reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Sony nie obraź się słońce, ale w 1000% zgadzam się z terefere. nawet nic nie trzeba dodawać.
anesia89 w życiu nie spotkałam się z takimi skutkami ubocznymi po t.anty. jesteś pewna że to od nich? dziwne...
a ja nadal czekam. jeszcze 6 dni do testowania. ehhh...
 
reklama
anesia a na co poszłaś do kina?

liju stara, ściskam kciuki, że aż mi się pocą ręce... A jak remoncik?:-)

Ja dziś cały dzień w pracy, w sobotę rozerwałam się troszeńkę. Byłam ze znajomymi w knajpie ukraińsko-żydowskiej. Jedzenie średnie i zajebiście drogie. Na pewno więcej tam nie pójdę.
 
Ostatnia edycja:
Anesia mnie też się wydaje że to raczej nie od antyków, no chyba że masz zaburzoną gospodarkę hormonalną i jeszcze te dawki z tabletek anty i takie skutki.
Liju również trzymam kciuki.
Tere fere widzę że tobie to ciaża służy i nadal pracujesz.
Dziś odebrałam wyniki hormonów z 3 d.c. wyglądają następująco:
Mam do Was pytanie:
Oto moje wyniki w 3 d.c.
TSH 1,3767 norma 0,350-4,9400
E2 29 norma FAZA FOLIKULARNA 21-251
FSH 5,92 norma FAZA FOLIKULARNA 3,03-8,08
LH 6,94 norma FAZA FOLIKULARNA 2,39-6,6
PROLAKTYNA 11,02 norma 5,18-26,53
P/C ANTY TPO 0,11 norma 0,00-5,61
INSULINA 9,5 norma 8,00-25,00

Troszkę się martwię tym LH bo mam podwyższone.
 
Dziewczyny byłam na Annie Kareninie i jeśli ktoś lubi takie filmy to polecam,a co do skutkow ubocznych to ja wzielam wczoraj tabletke to za 4h dostalam mdlosci,ale nie wymiotowalam ,dodatkowo wzielam tabletke ketonal i udalo mi sie przespac noc,natomiast dzisiaj w pracy nie dalam rady usiedziec,zrobilam sie cala blada,zrobilo mi sie goraca i mam MEGA SILNY bol w okolicach jajnikow ktory nasila sie np jak kaszle,chodze,jest mi slabo jak stoje:-(nie moge funkcjono c,wg Was teraz podczas okresu powinnam isc do ginekologa? Nie moge nawet dotknac sie dolnej czesci brzucha:-(wiadomo ze jak mam ta 3cm torbiel endometrialna i ogniska tej cholernej choroby to teraz w trakcie okresu krwawie tez z tych narzadow,bol jest okropny ,jej juz sama nie wiem,jutro mam wazna prezentacje i boje sie zebym nie zemdlala albo zwymiotowala :-(
 
Czesc dziewczynki

Anesia mialam ci pisac, zebys poszla do ginka, to nienormalne takie bole!

Liju trzymam kciuki!!!

Sony ja bym moich planow dla kogos wygody na pewno nie zmieniala, zwlaszcza, ze twoje plany kosztuja!! Czasem w zyciu trezba byc egoista dla wyzszych celow. A dziecko w tym przypadku jest najwyzszym.
 
dziewczyny jestem po wizycie,lekarz kazal odstwic tabletki bo nie wie do konca czy to od nich takie objawy, bo mowilam mu ze pierwszy raz mi sie takie cos zdarza, chcial mnie juz skierowac do szpitala na obserwacje ale wkoncu wypuścił do domu i jak tylko leki nie pomoga mam jechac do szpitala, kazal mi nie brac ketonalu tylko prepisał mi Cataflam i antybiotyk Doxycyclinum ze względu na gorączkę też(bo moze być ona z jakiegos przeziebienia), w poniedzialek mam isc na kontrole jesli nic sie nie bedzie dzialo, robil mi usg i wylam z bólu jak mnie tam wiercil,okropnie bolalo,ale mowi ze jest to samo co bylo:(((martwią mnie niektore komenatrze ze czasem na usg wszytsklo nie wychodzi idopiero jakzrobia laparoskopię top wiadomo:((( kiedy mam okres tez kiedy oddaje stolec mam okropny bol,męki:((( Dziewczyny dlaczego to nas łapie:((((((
 
Sony, nie znam się aż tak ale chyba tak nieznaczne podwyższenie nie robi większej różnicy, ponoć ważniejszy jest stosunek fsh do lh, poczytaj w necie o tym...może coś się dowiesz. Na zapas się nie martw.:tak:

A ciąża mi służy, w pracy widzę się codziennie przynajmniej z kilkunastoma klientkami i prawie każda nie może się nadziwić jak ładnie wyglądam. A ja tylko w piórka obrastam:-D:-D



anesia, lekarze mają rację, pewnych rzeczy nie widać na USG. Endo nie widać, można tyko mieć przypuszczenia. Z torbielami i mięśniakami też tak bywa. Moja teściówka ma podejrzenie raka jajnika, bo ma pewne objawy i wyniki na to wskazujące. USG żadne nie jest brane pod uwagę, gdyż wszyscy lekarze zgodnie mówią, że rak jest wykrywalny na USG z reguły gdy przekracza 5cm.
Więc USG nie jest super dokładnym urządzeniem i co na oko to na oko, więc jeśli zaproponują Ci laparo to leć do szpitala. Wyczyszczą Ci torbiel i endo (jeśli jest) 3-4dni i będziesz w domku.:happy: Ten zabieg to prawie jak zabieg kosmetyczny,:tak: na prawdę rachu ciachu i po strachu. Ja po tygodniu od zabiegu wróciłam do roboty, bo mnie już nosiło.:-)


Gatto, napisz jak się czujesz? Po zabiegu i w ogóle jak niunia? Ma już imię? Czy nie chcesz mówić?
 
reklama
dziewczyny myślę o laparoskopii ale widze ze lekarz narazie chce hormonami leczyc,zobaczymy, odnosnie laparo to czy jesli wytną mi jajnik? czy ja moge tylko zgodzic sie na oczyszczenie endometriozy i usuniecie torbieli i zeby nie wiem co to nie dam zgody na usuniecie jajnika, wiem ze niektore dziewczyny po lapo slysza wiadomosc ze jejnika nie maja itp, czy ja moge od razu przed zabiegiem zaznaczyc ze tylko chce oczyścic
sie?
 
Do góry