reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

W czwartek byłam z małą na usg no i niestety mamy podejrzenie dysplazji stawu biodrowego lewego.:no:Dostałam skierowanie do ortopedy musze jechac do łodzi bo u nas nie robia.Mam nadzieję że da sie do wyleczyc.Zaczynam się martwic.:-(
 
reklama
Moj Synus mial miec w srode szczepienie, ale ze mial katar to zostal zarejestrowany do poradni dzieci chorych, i mimo, ze pani dr, nic nie znalazla niepokojacego u niego, tzn np kaszlu, podwyzszonej temperatury, to przeniosla mu szczepienie na przyszly tydzien(akurat bedzie konczyl 3 miesiace!Jak bedzie mial wtedy nadal taki tylko katarek, to i tak bedzie zaszczepiony), i okazuje sie, ze dobrze, bo maly na drugi dzien dostal zapalenia spojowki w lewym oczku!!! Ale nie poszlam z nim juz do dr, bo mialam w domu odpowiednie kropelki z antybiotykiem na to, bo pani dr zapisala mu je jak mial 1.5 tygodnia! Zakropilam mu oczko i juz jest ok! Ale musze jeszcze zakrapiac mu przynajmniej do poniedzialku rano.
 
Co ty teraz jesz aby mały nie miał tego uczulenia? Bo ja to już nie wiem sama co mogęa co nie :-(

nic nie jem.. no prawie.. mogę jeśc chleb ( ale tylko taki w składzie którego jaj nie ma) bez masła z wieprzowinka ( najlepiej samemu robioną aby jak najmniej konserwantów miała) zero nabiału, zero drobiu, wołowiny i cielęciny. z warzyw tylko marchew, buraki i sałata a z owoców tylko jabłka.. do picia sok jabłkowy, wiśniowy i kawa (herbata tez nie) lub woda..
po dwóch tygodniach mogę wprowadzić jakiś składnik z warzyw i co parę dni wprowadzac nowe uważnie obserwując czy nie wychodzi wysypka..
koszmar jakiś..
 
matko ale dieta :-(mnie chyba tez przyjdzie jawprowadzic ale juz od poniedziałku bo teraz niejestem na nia psychicznie gotowa
 
Współczuję wam dziewczyny!!! naprawdę!!!
A ja chyba tracę pokarm i nie wiem dlaczego!!!! robię wszystko żeby go utrzrymac, a on się kurczy i kurczy!!! nie wiem jak to będzie, a do tego mały nadal bez kupki, tylko czopkiem wywolywane, bierze teraz Lakcid do poniedzialku, a jak nie pomoże to ma przepisane jakies lekarstow na pobudzenie pracy jelit, nie pamietam teraz nazwy, lekarz to przepisał, ach, co za życie....
 
Mju taką dietę daje lekarz w podejrzeniu AZS-u a jeśli same podejrzewamy, że ta choroba może wchodzić w grę to można samemu zastosować taką dietę i powoli wprowadzać pojedynczo nowe składniki i obserwowac reakcję dziecka. A jedzenie, w którym sa konserwanty wcale nie jest zdrowe - najgorszy jest fakt, że większość produktów zawiera konserwanty. Jak karmiłam jeszcze Krzysia, to miałam juz obsesję na tym punkcie i jak byłam na zakupach to cały czas na wszystkim sprawdzałam skład i szukałam takie bez konserwantów i barwników (bo tez przy AZS-ie niewskazane)
 
Dziewczyny czy Wy kąpiecie dzieciaczki jak mają gorączkę???:confused:
Kurde wczoraj byli u nas zasmarkani znajomi:wściekła/y: i sa tego konsekwencje-mała ma temperaturę 37!:wściekła/y: :-(
 
Mju sama bym się na taką dietę nie zdecydowała.. to lekarka mi kazała.. i faktycznie powiedziała, że lepiej jakbym nawet i wędliny sama robiła, żeby tych konserwantów było jak najmniej ( Franek ma podejrzenie AZSu właśnie) ..

Renee przy gorączce jak najbardziej sie dzieci kąpie.. jednak u niemowląt gorączka to od 38 stopni w górę.. 37 to fizjologiczna temperatura - zwłaszcza mierzona w odbycie (i pamiętaj, że tam sie odejmuje 5 kresek od wyniku otrzymanego na termometrze!!)
 
reklama
Słyszałam , że normalna temperatura to od 36,6 - 37,5 !
Podobno stan gorączkowy jest dopiero powyżej 37,5 , tak mówiła pediatra:confused:
 
Do góry