reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

Dziewczyny menstruacja następuje w momencie złuszczania się endometrium.
Endometrium rozwija się co miesiąc bez względu na to czy do owulacji dojedzie czy nie.....przecież tego nie wiadomo zanim do tego nie dojdzie a błona śluzowa musi być przygotowana do ewentualnego zagnieżdżenia zarodka.
 
reklama
A ja Wam powiem coś :) Prawie 3 lata temu miałam usunięty jajnik, tak więc mam tylko jeden, lewy. Jajeczkowanie mam co drugi miesiąc, sprawdzone przez lekarza, w dodatku od porodu @ mam bardzo skąpą, i dla mnie to jest zwykła miesiączka, więc nie mówcie mi o krwawieniu i miesiączce że to coś innego. Dla mnie okres to okres, tylko że co drugi miesiąc mam szanse na zajście w ciąże, ze względu na owulkę. Ja nie czuję różnicy. No chyba żebym była w ciąży i krwawiła, to wtedy jest krwawienie. Choć ja bym pewnie nie rozpoznała tego, bo uznałabym to za zwykła @. I dziewczyny mają racje, że są wyjątki, nie można klepać na prawo i lewo z książki, bo tabletki anty też mają zapobiegać ciąży, a koleżanka teraz urodziła chorego dzidziusia, bo brala tabletki a nie wiedziała, bo "okres" miała. I tyle :)
 
Wróciłam od ginekologa. Test się nie mylił. Ciąża aktywna . Kropeczka niby też jest. Następna wizyta 25 lutego. Wtedy będzie więcej wiadomo. Pani powiedziała, że nie mam w tej chwili co się martwić tym że piłam alkohol czy też brałam tabcin. Teraz mam tylko zażywać kwas foliowy i jodid (na prawidłowe funkcjonowanie tarczycy). Teraz tylko powiedzieć tatusiowi kropeczki. Nudności ciągle obecne. Lekarka powiedziała, że to dobrze bo znaczy że ciąża rozwija się prawidłowo. Jeszcze nie mam założonej karty ciąży - bo jest na to za szybko.

Kochana, mówisz że lekarka Ci powiedziała że nie masz się martwić tym czy piłaś czy nie, dlaczego? Bo ja właśnie też piłam, a od dwóch dni mam mdłości i teraz nie wiem, bo myślałam, że nie jestem w ciąży, bo niby @ miałam.. Mam teoretycznie 13 dzień cyklu, czyli czas okołoowulkowy ;D Ale gdyby tamto to nie @, to byłyby już mdłości możliwe, bo tak miałam w pierwszej ciąży. Odpisz mi :)
 
wiesz co na ja nie wie nie chcę żebyś odebrała moją wypowiedź ironicznie ale ja po każdym stosunku mam taki zwyczaj że biorę szybki prysznic lub chociaż całkowicie się pod prysznicem obmyje od pasa w dół...może nie dokładnie się podmywasz i dlatego tak masz...
 
Hej dziewczyny a co myślicie o tym? @ dostałam 4 dni później niż zwykle a miewam bardzo regularne cykle,ale to nie wygląda na moją normalną @ ani ja nie wyglądam i nie czuję się jakbym przechodziła @, ponieważ zawsze mam bardzo obfite krwawienie leci ze mnie jak z zarżniętej świni,a teraz słabiutko oj słabiutko,do tego w 2 i 3 dniu @ bez ketonalu czy ibupromu max ani rusz bo tak mnie skręca a teraz nic mnie bolało,do tego @ trwała tylko 3 dni a powinna 7!Nadal mam nabrzmiałe bolące piersi,a do tego mam straszne zawroty głowy i mdłości (zawsze pod wieczór).Tłumaczyłam to sobie tym iż może złapałam jakiś wirus ,ale to trwa już 4 dni i wirus raczej by się już rozwinął,zrobiłam dziś rano test z moczu i wynik jest negatywny ,tzn. gdy się dobrze przypatrzę to widzę bladziuchną kreseczkę (drugą),no ale jestem realistką i nie chcę dać się zwariować ponieważ bardzo bardzo pragniemy z mężem dzidziusia i nie chcę robić sobie a właściwie nam nadziei.Stwierdzam zatem że jest jedna kreska i wynik negatywny-niepokoją mnie jednak te objawy..Co o tym myślicie dziewczyny?A może przez to że staramy się intensywnie (oj bardzo intensywnie) rozregulowałam sobie mój comiesięczny cykl?No a może ( i tu puszczam wodze fantazji i marzeń) jestem w ciąży tylko test jej jeszcze nie wykrywa?Z moich obliczeń była bym w 3 tyg i 2 dniu ciąży-czy to za szybko dla testu?Proszę Was o odpowiedź,bo nie mam o tym z kim pogadać :(
 
lanaya ja zrobiłam test w 5tyg ciąży i dopiero wtedy druga kreska była bardzo wyraźna :) także powtórz test za kilka dni. Zdarza się, że mimo ciąży pierwsza @ od zapłodnienia występuje. Życzę Ci, żeby ułożyło się po Waszej myśli :)
 
Witajcie!
My z P. staramy się o dzidziusia już 2,5 roku i jak na razie nic. Tez kilka razy miałam tak jak lanaya...ale okazywało się,że to fałszywy alarm. Teraz mam podobnie: zawroty głowy i wymioty rankiem a często i wieczorem, dziwne samopoczucie i może ostatnia @troszkę inaczej przebiegała. Bardzo bym chciała być w ciąży ale jestem realistka a wręcz boję sie, że zaczynam sobie coś wmawiać. Tak bardzo pragnę dziecka, że chyba wariuję...
 
reklama
benfica-dziękuję za odp. mam nadzieję że to nasz mały skarbek tak mi daje czadu :) a nie jakieś choróbsko.Nie pozostaje mi nic innego jak spokojnie czekać na wyklarowanie się sytuacji,za jakiś czas powtórzę test,bo na badanie hcg jakoś mi nie spieszy się
(chyba nie chcę się roczarować).
 
Do góry