reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy są tu jakieś mamy z Lublina?

Witam,
jesteśmy tutaj po raz pierwszy i przepraszam jeśli powtórzymy ten temat;
Mamy problem z naszym synkiem Kubusiem (skończone 5 lat) - poszukujemy dobrego, sprawdzonego alergologa w Lublinie.
Obecnie leczymy się u p. Dr Żywickiej w Luxmedzie na Radziwiłowskiej, ale cały czas mamy błędne koło zaczynąjące się na katarze a kończące na antybiotykach, głównie Zinacef domięśniowo.
Uczulony jest na trawy, zboża, babka - sprawdzone na testach skórnych. Ma również powiększuny 3-ci migdał (2/3).
Kubuś dostaje Claritine w syropie, wziewy Flixotide poprzez tubę oraz w ekstremalnych przypadkach Serevent przy dużym wysiłku.
W tamtym tygodniu byliśmy u alergologa na wizycie i wszystko było ok. Ale po 3 dnich w piątek mały był bardziej osłabiony, brak apetytu i pediatra (mieszkamy w Puławach) stwierdził stan zapalny w jednym z płuc i przypisał Sumamed (4 dni). Pediatra z kolei kazał odstawić nam wziewy zapisane przez naszą alergolog i kazał dawać Berodual i Pulmicort poprzez nibulizator (? nie wiem czy dobrze napisałem). Niestey mial przez 3 dni gorączkę.
3-go dnia (dzisiaj) niestety Kubuś tego syropu już nie przyjął i zwrócił go. więc pojechaliśmy na dyżur pediatryczny do szpitala. W szpitalu po prześwietleniu pluc (czyste) i zatok stwierdzono zapalenie zatok - i przypisali Zinacef 750 (8 szt).
Mały przy najmniejszym wysiłku kaszle i męczy się.
Chcielibysmy się dowiedzieć o Waszych doświadczeniach z w/w lekami, pozytywne oraz negatywne doświadczenia.
A co sądziecie o Singulair??
Będziemy wdzięczni za wszystkie Wasze porady.
Pozdrawiamy
Będziemy wdzięczni za jakiekolwiek odpowiedzi.


ja chodze do Dsk i jestem zadowolona pani doktor Muszynska jak dobrze pamietam przyjmuje w wtorki
 
reklama
Ptasiorek - dzięki za pamięć, normalnie się wzruszyłam:)))
U mnie duuuużo zmian. Trzy tygodnie temu zrobiłam prawo jazdy, dostałam od małżonka samochodzik i teraz z niego prawie nie wychodzę, hehehe, lepiej późno niż wcale.... A tak serio: nie sądziłam, że to taka wygoda. Do tej pory nie jeździliśmy, bo mój mąż nie ma prawka (robił w polsce, ale dawno temu i nie zrobił). Codziennie odprowadzałam Kaja do szkoły 2km w jedną stronę, no i oczywiście wracaliśmy na piechotę.
Zaczął się ósmy miesiąc ciąży więc nie dosypiam, człapię jak słonik, siusiam co dwie godziny, no i zaczynam przygotowywać pokoik dla malutkiej:-)
Kajetan zaczął wakacje, ale co z tego skoro dziś jest 26 dzień z deszczem:(
Staram się oswoić tą pogodę, przyzwyczaić się do niej, ale jakoś strasznie to trudne:(
Teraz poczytam co u Was:-)
 
Aluśka - gratulacje dla Amandzi!!! Teraz to już poleci:)

BasiaJ - oj żebyś wiedziała, niesamowita wygoda, serio, człowiek nie docenia osiągnięć cywilizacji, dopóki nie zacznie z nich korzystać...

Dziewczyny, napisałam maila dziś do mojej koleżanki, która jest mamą, Lubelanką, oczywiście i coś czuję, że chętnie dołączy do grona mam ćwiczących:-) No i do grona mam bb w ogóle:-)

A moja mama złamała nogę. Mamy działkę nad Łukczem, pojechała poodpoczywać i posprzątać... No, to posprzątała.... No i najbardziej się martwi, że do września tak niewiele czasu a ona ma bilet na 04.... matko!
 
ANA, noga do narodzin się zagoi... ;-):-) moja kiedyś mama złamała noge kilka tygodni przed moim ślubem, gips jej ściagali dzień przed weselichem.
Super, że dobrze się czujesz i jeszcze taktryskasz optymizmem i energią. O i jeszcze śmigasz za kierownicą :-) Zazdroszczę ci tego prawka...:tak:ja kilka lat temu oblałam jazdy i zebrać się nie mogę na kolejne podejście :-p... leń :zawstydzona/y:
 
czesc dziewczyny
czy ktoras z was ma namiary na dobrego okuliste w Lublinie, moja coreczka ma zatkany kanalik lzowy od urodzenia, wiem ze w Polsce z reguly kanalik jest przetykany w wieku okolo 3 miesiecy, ale mieszkamy w Angli i tutaj kaza nam czekac az dziecko bedzie mialo 2 lata...
 
moja Paulina miała przetykany kanalik ale 12 lat temu
w klinice okulistycznej
i chyba tylko tam zrobicie tan zabieg
lekarze w gabinetach chyba nie wykonują tego zbiegu, więc nie ma znaczenia do jakiego lekarza trafisz i tak dostaniesz skierowanie
ja bym się do kliniki zapisała

pozdrawiam
 
Ptasiorek - ja w Polsce robiłam kurs, skończyłam, oblałam pierwszy egzamin, a drugi wyznaczyli mi na 18 kwietnia, a ja 16 leciałam do Irlandii. Składałam jeszcze odwołanie w naszym uroczym ośrodku egzaminacyjnym, ale nic to nie dało i egzamin przepadł.
Tu musiałam zdać egzamin po angielsku, ale bardzo dobrze mi to zrobiło, bo po pierwsze, musiałam się nauczyć wszystkiego co automatycznie wzbogaciło moje słownictwo o wyrazy, których w życiu bym się nie nauczyła.
Poza tym zupełnie inaczej jest jak masz w perspektywie swój własny samochód - nie samochód męża, który Ci czasem da poprowadzić - tylko swoje auteczko, do którego wsadzisz dziecko i poprostu pojedziesz tam gdzie chcesz!
Nawet sobie nie wyobrażacie jak strasznie ostatnio tęsknię za Lublinem. Normalnie śnią mi się lody na deptaku, spacer po Starówce, piwko w Szewcu...
Może dlatego, ze nie mogę teraz polecieć:(
Dopiero za rok:(
Moja mama oświadczyła, że nic nie będziemy przebukowywać, weźmie kule od koleżanki i przyleci... Kocham ją:)
 
BASIA J dzieki za odpowiedz, tak mysle ze zabieg musi byc w klinice , bo narkoza jest potrzebna:-:)szok:,
a do kliniki trzeba sie zapisac wczesniej? , czy jak dostane skierowanie od lekarza to wtedy wyznacza mi date?
 
reklama
Nafnia - do kliniki to chyba twój pediatra może dać Ci skierowanie, tak mi się widzi.
A w temacie ząbków. Kajetanowi wyszły jak miał 6 miesięcy, standard, a wczoraj zaczęła mu się ruszać pierwsza jedynka na dole:) Trochę się przestraszył, bo zabolało, ale mówię Wam jaki czad!!!
 
Do góry