reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieci

reklama
kurcze mój mały tak sobie upodobał łyżeczke, że juz mleka z butli nie chce ciągnąć:szok: dzis musiałam mu mleko podawac łyżeczka bo inaczej nie chciał:-D mam ndzieje ze to tylko taki skok rozwojowy bo jestesny w 24 tygodniu:-D
 
kurcze mój mały tak sobie upodobał łyżeczke, że juz mleka z butli nie chce ciągnąć:szok: dzis musiałam mu mleko podawac łyżeczka bo inaczej nie chciał:-D mam ndzieje ze to tylko taki skok rozwojowy bo jestesny w 24 tygodniu:-D

U nas tez tak bylo powoli wracamy do normy ale woli lyzeczke dlatego teraz zamiast jednego mleka w ciagu dnia robie mu na mleku kleik i taka pape chetnie lyzeczka wcina :happy:
 
liiiwiia a to nie jest tak że lepiej jak maluch z łyżeczki je a zamiast butli może kubeczek ? Bo słyszłam że czasami są problemy z przejściem z butli właśnie na kubek :-)
 
Uff,dzisiaj pierwszy raz Maciej zjadl 3 lyzeczki marchewki z jabluszkiem.To wielki sukces.Bylismy dzisiaj na kontroli w irlandzkiej przychodni i nie uwierzycie,pani pielegniarka powiedziala nam,ze jako pierwsze stale pokarmy powinnismy wprowadzac ryz gotowany dla baby oraz cos takiego jak platki owsiane,rowniez dla dzieciatek!!!Szok,nigdy o czyms takim nie slyszalam.Opowiedzielismy rowniez o wszystkich szczepieniach jakie juz maly ma za soba i ona nie wiedziala co to rotawirusy!?(mamy polska lekarke)Ci Irlandczycy sa jacys zacofani...:cool:
 
liiiwiia a to nie jest tak że lepiej jak maluch z łyżeczki je a zamiast butli może kubeczek ? Bo słyszłam że czasami są problemy z przejściem z butli właśnie na kubek :-)

No wlasnie chcialam juz kupic kubeczek tylko stwierdzilam ze Michal byl za malutki i nie zalapie ale teraz juz chyba kupie tyleze do napojow bo mleczko to chyba jednak lepiej ze smoczka ale oczywiscie tez niech wie co to kubeczek ;-) takze papki lyzeczka mleczko ze smoczka a napoje z kubeczka
 
liiiviiia ja znalazłam kubeczek po 4 m-cu ;-)specjelnie dla takiego maluch przeznacozny, zobaczysz jak Michał moze Cie zaskoczyć, gdy chwyci sprawnei kubeczek i z zaciekawieniem będzie próbował pić ;-)
 
tez widzialam te kubeczki po 4 msc ale byly z twardym ustnikiem a ja szukalam z miekkim wymiennym ale pani w sklepie powiedziala ze spokojnie moge kupic juz taki po 6 msc bo z niego nie leci i dziecko samo reguluje naciskajac ustami
 
Mój Oli waży 9 kg!Pesiatra powiedziała że Oli jest gruby:-(ale że to dobrze:eek:więc już sama nie wiem jak to jest z nim a raczej z jego wagą.Powiedziała że żadnych kleików ryżowych nie moge mu dawać soczków też nie do odwołania.Więc jak narazie jesteśmy tylko na mleku słoiczkach i zupkach od czasu do czasu.Wcześniej jak mu się nie dawało jeść co 2 godz to był kosmos w domu.Pół koloni u mnie zapewne słyszało że mój syn jest głodny:zawstydzona/y:A teraz je 150ml co 3 godzinki w dzień.Między tymi porcjami mleka daje mu słoiczek,albo je obiad razem ze mną.Ostatni posiłek przed snem Oli zjada albo o 21 albo o23 w zależności od zmęczenia mojego synka,a później po przebudzeniu się i też nie zawsze odrazu.Czasmi nawet muszę go ,,zapraszać,,do jedzenia.
 
reklama
mili384-kawal chlopca z Twojego malego.Ale to super,nie daj sobie wmowic,ze jest za gruby.To nonsens,zadne dziecko w tym wieku nie moze byc zagrube.Jak tylko zaczna nasze chlopaki raczkowac,biegac straca wszelka pseudo nadwage.Moj maly je wieksze porcje,bo po 210 mleka.Wieczorem o 19,potem w nocy ok.1-3,rano ok.9-10,potem ok.14-15.Prawie zawsze wyjada wszystko.Ze sloiczka jak pisalam wczesniej,nie koniecznie.Nadal je tylko jablko z marchwia i to MOZE 3 lyzeczki.Na cala reszte pluje i nie otwiera dzioba.Troche jest wredniutki...:eek: