reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieci

enka ja narazie jestem teoretyczka, bo my tylko na cycusiu;-)Własnie jak czytam jak dziewczyny juz karmią maluszki to zastawniam się i chcę juz po trochu opracować jakis plan karmienia. W sobotę zaczynamy 6 miesiąc, będziemy u pediatry więc chcę już coś niecoś zaplanować. Od czego zacząć? ile? tu gluten tam mięsko, żółtko itp To wydaje się takie proste ale jak sobie pomyśle, że wprowadzac jeden produkt przez ok 5 dni (żeby sprawdzić czy nie ma uczuleń) . To Igoś zacznie "normalnie" jeść jak skończy rok. I to chyba mniej wiecej tak wychodzi!!:-D
 
reklama
Dziewczyny ja kupiłam kaszkę mannę błyskawiczną z Nestle- na 30 ml wody 1 łyżka i wystarczy tylko wymieszać. Moja Gabi odrzuciła mleko Bebilon 1- natomiast Bebilon 2 pięknie wcina- i chociaż 6 miesięcy kończy za 9 dni to już widocznie potrzeba zmiany zaistniała. Co więcej pięknie trzyma sobie w rączce ciasteczko- (są takie fajne z Hippa można już podawać po miesiącu), czy chrupki ryżowe też z Hippa i je:szok: W ogóle jest bardzo zainteresowana "dorosłym"jedzeniem- butelki coraz mniej, wczoraj doszło do tego że mleko z łyżeczki jadła bo z butelki było beeeeeee.........
 
achaaa no Magda, ja pooowoli muszę kilka nowych opcji wprowadzić bo po skończeniu 6 m-cy do żłobka młoda leci a wówczas z karmienim samym cysiem hmmm byłby problem ;-) oczywiście nie zamierzam rezygnować, na pewno ranne i wieczorne karmienia zachowam tak długo jak się da :-D
co do jedzonka, to mięso chcę jako ostatnie wprowadzić duuuużo później, na początek te wszytskie kaszki, warzywka, owoce później ryby , generalnie się zobaczy :-) aa czy wiadomo kiedy np gotowanego buraka można podać ?

o mam coś o glutenie z jakiegos tam forum : Jeżeli nie wprowadziłaś ekspozycyjnej dawki glutenu w 5. miesiącu (jeśli dziecko karmione jest piersią ) lub w 6. miesiącu (u dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym ), wprowadź go do diety maluszka, gdy skończy 9 miesięcy. Prawidłowe wprowadzanie glutenu do diety dziecka zapobiega chorobom związanym z nietolerancją glutenu.
 
Ostatnia edycja:
prywatny bo własnie placówki państwowe to cyrki a i jakoś nie mam do takowych zaufania,
tak schemat żywienia ech ... no nic az tak mocno nie naginam :) ale nie mogę doczekać się opcji 7-9 kiedy to przyprawy można wprowadzać , chodzi mi nie o sól ale o zioła , aromat smak ect ciekawe jak mała zareaguje heheh
a i rozumiem że to jest W 6 m-cu czy W 9 miesiącu a nie po skończeniu 6 czy 9 ?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, i wy tak się naprawdę trzymać będziecie takich schematów, ja w jednym wyczytałam, ze w 6 mies można dodoac koperek, dodałam i małemu tak zupka smakuje, że ho ho, a na tym podanym przez Madzie jest doiero w 10 mies!!!
mnie kazała lekarka podawać po kolei wszystko, dodawać co trochę do zupki cos nowego, na końcu warzywa wzdymające i tak robię. nie trzymam się "napisanego przez kogoś schematu"

z innego schematu wyczytać można:
od 7. miesiąca [przypis3] :
warzywa - soczewica zielona, kalarepa, por (jeśli w rodzinie występuje alergia pokarmowa, to podajemy por dopiero od 10. miesiąca), burak (z tym samym zastrzeżeniem co w przypadku pora)
owoce - morela, gruszka, maliny.


a np mój maluch jabłka "nie trawi"", zaraz po nim brzydka zielona kupa, a morele wcina!!! i nic sie nie dzieje.
 
Mam wrażenie że chyba nasze dzieciaczki same wiedzą co im odpowiada ;-) jeśli coś im smakuje to i uczulenia nie będą miały heheh (oczywiście są wyjątki niestety biedne małe alergiczne maleństwa)
 
enka75 popieram!


ja jak wiecie tez popieram i próbuję dawac wszystko, no prawie wszystko, po kolei , chociaż ostatnio mały ma wysypkę na brzuszku i sprawdzam z czego .Ale powiem wam,że gdybym chciała to wszystko zapamietać i stosowac sie do tego schematu to chyba bym oszalała wczesniej

Ojczulku ty pytałeś o groszek - znalazłam w słoiczku bobovity "warzywa z jagnięciną i kaszką jaglaną" po 5 miesiącu, ale fasolki nie znalazłam w moich zbiorach:crazy:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny schemat , który wstawiałm może byc w jakimś sensie pomocą co i kiedy podawać. Przeciez i tak wszystkiego naraz nie damy. Ja w każdym bądź razie nie spieszę się z podawaniem jedzonka. Wiadomo , że jesli maluszek dobrze reaguje na podawne pokarmy to jest dobrze gorzej jesli cos jest nie tak. I napewno chcę powoli oswajać z nowymi pokarmami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry