reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

My wczoraj zaczelysmy branie witaminki D3 - gladziusko poszlo. :-D Zuzia slicznie wszystko z lyzeczki wypila i nawet sie nie skrzywila. :-D I wlasnie mam pytanko,co do tej D3 - ile czasu nalezy podawac ja Dzieciatku? Jest na to jakas "regula",czy to tak indywidualnie?
 
reklama
Dziewczyny! mojej Nataszce podeszła ropą blizna po szczepionce na gruźlice i nie wiem co robić... Małemu ładnie się goi a u małej wygląda to źle - ropa w środku i czerwone wokół. Nie wiecie co robić???
Tak, to jak najbardziej normalne, mi o tym mówiła położna i broń boże cos z tym robić.;-) Położna mi opowiadała, że jednej matce zachciało się to wycisnąć, to dziecku została mega dziura w rączce.
 
ta witaminę podaje się min do roku. ja podaję bezpośrednio do buzi przed karmieniem, bo jedna kropelka to spokojnie mu wpada i nic się nie dzieje.. a ile jej dajecie??

co dokolek..
kupiłam INFACOl - kolki jakoś osłabły - choc głośne bączki teraz puszcza :D - lek można podawać dzieciom po ukończeniu miesiąca.
 
O wlaśnie ja o tym Infacolu też pisałam ale na innym wątku:)
A witaminę D3 mam podawać po jednej kropelce i wkrapiam jak Aga prosto do buzi przed karmieniem:)
 
co do witaminy D3 ja też mam podawać po 1 kropli (od 15 doby) i też podaje prosto do buźki maluchom...

chyba mój Patryk ma kolkę...ale nie jestem pewna, stęka strasznie, kuli się...czy to kolka?
 
Dziewczyny zdradźcie mi czy tą wit D3 podaje sie od momentu gdy dziecko skończy 3 tydz? czy ją trzeba kupić na receptę i czy wy byłyście już na pierwszej wizycie u pediatry i czy to pediatra powiedział od kiedy brać tą D3 czy wy tak same od siebie dajecie?
 
mycha12 ja dostałam takie zalecenia jeszcze w wypisie ze szpitala , witamina D3 od 15 doby życia po 1 kropli i odrazu dostałam receptę na tą witaminę...
...a co do pediatry to moje dzieciaczki juz były kilka razy, ale to ze względu na żótaczkę i pobyt w szpitalu Patryka oraz że tak mocno ulewają więc mają kontrole czy przybierają na wadze
 
Ja też myslałam że moja ma kolkę,bo stęka tak bardzo że robi się czerwona na buzi i zaczyna płakac.Wczoraj była u mnie koleżanka która jest położną w łódzi i wyjaśniła że to nie kolka tylko mała tak robi bo nie może jej się odbic po jedzeniu a próbuje to robic.Dawałam jej kropelki na kolke2xdziennie przed karmieniem po 2 krople.Powiedziała też że podaje je się tylko tydzien,bo potem
dziecko się uodparnia na nie i nic nie dają.
 
reklama
No i skad ja mam teraz wziac ta recepte na ta wit D3. Mała za 3 dni skonczy 15 dni ?? trzeba będzie iść do pediatry.
 
Do góry