reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

rączki po bokach.. głowa też na bok - i póki dziecko się nie nauczy samo zmieniac pozycji główki ( czyli do ok 3ch miesięcy) nie zostawiaj dziecko tak samo - może się udusic!!
 
reklama
Dziewczyny pamiętajcie,ze pokarm matki szybko sę trawi i jak dziecko je na raty to niestety robi to baaardzo często,jak mój Wojtek.Dzis w nocy dopadły go "gazy" i od 3.30 do 5 go uspakajałam a potem obudził się o 5.3 do karmienia.Takie życie, "tak dzieci rosną"-powiedzenie mojej mamy;-)
 
po bokach gufi :)
jak wasz maluch sam nie lubi lezec ns brzuchu to: siadasz przed kompem kladziesz sobie dziecko na kolanach i juz :D moj wlasnie tak wisi w tej chwili do tego mozna mu pomasowac plecki; albo ulozcie sie wygodnie i dziecko sobie polozcie na klacie :p lub wlasnie podwinac nozki <swoje > i malucha polozyc na nogach mozna masowac i bujac a w tym czasie oogladac telewizje; u mnie na tą kolke nic nie pomaga steka dzien i noc ehh wiecie ile trwa kolka :p
 
Moja ma kolkę od dwóch dni.Stwierdziłam że po mleku które piłam.Było az 2%.A takie powinno byc najwiecej.Więc odstawiłam.Trochę było spokoju ale dzis w nocy znowu płacz.Niby brzuszek miekki,daję krople na kolkę.Masuję.I zastanawiam sie czy to może z głodu.:no: Dostawiam do cyca,trochę pociągnie ok10min i przysypia .Poczym za chwile lub pare minut budzi sie juz.Takto jak jej nic nie było spała po 4-5 godzin w nocy.:tak: Niewiem czy to wpływ przez to co jem ,chociaz ograniczem jak moge.Czy coś innego.?
 
ja slyszalam i czytalam ze zwykle mleko uczula dziecko o kolce slowa nie bylo; moj tez kolka i zmienilam mleko z nan1 na bebiko jak nie pomoze jest jeszcze bebilon; przestalam tez karmic piersia :(((( u nas ani krople ani masaze nie pomagaly; no narazie jest troszke lepiej po zmianie mleka; chociaz maly mi stęka co zje to nie placze; dzis przespalam z przerwami pierwsza noc od wtorku; niech zyje macierzystwo
 
Kiedy dziecko ma kolkę to mozna zauważyć, bo strasznie płacze, buźka robi sie czerwona, a przede wszystkim strasznie sie pręży i zgina nóżki w kolankach.
Na szczęście moja ninia kolek nie ma o daj Boze żeby nie miała.

 
Dziewczyny! mojej Nataszce podeszła ropą blizna po szczepionce na gruźlice i nie wiem co robić... Małemu ładnie się goi a u małej wygląda to źle - ropa w środku i czerwone wokół. Nie wiecie co robić???
 
Margolis to jest ponoć normalne. Mi Pediatra w szpitalu mówiła o tym, ze jeżeli miejsce po szczepieniu będzie sie tak zachowywać to trzeba to zostawić. Tzn nie moczyć tego miejsca przy kąpieli, nie wyciskać, dbać aby to miejsce było suche. Jeżeli sączy sie z tego ropa to niech sie sączy, można lekko przyłożyć gazić i trzeba uważać przy ubieraniu żeby nie podrażniać tego miejsca. wszystko przejdzie samo.;-)
 
reklama
Do góry