reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Cześć dziewczyny , postanowiłam założyć konto i sie wygadać bo osiwieje :)
Mam na imię Kasia i mam 25 lat.
W maju 2012 stwierdzono u mnie endometriozę 4 cm podczas rutynowego badania (staram się chodzić co roku na podstawowe badania).
Lekarz postanowił wyleczyć mnie antykoncepcją lecz skutek był odwrotny zamiast maleć to rosło (6 cm). , więc jednym wyjściem była laparoskopia ( list. 2013) wszystko wyszło pięknie ładnie jajniki uratowane. Po 4 tyg poszłam na wizyte kontrolną jajniki czyste, lekarz dał mi 6 mies do zajścia w ciąże ( 3 mies bez tabletek 3 mies z tabletkami) więc sobie mówię spoko na pewno sie uda bez tabletek. Niestety się myliłam minęły 3 mies a ja dalej nic , więc (20.03.2013) poszłam po wspomagacze, przy usg dopochwowym wyszło ze znów mam endometriozę 4 cm !!!!! zaraz zrobiłam sie blada łzy w oczach - dlaczego przecież było wszystko dobrze!! Lekarz stwierdził że trzeba leczyć tabletkami VISANNE jeszcze nie zaczełam ich brać bo czekam na okres powinnam dostac 3.04 , mogłabym brac od razu tabletki ale w dni płodne nie wiedząc o nawrocie staraliśmy sie o dziecko , więc na wszelki wypadek wole poczekać, chociaż wiem że pewnie dostane okres takie mam szczeście . Jeśli nie uda sie wyleczyć znów lapar ja już nie mam siły ręce mi opadają tak bardzo bym chciała mieć maleństwo a tu nic.
Dodam jeszcze ze w wieku 21 lat byłam w ciąży ale w 8 tyg porobiłam i od tamtego momentu nie mogę zajść.
Myślałam też żeby isc do innego lekarza potwierdzić diagnozę może zastosuje coś innego , sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć i co robić.
Może zna któraś z was jakiegoś dobrego specjalistę w okolicach Mikołowa lub Katowic , nie żebym nie wierzyła mojemu lekarzowi ale tak dla pewności chciałabym potwierdzić to.

I jeszcze jedno pytanie czy któraś z was miała podobną sytuację ?

Pozdrawiam ciepło w zimową wiosnę :)
 
reklama
kasiorek226 napisz co twój lekarz rozumie przez endometrioza 4 cm? czy masz torbiele endometrialne? dziwię się trochę bo podobno endometriozy nie widać na USG jeśli się nie ma torbieli czekoladowych. Idź na konsultację do innego lekarza ja zawsze tak robię.
 
Kasiorek jak chcesz mieć dziecko to nie trać czasu i zapisz się do kliniki leczenia niepłodności np. do Provity w Katowicach. A czy przy laparoskopii sprawdzili ci drożność jajowodów? Powiem ci tak, będziesz się długo leczyć na endo potem znów starania i jak nic znów nie będzie to trochę czasu masz straconego. W Provicie mają oddział ginekologiczny i umowę z NFZ na zabiegi, więc laparo mogą ci zrobić ze sprawdzeniem pod kątem niepłodności też. Tyle, że za wszystkie wizyty i badania trzeba płacić i to czasami nie małe pieniądze. Potem sprawdzenie wszystkich hormonów to też kosztuje. Może zapisz się na jedną wizytę i zapytaj lekarz co będzie lepsze.
 
tak lekarz stwierdził ze to torbiel endometrialna podobno ona jej wypełniona krwią i po tym to stwierdził. Jutro ide do innego lekarza oczywiscie nie powiem mu na dzien dobry po co przyszlam, powiem ze chcialabym zrobic rutynowe badania gdy znajdzie juz mi to cos i powie co to tak naprawde jest to mu powiem jaki jest cel moj wizyty.
SonySony przy laparoskopii nie sprawdzali mi droznosci jajowodow co mnie tez zdziwiło.
Moj lekarz stwierdził ze w ciązy bede na pewno , tylko ja czasami nie mam sily walczyc dalej....
Zobacze co powie mi jutro inny lekarz. Napisze jak juz bede wiedziała na czym tak naprawde stoję. :)
 
551hz1.jpg Wesołego Alleluja !!!!
 

Załączniki

  • 551hz1.jpg
    551hz1.jpg
    27,2 KB · Wyświetleń: 50
Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy,suto zastawionych stołów, dużo wody w poniedziałek, bogatego zająca i jak najmilszych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny życzy Kami i Tymek:-)
Z
 
Ostatnia edycja:
Chyba muszę się wygadać.... Kilka miesięcy temu lekarz wykrył u mnie podejrzenie endometriozy - torbiele czekoladowe na obu jajnikach(dosyć duże), ca 125 podwyższone (115). miesiąc temu miałam zabieg laparoskopowy, wyniki histopatologiczne potwierdziły endometriozę. Wczoraj byłam u lekarza na wizycie kontrolnej i usłyszlam od niego, że MUSZĘ starać się o dziecko, że powinnam poczekać 2-3 miesiące i zacząć się starać, żebym od dzisiaj brała juz kwas foliowy. Wcześniej uważałam go za naprawdę dobrego lekarza, ale myślałm,ze włączy mi leczenie, a tutaj cos takiego.... Chcę mieć dziecko,bardzo, ale nie planowałam tego teraz... Mysłałam, że może za pół roku...Planuję przeprowadzkę do innego kraju..Na pewno skonsultuję to z innym lekarzem.Macie podobne doświadczenia?
 
reklama
kasiawr ja mialam tak samo w listopadzie ub.r mialam robiona laparoskopie , lekarz dał mi 3 mies na zajscie w ciaże bez brania jakichkolwiek tabletek niestety nie udało mi sie zajśc mimo ze chciałam. Po 3 miesiącach poszłam do niego po tabletki wspomagajace - niestety znow stwierdzil u mnie endo, przestałam mu ufać poszłam potwierdzić ta diagnoze do innego lekarza byl zupełnie innego zdania ze ten guzek który mam mogł mi pozostać po bardzo bolesnym jajeczkowaniu i mam przyjść w 10 dniu cyklu wtedy zobaczy czy zniklo w przyszłym tygoniu ide do niego znów na wizyte zobacze co mi powie mam nadzieje ze on sie nie myli w przeciwieńswie do mojego wczesniejszego lekarza który jakby mógł odrazu by mnie cioł ! Jestem dobrej myśli i mam nadzieje ze to paskuctwo zniknie z mojego organizmu raz na zawsze. Chociaż endo jest choroba powracającą ale on nie wierzy w to ze po 4 mies od laparoskopii mi to powróciło ....
 
Do góry