reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta dla 4-miesiecznego bobasa

reklama
Hej Wszystkie mamusie:)
Mam bardzo podobny problem,otoz moj Sym ktory ma 4 i pol miesiaca jest niejadkiem i to do poteki juz sama nie wiem co mam robic ,,,wczesniej wypijal okolo 120ml mleka co rowne 4 godz pozatym kaszke kukurydziana z jablkiem ale od jakiegos czasu nie chce jesc:-(juz sama nie wiem jak go podejsc :-(zeby zaczol papusiac na dzien dzisiejszy jest o polowe mniej takie mam wrazenie tzn wypija 60 ml czasem moze mniej czasem troche wiecej nawet kaszki nie chce jest ,,,wczoraj o 1 w nocy wypil niecale120ml ale od tego czasu protestuje :( o 6 rano zjadl okolo 30ml pozniej osprobowalam o 8 mu dac ale wypil nawet nie 20ml dalam sobie ostatnia szanse i chwycilam za kaszke ale tez wszmal kilka lyzeczek i koniec:(nie wiem jak mu poprawic apetyt:...dodam ze bardzo sie slini wiec moze ma to zwiazek z zabkowanie ale az tak?? Mamusie pomozcie :( jeszcze jedno1 kazde mneczko musze mu dac z dodatkiem kaszki ryzowej smakowej bo inaczej nie chce pic:(
 
Ostatnia edycja:
ach te niejadki ! ja też dziś cały dzień walczyłam ze skutkiem 60-70 ml co 4 godziny i nie ma mowy o żadnym innym jedzeniu. Mi lekarka doradzała soczki na poprawę apetytu i żeby troszkę witamin dostarczyć bo takie niejedzenie grozi anemią u mnie sie nie sprawdziło bo mały nie chce soczków ale ty spróbuj
 
Hej Dziewczyny! Ja mam dokladnie ten sam problem. Moja corcia tez jest strasznym niejadkiem. Na poczatku byla tylko na cycusiu ale i zamiast przybierac to tracila na wadze. W drugim tygodniu zaczelam dokarmiac mlekiem odyfikowanym i piwknie rosla az do piatego tygodnia kiedy to dostala pierwsza szczpianke. Po tym jak reka odjal przestala jesc tzn jadla z piersi a ja nie wiedzialam ile i jak poszlysmy sie wazyc to sie okazalo ze schudla. Przezucili ja calkowicie na sztuczne mleko i okazalo sie ze strasznie malo je. Jadla 30 ml i miala dosc. jak zjadla 60 ml to byl juz sukces! I nigdy nie wolala o jedzenie. wyprobowalam wszytskie rodzaje butelek i smoczkow. Zienilismy tez mleko na hypoalergiczne. Teraz je troche lepiej ale jedno karmienie trwa do godziny. Ja mieszkam w USA i lekarze nie wiedza co jej jest. Miala juz robione rozne badania (nie wiem jak sie one nazywaja po polsku) ale w kazdym badz razie wiem ze z ukaldem pokarmowym wszystko ok. tzn z przelykiem , zoladniem itp. Ona ma nawet swojego gastrologa ale nawet on nie ma na to rady.
Moja Zuzka tez malo wazy bo ma 4 miesiace i 5,5 kg. Najgorsze jest to ze mam biegunke od przeszlo tygodnia i robi ponad 10 kup dziennie !!!!!!!!
Bylam u lekarza ale on twierdzi ze to wirus i sam musi przejsc. Tu nawet nie daja nic na biegunke :(
Moze wy znacie jakies sposoby?????
Moja Zuzia to wogole nic nie lubi. Ani zadnej herbaty, ani wody probowalam kleik ryzowy ale ciezko jej idzie jedzenie lyzka wiecej jest go na buzi niz w buzi :)
Tak wogole to myslalam ze tylko ja mam takiego niejadka. Zazdroszcze mamom ktorych dzieci normalnie jedza. U nas karmienie zajmuje pol dnia .
 
jaksina - mój maks ma 4 i pół i waży 5300 :-) nie martw się za bardzo taki urok. a na cycku też chudł dlatego dajemy sztuczne.
 
kakarolina dziekuje za rade sprubuje dac mu wiecej soczkow chociaz one nie zawsze mu smakuja choc zawsze ma ten sam smak ale coz taki urok.wpadlam na pewien pomysl otoz od wczoraj 21 zapisuje ile i kiedy zjadl wiec moge zobaczyc ile je na dobe ...zobaczymy co wyjdzie ,dzisiaj o 2 w nocy wypil 110ml wow bylam przeszczesliwa ale juz o 6.30 nad ranem wypil 90 i pozniej juz coraz mnie znow probowalam dac mu kaszke jablkowa ktora bardzo wczesniej lubil ale tez nie jest zbytnio zachwycony...Dziewczyny a moze to kwestia zabkowania??

Do JAKSINA hej rzeczywiscie twoja mala tez jest niejadkiem ale widzisz sama ze jest nas wiecej niz jedna wiec mozna porozmawiac o tym problemie ..Ja mojemu Szymonowi do kazdeko mleczka dodaje jedna miarke na 120ml mleka kaszki ryzowej i chetniej wtedy zjadal:eek:
 
Trzymam kciuki za wszystkie niejadki ze w koncu zglodnieja tak ze beda papusiac az im sie beda uszy trzesly a my wszystkie bedziemy szczesliwe patrzec:)
 
Daria całkiem nieźle ten Twój synek waży. Maksiu też miał 2800 jak się rodził a teraz kilo mniej niż Twój. Dziś bez sukcesów żywieniowych rano jeszcze jako tako 110 zjadł a potem to już równia pochyła. Chociaż udało mi się wprowadzić pół słoiczka zupki mały był zachwycony ale za to wypadł jeden posiłek mleczny.:tak:
 
reklama
Moja Zuzia przez ta biegunke to zupelnie apetyt stracila.
Ja juz od ponad dwoch miesiecy zpisuje ile zjada na dobe i przez ostatnie tygodnie mala jadla nawet 750 ml. No ale teraz znowu nie chce jesc. U nas najgorsze jest to ze ani herbat ani sokow nie lubi. Probowalam kaszke ryzowa i tez jest beee. Czytalam na forum ze marchwianka jest super na rozwolnienie tylko jak ja podac jesli mala wypycha smoka jezykiem :)
Naszczescie moja mama rozmawiala z pediatra w Polsce i przysle mi jakis lek na te biegunke bo to juz 10 dzien i bez poprawy (min 10 kup dziennie)
Jutro mamy bilans 4 miesieczny i co za tym idzie kolejne szczepienie. Ciekawe co jutro lekarz powie na te biegunke. Jak znam zycie to pewnie nic. Tu w USA to wszystko bagatelizuja a mowi sie ze taka super opieka medyczna.
A tak na marginesie to wiecie ze tu np wogole nie leczy sie nadrzerki?????? Bo oni to uwazaja za normalne??? zalamka.
 
Do góry