reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

A mnie znowu mdlosci mecza:((( od niedzieli i konca nie widac do tego mala jest caly czas aktywna czy chodze czy leze czy biore prysznic, z jednej strony to dobrze bo wiem ze u niej oki, ale pcha mi sie w prawa pachwine normalnie chodzic nie moge( okropny bol) nawet w nocy potrafie sie przebudzic bo czuje ze ona juz tam jest....
 
reklama
Magda biedaczko, jak to w 31 tygodniu powrót mdłości :szok:? Bardzo współczuję. Znów powrót do herbatki imbirowej :)
A to że córcia aktywna to tylko się ciesz, jakby się mało ruszała bardziej byś się martwiła. Jeszcze tylko 10tyg i ból minie. Mówią że ciąża to nie choroba, ale nie wszystkie kobiety przechodzą ją bezobjawowo.
Mnie teraz przeziębienie męczy, trochę się boję czy z gardła mi na oskrzela powoli nie schodzi :eek:
 
Witajcie
Dawno mnie tu nie było...ale wracam z dosc trudnym tematem. ok 6 tygodni temu odkrylam straszne bole w okolicy pachwin i male kulki wychodzace co jakis czas podczas wysilku, kiedy wracalam z pracy po 6 godzinach stania- bol byl duzy i kulki wielkosci orzechow . odrazu przypuszczalam ze moze byc to przepuklina, oczywiscie tu w UK , nie umieli okreslic czy to napewno to. przy wizycie u poloznej opisalam objawy a ona stwierdzila ze to rozszerzenie spojenia lonowego i skierowala na jakas rehabilitacje. Wiedzialam ze to kompletna bzdura wiec pozostawilam to bez komentarza. Zalatwilam sobie wizyte u poloznika- ginekologa na oddziale polozniczym , naczekalam sie 4 godziny a kiedy doktor przyszedl mnei zbadac oczywiscie "kulek" nie bylo.
W Polsce pani ginekolog lekko mnie dotknela i odrazu wiedziala ze to przepuklina pachwinowa obustrona ( prawa wieksza) ...boli ale nie jakos bardzo, przy kaszlu , dluzyszym chodzeniu czy dzwiganiu nasila sie.
kiedy wrocilam do UK oznajmilam ze mam przepukline, wpisali do akt i na tym sie skonczylo....polozna nigdy nie miala takiego przypadku i neiwie co ma robic .konsultacja polskiej zaprzyjaznionej lekarki z poloznikiem dala nam tylko odpowiedz ze trzeba czekac jak to sie wszytsko rozwinie, ale czy przepuklina moze uwieznac przy porodzie ...nikt nie wie.
JAK MYSLICIE czy przepulkina moze byc wskazaniem do cesarskiego ciecia?? czy powinnam mimo wszytsko upierac sie przy cesarce czy rodzic naturanie ( zaznaczam ze na znieczuleni- Epidural) i zobaczyc czy cos sie stanie ???

Druga ciaza daje mi naprawde duzo do myslenia, przepuklina, pekajace naczynka na nodze, celulit ...ze szkoda gadac...naszcescie waga jest dla mnie laskawa i nie przytylam zbyt duzo narazi
pozdrawiam Was
 
spotkala sie ktoras z rozchodzenie spojenia lonowego?? Niestety mnie od jakiegos tygodnia meczy :baffled: bol jest naprawde uciazliwy, jutro ide na wizyte, moze ginka cos poradzi.
a z innych dolegliwosci ciazowych to przeokropna zgaga
 
U mnie odezwały się hemoroidy ból okropny,nabawiłam się ich przy ostatnim porodzie i tak zostały jakoś specjalnie ich nieleczyłam bo mnie nie bolały a teraz masakra powiem o tym gin może coś mi da.
Do tego od kilku dni wróciły po wypadku bóle pleców na wysokosci żeber nawet siedziec niemogę za długo.
 
spotkala sie ktoras z rozchodzenie spojenia lonowego?? Niestety mnie od jakiegos tygodnia meczy :baffled: bol jest naprawde uciazliwy, jutro ide na wizyte, moze ginka cos poradzi.
a z innych dolegliwosci ciazowych to przeokropna zgaga
Ja niestety mialam okazje poznac jak smakuje ten bol podczas pierwszej ciazy tylko tyle ze u mnie bylo to blizej 9 miesiaca :sorry:bol byl taki ze nogi do gory nie moglam uniesc :no:
Zgage to i ja mam ale pod koniec dnia i nie wiem czy tu chodzi o ilosc wloskow czy chodzi o to ze duzo posilkow roznych zjadam podczas dnia i to w nie malych porcjach ...?!! Wolalabym zeby to byly wloski :-D
Mnie dopada jeszcze bol w miednicy okropelny ze az kuleje na noge....:crazy:
 
no wlasnie mi cos wczesniej sie zaczelo :no: i pewnie juz do konca ten bol bedzie mi towarzyszyl :crazy: czytalam, ze przy duzym rozejsciu jest nawet wskazanie do cc, bo porod naturalny moze sprawic, ze jeszcze bardziej sie rozjedzie i wtedy niestety rehabilitacja i lezenie w lozku tylko :no:
 
przypuszczalam ze moze byc to przepuklina, oczywiscie tu w UK , nie umieli okreslic czy to napewno to...
JAK MYSLICIE czy przepulkina moze byc wskazaniem do cesarskiego ciecia?? czy powinnam mimo wszytsko upierać się przy cesarce czy rodzic naturalnie ( zaznaczam ze na znieczuleni- Epidural) i zobaczyć czy cos sie stanie ???

Mam przepuklinę pachwinową prawostronną. Byłam na wizycie u internisty, dostałam skierowanie do chirurga. I ten dał diagnozę, że to ppp (patrz wyżej ;) ) Ale ten konował nie stwierdził, czy to przeszkoda do porodu sn czy może sn w tym przypadku niewskazane. Nie wytłumaczył nic. Wtedy jeszcze nie była to taka sobie mala kulka, która się chowała, czyli to była wtedy przepuklina nieuwięźnięta. Niestety zaczęło mi to rosnąć, sama nie wiem kiedy się powiększyło. Z gin to obserwowałyśmy. Aż jakoś w październiku zaczęła mi ta kulka rosnąć, przestała się chować, teraz jest wielkości chyba kurzego jajka. Gin wysłała mnie na konsultację do innego chirurga, sama mi go wynalazła jako osobę kompetentną. Diagnoza pierwszego chirurga potwierdzona została, ale ten drugi lekarz mnie naprawdę zbadał. Stwierdził, że przepuklina już uwięzła. Jego zalecenia: przepuklina może być wskazaniem do cesarki. Doszedł do tego tez mój wiek. Suma summarum w moim przypadku nie warto ryzykować porodu siłami natury. Skurcze, samo parcie może mi bardzo zaszkodzić. Parcie to duży nacisk, niesamowita praca mięśni. Może się coś złego stać przy tej mojej kulce, znaczy wielkim jaju w pachwinie. Do rozwiązania mam na siebie uważać, starać się nie napinać brzucha. Jeśli będzie mnie bolalo, mam się konsultować u lekarza. W przypadku ostrego, promieniującego bolu, mam lecieć na izbę przyjęć do szpitala. Przepuklina może doprowadzić do konieczności operacji jeszcze w czasie ciąży (może, ale nie musi), dlatego trzeba uważać na brzuch, na pracę mięśni brzucha. To wszystko może się wydarzyć, ale nie musi, aczkolwiek ryzyko przy przepuklinie uwięźniętej jest wysokie. Ten drugi chirurg konsultował sie z moja gin osobiście i stwierdził, że jest to wskazanie do cesarki, ale nie bezwzględne. Tu była moja decyzja i mojej gin. Ja nie podejmę ryzyka uszkodzenia sobie jelit. Aczkolwiek mam i drugie bezwzględne wskazanie do cesarki, czyli stan kręgosłupa (dehydratyzjacja krążków międzykręgowych, przepukliny kręgosłupa). Więc u mnie cc na 100% z 2 rodzajów wskazań. No i poza tym przepuklina to wskazanie do operacji tejże przepukliny. Nie wiem czy uda mi się gdzieś to zrobic przy porodzie, na razie próbujemy załatwić. A jak nie, to po ciąży i dojściu do siebie czeka mnie konieczna operacja i tyle.

U mnie więc sprawa wygląda jak wygląda. Ja na Twoim miejscu bym się jeszcze próbowała skonsultować z jakimś lekarzem. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam obraz :tak:

p.s. przepuklina zdarza się w ciąży, więć dlatego to tu przenioslam jako dolegliwość ;-):-p
 
reklama
geniusia bardzo dziekuje za Twoja odpowiedz
Tutaj wlasnie jest ten sam problem ciagle powtarzaja mi ze jesli przepukilna jeszcze nie uwiezla to narazie chyba mozna probowac sn
ale skad mam wiedziec ze podczas porodu przy silnych bólach partych przepuklina poprostu nie uwieznie??
trudna decyzja ale chyba podejmowanie ryzyka jest niewskazane. pierwsze dziecko urodzilam sn wiec teraz moge sprobowac cc.
bede jeszcze konsultowac sie z polozna , zagonie ja do myslenia!!!! niech ona troche sama poglowkuje co dla mnie najlepsze
dzieki za odpowiedz
 
Do góry