reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

AGATA właśnie o tym mówie...nie na wszytsko znajdziemy odpwiedź...ludzki organizm nie jest do końca przewidywalny...

RIKAPA czasami tak bywa...każdy ma swoje zdanie :)jednak myślę że poprostu nie możemy opierać naszego życia tylko w oparciu o podręczniki...człowiek jest tylko człowiekiem...ale szanujmy nasze wypowiedzi i nie docinajmy sobie...:tak:
 
reklama
Tak. Rozumiem.

Nie odróznię miesiączki od krwawienia. Do tego potrzebna jest wieksza wiedza niż moja, oraz sprzęt. Dlatego wiele kobiet (w tym pewnie i ja, gdyby cos takiego mi się przydarzyło) twierdzi, że miało miesiączkę.

Jednak naprawdę wystarczy poczytać chociazby podręćzniki szkolne, lub ksiązki, które daje się nastolatkom w casie dojrzewania,żeby wiedziec co to jest miesiączka. Podrzucam wklejki z internetu, żeby pokazać, że ta wiedza jest na wyciagnięcie ręki. I nie musicie mi wierzyć, bo w końcu, nie reprezentuję żadnego autorytetu. zachęcam jednak aby troche to zgłębić. I może warto zajrzec na forum Staraczek, ktore fazy cyklu miesięcznego kobiety (a przynajmiej swojego własnego) mają rozpracowane.

Odpowiedź dlaczego jest miesiączka gdy nie ma owulacji:
https://www.babyboom.pl/forum/stara...rom-luf-czyli-niepekajace-cialko-zolte-45051/
 
Ostatnia edycja:
gagnez nie rozumiesz...my ci ierzymy że tak piszą w książkach tylko chodz o to że od każdej reguły jest wyjątek...
 
ja proponuję zakończyć dyskusję bo samej zainteresowanej już dawno z nami nie ma :-) możemy tylko życzyć jej żeby jednak w ciąży nie była, i ostrożności na przyszłość. :-)
 
Miesięczka występuje u kobiet z owulacja i bez owulacji( niestety bo wtedy trudniej zdiagnozować brak owulacji). Tak naprawdę nikt nie jest w stanie nawet wybitny prof. Ginekologi odróżnić kiedy jest miesięczka a kiedy krwawienie, rozrozniamy to dopiero jak mamy pozytywny wynik testu. Ciąża to zjawisko które chyba nigdy nie będzie w 100 zbadane, ile jest kobiet tyle opisów ciąży. Kiedyś kobiety swój cykl rozpoznawaly po fazach księżyca, gdyby te kobiety żyły w dzisiejszych czasach to śmiem twierdzić ze rodziły by raz w roku dziecko, tak się zmienia nasza fizjologia i gospodarka hormonalna. Można by długo pisać o zmianach jakie zachodzą w nas bez naszej wiedzy i zgody. Jedno jest pewne nie ma 100 zabezpieczenia przed ciąża oprócz życia w celibacie.
A na zakończenie burzliwej dyskusji, mam nadzieje ze się nie gniewamy na siebie, chciałam tylko dodać ze znam kobietę która w druga ciążę zaszła stosując pigułkę, wiec dla większej skuteczności zabezpieczając się przed kolejna ciąża stosowali pigułkę i prezerwatywy i jakie było ich zdziwienie kiedy okazało się ze trzeci dzidzius jest w drodze. Tak ze moje drogie w tym temacie nie ma mądrych, jest tyle pytań i zostają bez odpowiedzi, bo badania trwają, trwają....
 
Nie gniewamy się na siebie.
Ja do skutecznych metod dodałabym jeszcze kastrację, ale to może zbyt brutalne.

I mam jeszcze pytanie do AGATY R, na ktore jesli zechce moze odpowiedzieć mi pw - czy krew z krwawienia tudziez miesiącki w czasie ciąży zawiera złuszczone endometrium.
 
Jeżeli masz krótki cykl to możesz być ale to raczej mało prawdopodobne. Za pare dnii zrób test i daj znać co i jak!!! :)
 
reklama
To wszystko zależy czy szyjka jest zamknięta czy przepuszcza opuszek palca. Badanie samej krwi może nic nie dać, to można zrobić tylko przy zamkniętej szyjce w czasie ciąży, zaś przy przepuszczajacej szyjce można by się pokusić o pobranie wyskrobiny ale jest to dość ryzykowny zabieg bo grozi poronieniem. Generalnie patomorfolodzy nie da chętni do badania krwistych wymazow. Wszystko zależy od tego czemu miało by służyć badanie endo.
 
Do góry