reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieci

ewa ja bym na razie odstawiła tą zupke, ale za jakis czas jak krostki znikną, to po jednym warzywku bym dawała, na początek pietruszkę.
enka dzięki, ja mam aventu niekapek, jeszcze starszej córy, ale mam wrażenie, że to tez porażka by była, dzisiaj moje mleko wypiła z butli (20 ml ściągnęłam), dopiero jak dałam cyca i ukradkiem podłożyłam butlę, ale śpiąca już była, więc to sie nie liczy;-), wieczorem płakała jak zbliżałam się z butlą:szok:
Hej.Minka1-tak tez zrobilam.dzisiaj mial przerwe od wszystkiego,pil tylko mleko.Uczulenie troche wyblaklo:tak:.Zaczynam powaznie myslec o samodzielnym gotowaniu zupek.Tylko z czego?Marchewki nie lubi,pietruszka uczula wiec tylko ziemniak pozostaje:cool:.Powiedzcie od czego zaczac?Jezu,jestem mama rowniez 18sto latka,a gamon ze mnie na maksa.Nic juz nie pamietam.Zreszta wtedy pomagala mi mama...:no:
 
reklama
henrietta5 ale to była kaszka ryżowa nie mleczno-ryżowa, bo takich jeszcze nie ryzykowałam a na mleku tym które mała już pije od ponad dwóch tygodni więc raczej te banany ją uczuliły, ale wyczytałam , że owoce cytrusowe w tym banany mogą uczulać:szok:
DOODA ja wrzucam kaszkę mannę błyskawiczną już na koniec gotowania i ona się świetnie rozgotowuje a potem oczywiście wszystko miksuję i malutka zajada:tak:Mała zjadła parę zupek ze słoiczków tylko jedną pluła na maxa hihi dynia!!!Ale ja bym też nie tknęła dyni hihi:tak:
 
moze napisze co tam w naszym przypadku
wczoraj podalismy Paulince pierwszy raz marchewke ze słoiczka..... gdyby mogla to by zjadla ją ze słoikiem :) az sie trzesła jak ją wcinała, Dorota dala jej tylko 1/3 sloika i zacza sie ryk wiec od razu do cyca i sie najadła :) wiec zasmakowalo jej niesamowicie
wczesniej podalismy kaszke na wodzie z bananami ale niestety obsypałą ją na pupie i szyji wiec dalismy bezsmakową na mleku Doroty, jutro podamy kaszke z morelami na wodzie zobaczymy czy bedzie ok

i czytam ten wątek zeby sprawdzic co dalej podawac :)
 
My też na pepti, jak Młoda miała 2 mies to spróbowaliśmy wprowadzać nana ha, ale Młodą strasznie obsypało. Lekarka powiedziała, że kolejna próba dopiero po roczku. Jak skończy się nam ta puszka mleka to będziemy pepti 2 wprowadzać powoli. Chciałabym jeszcze spróbować mleka normalnego, ale nie wiem kiedy najbezpieczniej podjąć taką próbę.
U nas po marchewce wystąpiła wysypka, ale odstawiliśmy, odczekaliśmy i jest okej. Wróciliśmy do marchewki i wysypki już nie ma. Ostatnio uczuliła Olkę brzoskwinia, już ponad tydzień ma a szyi pęcherzyki z jakąś zawartością.
Kaszki daję od niedawna ryżowe- ryżowa z malinami poszła na 1 rzut. Smakuje Młodej.
 
A ja dzisiaj dałam Maćkowi łyżeczkę jabłuszek ze słoiczka o on mi tymi jabłuszkami
36_20_7.gif
 
A moją po bananach ze słoiczka wysypało... niby pisze od 4 mies, ale wczoraj przeczytałam, że banany to lepiej po 7 mies, w ogóle z owocami egzotycznymi trzeba uważać. Więc narazie jabłuszko i marchewka, a dziś debiutował ziemniaczek(smakował!!!)
 
u nas marchewka ziemniak pietruszka por i koperek moga być w zupce:) i nic się nie dzieje, wczoraj dałam dynię, i wcinał normalnie, zsysysał z łyżeczki, nie nadążyłam nakłądać:)
z owoców u nas jabłko odpada, kupa po 5 minutach i ewidentnie nie smakuje mu chyba, za to w repertuarze morelki od dziadziusia i banana skrobany-nic sie nie dzieje.
 
mulatka moja tez jakis czas temu wymiotowala po jabluszkach i sie krzywila moze za kwasne czy cos a dalam jej przedwczoraj jabluszka to caly sloiczek zjadla i smakowalo :tak:wydaje mi sie ze dzieci w jakis sposob dojrzewaja do pewnych smakow te kubeczki smakowe sie rozwijaja i tak samo brzuszki i niektore dzieci szybciej cos zaakceptuja a inne nie podobnie mialam z herbatka malinowa kiedys nie chciala wypluwala a teraz pije :-)
 
reklama
Do góry