reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dolegliwości naszych maluszków - jak sobie z nimi radzić?

dzieki Dziewczyny za odpowiedź:-)
podaje Bartkowi ten antybiotyk a oslonowo Lakcid...kupki tez sie ruszyly tylko teraz w druga skrajnosc bo sa dosyc wodniste ( w naszym przypadku ruszyly zbaczy ze wczoraj zrobil 2.....jak na niego to sporo).
W ogole dostal tez wit C i calcium i tantum verde i kropeli do nosa...oprocz tego dostaje jeszcze wit D3, bobotic i debridad....te trzy ostatnie to dostawal juz wczesniej....starsznie duzo tego no ale moze tak trzeba...

b_iala ja wlasnie nie wiem jak poznac czy bartusiowi juz lepiej i czy ten antybiotyk dziala...on goraczki nie mial....tylko czerwone gardlo i katar...w nosie nadal furczy a gardla to nie dam rady mu sparwdzic:(

A wlasnie dziewczyny jak czyscicie noski maluszkom?? jak wkrapaicie wade morska np ten steimar (chyba tak sie nazywa) to co potem robicie?? czyscicie frida?? a jak tak to po jakim czasie?? bo mam troche problem z tym czyszczeniem noska...nie wiem jak to robic...

monia_t plasterku na pepek, zeby przepukilna sie wchlonela ale to tylko u tych dzieci gdzie ten pepek jest wystajacy...
U nas tez bedzie potzrebny plasterek.
ariska u nas nasz pediatra powiedziala ze trzeba bedzie nakleic...kupuje sie go w aptece ale narazie za wczesnie bo skroa jest bardzo delikatna i przy zdejmowaniu mozna by zedrzec razem z naskorkiem:( troche mnie tym przestarszyla....woallabym zeby obeszlo sie bez prasterkowania ale chyba niestety nie da rady:(

Ja to mam warzenie ze Bartek to ma wszytskie dolegliwosci...z ulewaniem tez ma problem...podajemy mu ten NUTRITON ale i tak ulewa i to sporo..lekarka powiedziala ze pierwszy raz sie spotkala z dzieckiem ktore po tym nadal ulewa...masakra..chyba nie pozostaje mi nic innego jak przeczkac ten czas az Bartek zacznie siadac..ponoc wtedy te ulewania przechodza same.
 
Ostatnia edycja:
reklama
aniwar - ja wkraplam tylko sol fizjologiczna, bo tez małej furczy w nosku, zazwyczaj po nocy, ale pewnie przez to ze robi sie cieplej w pokoju i sluzówka jej sie wysusza. Ja nie czyszcze niczym noska, sama wykicha, ale dobrze jest dziecko połozyc na brzuszku, tez smarki wyleca:)
 
Ariska-- ja ide do pediatry by dała mi skierowanie do chirurga ( a ide sama z siebie bo według mnie zaduzo wystaje.. pediatra mówi ze ok.. ale przy tOmku tez tak mówiła i jednak potrzebował plastra )

dziewczyny samemu sie nie nakleja tego plasterka najlpiej jak zrobi to chirurg.. bo on wie ile tej skóry trzeba złapac i jak naciagnac.. u nas Tomek miał naklejany ten plaster i to lekarz łapie po bokach pępka skóre pępek wciska do środka robi "taką dupkę ze pępka nie widac) a pielegniarak nakleja plaster szerokosci 10 cm.. nie mozna go odklejac i moczyc.. i mówiła za ile dni trzeba przyjsc.. czasami wystarczy 3 dni i sie schowa my z Tomkiem chodzilismy kilka razy.. poszlismy po 7 dniach.. i jeszcze troszkę wystawał i lekarz kazał przyjsc jeszcze za kilka dni..
 
monia-t nam wczoraj odpadl pepek, dobrze ze jutro przychodzi polozna bo mi sie wydaje ze lekko wystaje z jednej strony :-(. ja nic nie uzywalam do pielegnacji pepka i tylko po kapieli go osuszalam patyczkami.
a czemu twoja ma krwiaka?? moja toska tez ma ale na szczescie sie jej ladnie wchlania.

a kupki tez robi zadkie i zolte, czasem takie jak jajecznica
 
Kate1980 mój miał też krwiaka na główce ale już się chyba w całości wchłonął i to był po prostu taki wystający guzek. Natomiast ma dwa naczyniaki na pośladkach i one są takie czerwonkawe bo to naczyńka krwionośne. Naczyniaczki ponoć też powinny się wchłonąć ale póki co nie widzę żeby się zmniejszały. Moja siostra i kuzynka jak były małe to miały właśnie naczyniaki na główkach i z czasem się wchłonęły.
 
kate moja ma krwiaka bo krzywo ustawila sie w kanale rodnym przy porodzie ale na szczescie juz sie zmniejsza bo na poczatku byl strasznie duzy
 
czy któraś z was pije moze herbatke z kopru włoskiego - ta dla dzieci chyba po pierwszym miesiacu, bo ostatnio rozmawiałam z kuzynka i mi kazała pić by zapobiegać bólom brzuszka u małej
 
reklama
Ja piję taką z Hippa na poprawe trawienia. Jest w niej koper i rumianek i coś tam jeszcze, ale niestety na bóle brzuszka u mojej małej nie pomaga :(
Dziś płakała (krzyczała) prawie godzinę i dopiero jak przy kolejnej zmianie pozycji jej się odbiło, to się uspokoiła. Macie może jakieś sposoby na odbijanie? Jak kładę ją na ramię, to najczęściej zasypia, a na brzuszku nie zasypia, ale jej się i tak nie odbija. Już nie wiem co robić...
 
Do góry