reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

reklama
Witam jestem Anka i dolaczam do grona zaciazonych :) tydzien miedzy 6 a 7 objawy hm jeszcze zanim zrobilam test wyskoczyl mi ciemny pasek na brzuchu,gdy zaczelam przesukiwac internet w celu info wyczytalam ze to niemoze byc objaw poczatkowy ciazy bo pasek pojawia sie gdzies w 6 miesiacu.No jak widac kazada ciaza inna.To moje drugie dzieciatko i objawy mam nieporownywalne.Z synkiem 8 lat temu zygalam jak kot teraz mam tylko mdlosci(wymiotowac jeszcze niewymiotowalam) zawroty glowy w drugiej ciazy to codziennosc, Przy pierwszej ciazy brzuszek i waga poszly w gore w 5 miesiacu,teraz odrazu nabralam wagi i brzuszek co bardzo dziwne sterczy jak na 5 miesiac a nie na poczatek a dziwne bo prawie nic niejem. piersi urosly z miseczki A do C nijeden stanik na mnie niepasoje hiihi. No i mam placzliwy nastroj prawie wszytko doprowadza mnie do placzu... Pozdrawiam wszytkie zaciazone :)
 
Ja się zastanawiam czy nie jestem w ciąży, mimo tego że w październiku brałam tabletki anty. W sumie sama nie wiem co myśleć. 11.10 miałam ostatnią miesiączkę. Chwile po tym miałam podejrzenie zapalenia wyrostka robaczkowego (2 dni ostrych wymiotów i tydzień brania antybiotyku, co mogło osłabić działanie tabletek). Gdy nie dostałam pod koniec cyklu okresu nawet mi ciąża do głowy nie przyszła w końcu biorę tabletki (ale podczas tych dwóch dni kiedy wymiotowałam mogły mi się 'nie przyjąć' wtedy o tym nie myślałam). Zaczęłam mieć wzdęcia po wszystkim co jadłam. Zaczęło mi być niedobrze, cały czas uczucie takiej guli w gardle, wymiotowałam kilka razy, pobolewało mnie z prawej strony podbrzusza. Gdy nie dostałam w kolejnym cyklu okresu, mój narzeczony w śmiechu powiedział patrząc na moje piersi że są większe więc albo będę miała okres zaraz, albo czekamy na dziecko (od tego czasu minęło trochę ponad tydzień). W czwartek zrobiłam 2 testy ciążowe, oba wyszły negatywnie. W piątek byłam też w przychodni u ginekologa, czego żałuję. Powiedziała mi tylko żebym sobie przeczytała co jest napisane w ulotce do tabletek i tyle. A w ulotce jest napisane że może zdarzyć się że przepadnie jedna miesiączka, jednak jeżeli nie będzie też kolejnej to należy skontaktować się z lekarzem bo istnieje prawdopodobieństwo ciąży.
Od tygodnia mierzę sobię temperaturę - waha się między 37 a 37,4.
Mam do tego podejście raczej spokojne, nie wydaje mi się żebym wmawiała sobie jakiekolwiek objawy - a w szczególności temperaturę. Poza tym nie mam powodu - nie planowaliśmy dziecka (w końcu brałam tabletki) więc nie staraliśmy się jakoś, ale jeżeli byłabym w ciąży to byśmy się cieszyli (nie jest tak że strasznie się jej boję i panikuję). Jakby nie było tak będzie dobrze.
Zamierzam pójść do mojego ginekologa prywatnie, do tego do którego chodziłam zawsze, gdzie miałam robione od razu wszystkie badania krwi, usg i inne cuda na kiju bez problemu (nadal przeżywam jak bardzo niemiła była ta kobieta). Tylko to i tak muszę trochę czekać, dopiero w przyszłym tygodniu mam termin (w sumie nawet jeżeli nie jestem w ciąży to jakieś kontrolne badanie czemu nadal okresu nie mam by się przydało).
Tak potrzebowałam żeby gdzieś z kimś podzielić się z tymi moimi wątpliwościami :) i dowiedzieć się - czy to w ogóle możliwe że dwa testy ciążowe, od różnego producenta 8 tygodni po ostatnim okresie nie wykrywają ciąży?
Pozdrawiam
Ania
 
Ostatnia edycja:
Moje pierwsze objawy:
niesamowicie bolące sutki, jak nigdy wcześniej
żyły uwidoczniły się na piersiach
ulubiona pizza nie smakowała jak zwykle i bsmart też nie hehe
później spóźniający się okres

A później już miałam szereg dolegliwości ciążowych ;-)
 
Ajnus najlepiej idź do przychodni i zrób sobie badanie krwi na Beta-hcg, kosztuje grosze, a wszystko wyjaśni :-)
Odnośnie okresu, to np. w moim przypadku jego brak wcale nie świadczył o ciąży, bo ja ma rozregulowane cykle i czasem miesiączkowałam nawet co 3 miesiące ;-) Odnośnie testów to też jest różnie, a może akurat masz pozytywne, bo nawet najbletsza kreseczka, albo widoczna tylko pod światło świadczy o ciąży. Ja zrobiłam 7 i tylko na dwóch wyszło w miarę widocznie (najlepiej na strumieniowym), choć w 8mym tygodniu kolorek powinien być wyraźny.

Pierwsze moje objawy to:
Straszne wyczulenie na zapachy - nie byłam w stanie wypłukać zębów wodą z kranu, bo mi śmierdziała (do teraz tak mam)
Okropna senność - tak strasznie byłam śpiąca, że walczyłam w ciągu dnia ze sobą żeby coś zrobić
No i ochota na McD też mi przeszła i dopiero wróciła w 5tym miesiącu.
Brak apetytu i wymioty :baffled:
W pierwszym trymestrze tak schudłam, że jeszcze tej wagi nie nadrobiłam.
 
reklama
Do góry