reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

reklama
myszka bo akurat ta polozna z mojej szkoły to sama na sobie sprawdzila... Też jest w ciązy aktualnie :-) i Mówiła o tej zgadze i dodatkowo o wymiotach. Jadla wręcz jak prosiak, nic nie tyla, a dolegliwości - agaga i wymioty. Jak zaczęła częsciej jeść, nie przeżerać się jak świnia, znaczy jeśc nie za dużo na raz, to jej to przeszło.
 
ja do tego dodalabym jeszcze koniec z zaparciami i wzdeciami, prosty sposob a taki skuteczny, choc z jablek i soku jablkowego nie rezygnuje.:-D tak na wszelki wypadek :-D
 
Cyśka, Ty się kobietko ciesz, że Ci brzuch nie twardnieje i nie musisz się wczuwać, jak by stwardniał na pewno byś wiedziała, że to to. W sumie bliżej porodu pewnie będziesz miała okazję poczuć, wtedy zmiana pozycji albo po prostu trzeba odczekać kilkanaście sekund głębiej oddychając i przechodzi. Na szczęście! Jak dziś Twoje kolana? Może to bolało na zmianę pogody?
Krisowa strasznie współczuję tego drętwienia, magnez na to nie pomoże? Bo tablety PB łykać to chyba nie najlepiej dla dzidziusia?
Geniusia, ale Ci fajnie, masz już szkołę rodzenia, ja dopiero po nowym roku zacznę chodzić :/ a już bym chciała się pouczyć :baffled:
Ja zgagi na szczęście nie mam, ale nie dam rady jeść starych porcji, jak zjadłam standardowej wielkości obiad, to przez 3 godziny ledwo oddychałam, bo mam mało miejsca na żołądek i po pierwsze Młody wtedy bardziej się rozpycha, bo mu coś Jego miejsce w środku zabiera, a po drugie ja się muszę położyć, bo mi na siedząco nie wygodnie. Nawet zaczęłam pić herbatkę z kopru, bo podobno na trawienie pomaga no i Maleństwo niech się przyzwyczaja do smaku. Biedne są te nasze Dzieci, bo smak kopru okropny, fujjj
 
galwaygirl - ciesze się ciesze:)
A moje kolana dziś już znacznie lepiej.Samo przyszło-samo przeszło :)
My za to zaczynamy szkołę rodzenia już 6grudnia i już się doczekać nie mogę.He he w przeciwieństwie do mojego m hehe
 
galwaygirl mimo ze pb mam do stosowania miejscowego i lekarka przepisała wiedzac o ciazy, gin pozwolił brac, moja siostra ktora jest lekarzem i jej kolezanka po fachu też, to ja nie uzyłam ani razu
a paracetamol ktory mozna z pewnoscia by nie pomogł
mg biore, nie pomaga
 
Cysia Mój na wczorajszych zajęciach stwierdził, że dziewczyna fajnie opowiadała i nie było źle - mówił to przez tfn bratu bodajże.

Ja mogę się u siebie na szkole na bieżąco pytać, jeśli któraś z Was ma dylemat do rozwiązania na już :) Pamiętałam problem bolących pachwin, to sobie zapamiętałam, co położna mówiła akurat o tym. Mam zajęcia 3x na tydzień, to często moge się zapytac na bieżąco. A potem pewnie pytać się będą dziewczyny, które później szkołę zaczynają. Jutro mam zajęcia nt. np. kąpiel, ubieranie malucha.
 
KRISOWA mi na ten ból nadgarstków niepomagały bardzo mocne środki przeciwbólowe takie jak Naproxen czy Ketonal takze watpie czy by Tobie pomogły.Kiedy nad ranem dopadał mnie ten okropny ból kładłam się na brzuchu na brzegu łóżka a rekę spuszczałam na podłoge,krążenie wracało i ból mijał ale w ciąży chyba nie da się tak zrobić spróbuj może z pozycji na boku.
 
a właśnie o bólu nadgarstków też była mowa na moich wczorajszych zajęciach. To zespół cieśni nadgarstka. W ciąży , jeśli się pojawia, to jest spowodowane zaburzeniami równowagi płynowej, czyli zatrzymywanie wody w organizmie.

ŁAgodzenie - poprzez ćwiczenia:
  • Ćwicz dłoń robiąc nią powoli kółka. Pobudzi to krążenie i zmniejszy nacisk na nadgarstek, wywołany codziennymi czynnościami. Rób to ćwiczenie co najmniej trzy razy dziennie lub zawsze, kiedy chcesz uwolnić się od bólu.;
  • Ćwiczenie szyi - należy położyć dłonie na biurku lub stole i przez 2 minuty rotacyjnie kręcić głową: zginać szyję do tyłu i do przodu, następnie przechylać głowę w prawo i w lewo, a na koniec obracać szyją, spoglądając w tył przez prawe i lewe ramię.
  • Regularne ćwiczenia każdego dnia - min. 4 razy dziennie - powyższe propozycje ćwiczeń trzeba wykonywać tak często jak jeść posiłki i ćwiczyć nawet jeśli ból nie występuje.
 
reklama
Do góry