ;) teraz przy corci robie inaczej a za pare lat pewnie jeszcze inaczej bedzie...i tak w kolko.
 
Do góry