reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

Ja dowiedziałam się o ciąży w 3 tygodniu i miałam wtedy zrobione USG przezpochwowe. był pęcherzyk żółtkowy i lekarz potwierdził ciążę. Nie mówił nic więcej - nie wyznaczał terminu porodu, nie zakładał książeczki ciąży....trochę mnie to zmartwiło...takie podejście, że przecież wszystko się może zdarzyć...:zawstydzona/y:
Na kolejnej wizycie w 7 tygodniu biło już serce i lekarz wyznaczył termin porodu :-)
 
reklama
Gosia, dzięki za pocieszenie! Jakos lepiej mi się zrobiło, ale i tak w nocy mi się śni, że zaczynam krwawić, że dziecko nie rozwija się dobrze;-( Następne badanie mam za tydzien i 2 dni, to będzie 6t5d. Zarodek juz musi wtedy być, ale pewnie serduszko niekoniecznie musi być widoczne? i pewnie znowu będę szalała....
 
Ja dowiedziałam się o ciąży w 3 tygodniu i miałam wtedy zrobione USG przezpochwowe. był pęcherzyk żółtkowy i lekarz potwierdził ciążę. Nie mówił nic więcej - nie wyznaczał terminu porodu, nie zakładał książeczki ciąży....trochę mnie to zmartwiło...takie podejście, że przecież wszystko się może zdarzyć...:zawstydzona/y:
Na kolejnej wizycie w 7 tygodniu biło już serce i lekarz wyznaczył termin porodu :-)

w 3 tygodniu?? to byłaś u lekarza jeszcze przed terminem miesiączki czy masz na myśli 5 tydzień? mój też jeszcze nie założyl karty ciąży, termin chyba sam sobie tylko wyznaczał orientacyjnei, bo kręcił jakimś kartonikiem okrągłym - to pewnie do wyznaczania TP.
 
Jula nie martw się ja też miałam takie sny 2 razy :sorry2::dry::baffled: brrrr no ale najważniejsze co się dzieje na jawie :tak:
pewnie na następnej wizycie już będzie maluszek wiec trzymam kciuki by tak było i się nie martw :tak:
 
Diablica - fajnie to napisałaś. :tak: Ja wymiotowałam prawie każdego dnia od ok. 6 tyg. do ok. 12. I już byłam tak przyzwyczajona do mdłosci, nudnosci, huśtania żoładka, że ja mi przyszedł dzień, gdy czułam sie dobrze to aż była zaniepokojona. I gdy znowu wracałam obejmować kibelek to aż szcześliwa byłam :-D

Na szczęście teraz tylko czasem mnie muli. I nie czuję już zapachów. Bo wcześniej miałam nos tak wyczulony i wrażliwy na wszytsko.... Największym moim wrogiem została ... sałata. Sam zapach jej liści i ziemi prowokował mnie, że biegiem, biegusiem.... Dziwne bo wcześniej "zachcianek" nie miałam, a teraz... najbardziej opowiadałoby mi połaczenie smaku słodkiego ze słonym i myśle, ze frytki z nutellą to jest to. :-D

Pozdrawiam fasolki.
ja Ci powiem e jestem już w 21t2d i szczerze mam trochę dość tych mdłości i wymiotów....
jak nie boli głowa to czuję cały dzień coś na żołądku i mnie strasznie muli...
jak nie muli to wymiotuję i źle się czuję cały dzień a jak nie wymiotuję to boi głowa.....:baffled: i tak w kółko.....
mam nadzieję że te obiawy jak najszybciej zanikną....
i czasem jestem zła na mojego faceta że mi bliźniaków od razu nie zrobił....
bo chcemy mieć 2 dzieci ale nie wiem jak ja drugi raz zniosę ciążę (jeśli będzie taka sama) mając już jedno dziecko......:sorry2:
 
Jestem po badaniach penetralnych i po pobraniu krwi i porownaniu wynikow z parametrami to jest o jest monimalnie podwyzszony norma to do 5,00 a moj mynik wychodzi 5,02 i zaproponowano mi zrobienie amnipunkcji i mam sie zastanowiic z mezem i porozmawiac z lekarzem prowadzacym i nie wiem co robic kolezanka tez miala podobna sytuacje i zrobila amniopunkcje i po tygodniu poronila.A co wy o tym sadzicie moze mi doradzicie.:-)
 
w 3 tygodniu?? to byłaś u lekarza jeszcze przed terminem miesiączki czy masz na myśli 5 tydzień?

Kochana! dokładnie był to 3 tydzień ciąży, ale oczywiście licząc od ostatniego dnia miesiączki 5 tydzień :tak:tak jak piszesz. Chciałam po prostu powiedzieć, że już w trzy tygodnie po zapłodnieniu można ciążę zobaczyć a lekarz może ją potwierdzić ;-)
A u lekarza faktycznie byłam przed terminem miesiączki ponieważ miałam pobieraną cytologię - zupełnie nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Lekarz natomiast po badaniu zalecił mi test HCG i tak się dowiedziałam następnego dnia o ciąży. Również wtedy miałam pierwsze USG, na którym zobaczyłam pęcherzyk :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
elizabeth, ja też następna wizytę będę miała w 7 tygodniu, to będzie teraz w środę, to będzie 6t4d i też mam nadzieję już na serduszko. Oj martwię się! żeby tylko było dobrze tym razem.
 
hej dziewczyny :) musiałam napisać tutaj , żeby ktoś podzielił się ze mną swoją opinią. Otóz ostatnia miesiączkę mialam 4 czerwca , do zaplodnienia mogło dojśc 16 czerwca . Byłam u ginekologa stwierdzil bardzo maly pęcherzyk ciązowy o wielkości 0,6 mm. Natomiast 4 dni pózniej zaczęłam plamić - jasnobrązowy sluz . Ginekolog powiedział , że pęcherzyk ma 1,3 mm , zarys ciałka zółtego ,ale zarodka nie widac . Diagnoza : Kazał przyjśc za tydzień , ponieważ nie wie czy to nie puste jajo płodowe , albo jeszcze za wczesna ciąza . Także powiedzcie mi co sądzicie na ten temat . Wizyta dopiero w piątek . Mam obawy .
 
reklama
hej dziewczyny :) musiałam napisać tutaj , żeby ktoś podzielił się ze mną swoją opinią. Otóz ostatnia miesiączkę mialam 4 czerwca , do zaplodnienia mogło dojśc 16 czerwca . Byłam u ginekologa stwierdzil bardzo maly pęcherzyk ciązowy o wielkości 0,6 mm. Natomiast 4 dni pózniej zaczęłam plamić - jasnobrązowy sluz . Ginekolog powiedział , że pęcherzyk ma 1,3 mm , zarys ciałka zółtego ,ale zarodka nie widac . Diagnoza : Kazał przyjśc za tydzień , ponieważ nie wie czy to nie puste jajo płodowe , albo jeszcze za wczesna ciąza . Także powiedzcie mi co sądzicie na ten temat . Wizyta dopiero w piątek . Mam obawy .
wiesz ja byłam u ginekologa w piatym tygodniu rownież widzial pecherzyk żółtkowy bo w tym okresie nic wiecej zobaczyc nie mozna... drugie to to że plamienia czesto występuja w okresie kiedy powinna pojawic sie miesiączka ale wcale nie musza oznaczac najgorszego.... jeśli miałas wizytę po plamieniu i byl pecherzyk i do tego jeszcze żółtkowy to ja myśłe że jak na ten okres ciązy to bardzo dobrze nie wiem dlaczego lekarz straszy Cie pustym jajem płodowym bo przecierz plemienie nie oznacza pustego jaja ani to że widac tylko pecherz żółtkowy bo w tak wczesnej ciązy tylko tyle widać..... głowa do góry... Pozdrawiam Trzymaj sie ciepło i myśl pozytywnie o swojej fasolce:)))))
 
Do góry