reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

Agutko jak to było z tym krochmalem? na 3,5 szkl wody 1 łyzka kopiasta mąki ziemniaczanej ?? a uzywasz wtedy mydełka czy tylko krochmal ???????
 
reklama
Moja mała w dniu wyjscia ze szpitala w 3 dobie ważyła 3300 a w 17 dniu kiedy ważyliśmy ją u pediatry już 3780. Ładnie przybiera a jest karmiona tylko i wyłącznie piersią. Je wtedy kiedy chce, jeśli robi przerwe sobie 6 godz to jej nie budzę a jak chce jesć cześciej to i co 2 godz je :) ale całe szczeście nie w nocy :)
A kąpania w krochmalu jest super, ja robiłam mieszankę na oko.
 
Mychus,pol szklanki plus lyzka maki ziemniaczanej. :-) A te 3,5 szklanki to sobie gotujesz i pozniej dodajesz wczesniej zrobiona mieszanke. :-) A kosmetykow ja w ogole nie uzywam. Moja Zuzia na zmiane jest kapana - jeden dzien w krochmalu,drugi w Parafinie,a pupke obsypuje maka ziemniaczana. :-) Slyszalam,ze tak jest najlepiej conajmniej przez 1szy miesiac zycia,zeby skora Dzidzi sie oswoila z nowym otoczeniem,no i zeby nie uzywac zadnych kosmetykow i tego sie trzymam. :-) No i jak widac,wszystko jest cacy. :-D
 
No to super!! :-) ale czy mycie dziecka w krochmalu czy parafinie wystarczy? tzn wiesz dziecko też się poci itd a samym krochmalem ja nie wiem czy dziecko dobrze umyjesz??

A gdzie kupiłaś parafinę?? i skąd wiesz ze można w tym kąpać dzieci??
 
Parafine kupilam w patece - to jest bezzapachowa oliwka. :-) I powiedziala mi o niej polozna na szkole rodzenia i u nas w szpitalu tez sie ja uzywa. :-)
Takie mycie Dzidziusia stanowczo wystarczy. Na kosmetyki jeszcze przyjdzie czas. :-)
 
w parafinie to i ja kąpię - nie stosuję zaadnej oliwki po kąpieli .. krochmalu jednak ja nie używam, bo Franek ma mocno wysuszoną skórę..
aa co do mąki - mi jak Ankę urodziłam mówiono, żeby u dziewczynek żadnych zasypek nie stosować - u chłopców jak najbardziej..
 
A u mnie lekarz mówi że żadnych zasypek ! czy to chłopiec czy dziewczynka , tylko natłuszczać:-D i bądż tu mądry;-)
 
reklama
Renee,Parafina natluszcza skore dziecka,no i pozniej nie trzeba zadnej oliwki juz stosowac,ani nic. :-)
A co do zasypek,to mi polozna mowila,ze stosowac make ziemniaczana. :-) No i tak tez u mnie stosowano,jak bylam jeszcze malutka.:p ;-)
 
Do góry