reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieci

reklama
im wcześniej tym lepiej, np podczas wizyty poobserwować czy kochająca babcia "dokarmia" naszego maluszka cukierkami czy tez wkłada do rączki suszone owoce czy marchewkę :-)
 
O nawet mi nie mowcie... kiedys zostawilam mala Nati z babcia,bo poszlam sobie prawko robic, wracam, a mynia cala w czekoladzie.. Ja sie pytam czy duzo tego zjadla, a babcia mowi, ... a z 10 ptasich mleczek :eek: W ciagu godziny!!! Daje slowo,myslalam,ze tam rozniose dom.. a ona na to "no ale przynajmniej grzeczna byla" :szok: Dodam,ze moje dziecko wtedy to istny aniol... wiec cos mi sie zdaje,ze dala jej "na wszelki wypadek".... I tak oto powstal zakaz dawania slodyczy "na wciaz" do odwolania,bez mojej zgody... A Nati wtedy z 1,5 roku miala...........:no:
 
ojoj princi tyle słodkiego dla takiego szkraba to ja bym miała odruch wymiotny :sorry: no muszę przyznac że mam to szczęście iż zarówno moja mam jak i teściowa nie są słodyczowe i wiem że prędzej dadzą marchewkę niż batonik :-D
 
A ja wczoraj ogladalam co prawda kawalek,ale cos wychwycilam, program na tvn style Doroty Wellman... jak wypowiadal sie jeden ojciec na temat otylosci swojego syna.. w 3 mc wazyl 10 kg, a jako 3 latek 50... wiec nie mysle,ze jest obsesja... a synka interesowalo jak jadl zupke,czy jak zje to bedzie drugie danie... I ponoc pomogla Superniania.. eh zaluje,ze nie obejrzalam calosc...:zawstydzona/y:jednak po tym programie... mysle,ze MOZNA PRZEKARMIC DZIECI! Wygladal straaasznie ten 3 latek-a ponoc byl na samym cycku dlugo i tez tak tyl caly czas... Na szczescie juz dobrze wyglada... mam nadzieje,ze bedzie powtorka bo ciekawi mnie jak zwalczyli te nadwage..:eek:

aa i dodam,ze urodzil sie z mala waga urodzeniowa... jakos w normie,albo nieco ponizej,kurcze nie pamietam dobrze.. ale na pewno nie jak moja Kinia 4 kg! Hehe


Princi ten chłopczyk był chory i dlatego tył

Tez zgadzam sie z wami co do racjonalnego zywienia dzieci , ale nie mam zamiaru zabraniac im jeśc słodyczy , sama je lubie a nigdy nie była grubasem - wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem , kostka czekolady czy wieksza ilość raz w tygodniu na pewno nie spowoduje otyłości u dziecka
 
henrietta- to własnie jedna z metod, jeśli słodycze to np jeden dzień w tyg np niedziela i to też z umiarem , ja co prawda nie jestem słodyczowa ale czasami jakis batonik czy ciaaasto skubne ;-)
 
Witam

Moim zdaniem nie ma nic lepszego nić karmienie piersią.
Nasz synek Gabriel jadł z cycka do pierwszego roku życia.
Do tej pory żadnej poważniejszej choroby, jedynie delikatne katarki lub przeziębienia, które i tak bardzo szybko mijały.
 
Ulekk no ale chyba nie jadl tylko samego cycka do 1 roku??? Ja tez jestem zwolennicczka karmienia piersia ale samo mleko mamy przez tak dlugi czas to chyba tez niespecjalnie dobrze???
 
reklama
Jedni mówią, że nie dobrze inni mówią żeby karmić jak najdłużej.
Była przerwa jak się mleko w cyckach kończyło i z tydzień lub dwa tyg. było mleczko z butelki, ale namówiłem żonę i znowu było z cycka. Podobno piwko oczywiście bezalkoholowe pomaga na wytwarzanie mleka i coś tam jeszcze.
Ogólnie to sam cycek.
Mleko matki cały czas się zmienia i podobno zawsze będzie odpowiednie dla dziecka.
NaszeDziecko.net.pl - przed ciążą, ciąża, poród, dziecko - Karmię piersią. Jaki jest mój pokarm?-NaszeDziecko.net.pl - przed ciążą, ciąża, poród, dziecko
 
Do góry