reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy

No ale jeśli nie przyrasta prawidłowo, to co to da? Wcześniej będziesz wiedzieć, że poronisz. Ale i tak poronisz. Nie uratujesz tej ciąży. A pozamacicznej i tak nikt nie zdiagnozuje w oparciu o zły przyrost bety, tylko dopiero po uwidocznieniu jej na USG. 🤷
No ale możesz mieć dobre przyrosty i niski progesteton i uratować ciążę duphastonem/luteiną.

A przy złych przyrostach widzisz czy nie rośnie czy maleje i znowu rośnie i wtedy wcześniej zareagujesz niż jak Ci jajowód pęknie.
 
reklama
No tak, ale tu nikt nie spytał, czy dziewczyna ma poronienia za sobą, CC czy cokolwiek. I mało kto o to pyta. Po prostu rutynowo się tu zaleca betę, której wcale rutynowo robić nie trzeba. :)

No ale jeśli nie przyrasta prawidłowo, to co to da? Wcześniej będziesz wiedzieć, że poronisz. Ale i tak poronisz. Nie uratujesz tej ciąży. A pozamacicznej i tak nikt nie zdiagnozuje w oparciu o zły przyrost bety, tylko dopiero po uwidocznieniu jej na USG. 🤷
ja szczerze mówiąc wolalbym wiedzieć wcześniej, ze poronię, a nie radośnie czekać na wizytę i żyć w nieświadomości... I też można się przygotować na to poronienie.
 
No tak, ale tu nikt nie spytał, czy dziewczyna ma poronienia za sobą, CC czy cokolwiek. I mało kto o to pyta. Po prostu rutynowo się tu zaleca betę, której wcale rutynowo robić nie trzeba. :)

No ale jeśli nie przyrasta prawidłowo, to co to da? Wcześniej będziesz wiedzieć, że poronisz. Ale i tak poronisz. Nie uratujesz tej ciąży. A pozamacicznej i tak nikt nie zdiagnozuje w oparciu o zły przyrost bety, tylko dopiero po uwidocznieniu jej na USG. 🤷
Moja beta przyrastała prawidłowo i poronienie zatrzymane 🤷🏻‍♀️
 
Ale jak wiesz, że masz złe przyrosty, to bardziej siebie obserwuje aż i wiesz że z mocnym bólem brzucha jedziesz na sor, a nie przeciwbólowe i dotrwać do kolejnego dnia.
Albo jak masz złe przyrosty, wtedy nie mowisz jeszcze rodzinie o ciąży, bo niewiadomo jak się zakończy cała sprawa.
Z mocnym bólem brzucha w ciąży to chyba każdy jedzie na IP, a nie łyka tabletki jak cukierki.
Moja beta przyrastała prawidłowo i poronienie zatrzymane 🤷🏻‍♀️
No to tylko udowadnia, że w takim razie bez sensu robić betę, bo nawet jak dobra i dobre przyrosty, to i tak może być źle 🤷
 
Z mocnym bólem brzucha w ciąży to chyba każdy jedzie na IP, a nie łyka tabletki jak cukierki.

No to tylko udowadnia, że w takim razie bez sensu robić betę, bo nawet jak dobra i dobre przyrosty, to i tak może być źle 🤷

Ja jestem taka osobą która chodziłaby raczej bardzo długo z CP bo w pewnym momencie Przestała dawać jakiekolwiek objawy poza skacząca betą i niskim progesteronem (tzn takim 1ng).

Ostatecznie w USG niby mam wpisane, że pęcherzyk prawdopodobnie w jajowodzie ale tak nie do końca lekarze (było ich bardzo dużo) byli pewni, czy to co widzą to CP.

I tak w sumie olałam trochę temat no bo skoro się dobrze czuję. I to co czułam kiedy te bete zrobiłam tak naprawdę pod wpływem dziewczyn tu z forum nie jest do opisania.

Gdybym nie była na forum na pewno bym te betę olała 🤷‍♀️ I ciężko powiedzieć jakby się to skończyło
 
Czy mam zwidy, czy to jest pozytywny czy negatywny wynik testu
IMG_20240810_103906.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20240810_124523.jpg
    IMG_20240810_124523.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 50
reklama
Do góry