reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Miliaa ja sie dowiedzialam mniej wiecej w 18tc i mialam nadzieje, ze sie podniesie jak dziecko bedzie roslo. Kazali mi sie oszczedzac w sensie nie dzwigac ciezkich rzeczy, pracowac nie moglam, nawet jakichs wiekszych porzadkow w domu i mialam duzo odpoczywac w sensie polegiwac, odpoczywac. Poza tym moglam wszystko. Nie zawsze sie w sumie stosowalam:sorry2: W kazdym razie od razu mnie zawiadomila moja gin, ze jakbym zobaczyla nawet najmniejsza kropke krwi mam sie natychmiast zglosic. Generalnie do konca mialam nadzieje, ze sie podniesie, ale jednak tak sie nie stalo, przez co konieczne bylo cc na tyle wczesnie, aby nie dotrwac do skurczy. Szyjke mialam zawsze 3cm, a lozysko 8mm nad ujsciem.
Nie bralam zadnych lekow, bo szyjka sie nie skracala, nie mialam skurczy zadnych, choc raz wyladowalam w szitalu bo na ktg cos wyszlo, ale juz bylam w 36tc. Na szczescie byl to falszywy alarm.
Problem z lozyskiem przodujacym jest taki, ze jakby sie zaczelo odklejac to jest to niebezpieczne dla matki i dziecka i sie leci natychmiast na stol.
Ale u mnie bylo wszystko ok, to u ciebie tez tak bedzie na pewno!:tak:
 
reklama
szybciutko się melduje. jestem po zabiegu, endo z pępka wycięte. 2gi zastrzyk za mną, został ostatni i maj-czerwiec zaczynamy z in vitro. doczytam później. Buziolki
 
Hej kobietki.,ja kolo 13 miajam dzisiaj laparoskopie,czuje sie po niej bardzo dobrze,zero wymiotow,wycieli mi 2 torbiele i poszly do zbadania czy sa endometrialne,jajniki ocalone,nie sprawdzili mi droznosci poniewaz byloby za duzo na 1 zabieg,mysle ze za pare mcy zaczniemy starania,mialam zaaplikowany ten zel przeciw zrostom,jestem pozytywnej mysl,pozdrawiam Was dziewczynki:*
 
Dzisiaj byłam u lekarza (kolejnego) i zalecił to samo, czyli jak najszybciej ciąża. Wspomniała tez o leczeniu vissane, ale to moze po dzidziusiu.... Powiedział, że jeśli nie uda się w ciągu trzech miesięcy, to mam do niego przyjść...

I co najgorsze, to okazało się, że endometrioza wróciła, a zabieg miałam pod koniec lutego :-( Widoczne są dwa ogniska, malutkie, bo 15mm, ale są. Zrobiły się w ciągu półtora tygodnia, bo w czwartek przed świętami tego nie było... Mam dosyć. Usg jest naprawdę dokładne- ja sama to widzę:sad: On sam był bardzo zaskoczony, wcześniejsze ofniska endometriozy były naprawdę duże...
 
reklama
Do góry