reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

miski kolorowe, ja tylko na chwile...

liju...kochanie wiesz, ze ja za ciebie trzymam kciuki tak mocno, ze az rece odpadaja!:-p bedzie dobrze! odpoczywaj :tak:

terefere...takie humorki to chyba normalna sprawa w ciazy...rada taka, ze chyba musisz sie z nimi pogodzic i zaakceptowac:sorry2:
Tymek nie dokuczaj mamusce..ubuziakuj go ode mnie, eghm, tzn brzunio narazie;-):-)

Sony...tak bardzo sie ciesze, ze u ciebie do przodu! tak trzymaj...

Aga...co tam u ciebie?

co sie dzieje z moja ukochana gieniek? odzywaj sie lepiej, bo jak nie to bede nawalac do ciebie smsy, martwie sie!

no a teraz ja...w ta sobote wzielam slub i dzis bylam w klinice, pozwolili mi podejsc do crio, juz zaczelam przyjmowac progynove...moze bedzie dobrze...mam nadzieje, ze nie wyskoczy mi nic nie milego i chociaz bede mogla zabrac jednego maluszka do mojego "domku"...nie wazne czy sie uda czy nie, wazne, ze cos sie zaczyna dziac w tej sprawie :tak:
 
reklama
Mila wszystkiego najlepszego na nowej drodze życie:))) Oby ci się spełniło to najważniejsze marzenie i na święta nas uraczyła II kreskami na teście.
Mam zmartwienie, bo lekarz mówił o zrobieniu badań w 3 dniu cyklu. Teoretycznie dostałam @ w środę, ale o 22 godz. Wiem, że nie mogę tego dnia liczyć, więc muszę iść na krew w sobotę i tu moje zmartwienie, bo planowałam zrobić je u siebie w przychodni i już poprosiłam ortopedę o wypisania skierowania, a u mnie nie pracujemy w soboty:((((( Jak gdzieś pojadę to poleci mi ok 300-400zł, a mogłam to zaoszczędzić. Znów kapa.
 
Sony, jak przed in vitro chcesz diphereline to to są zupełnie inne dawki i bierze się je codziennie albo jakoś tak... :tak:

A ja i anesia - dawkę miesięczną.
A nie możesz iść jak najpóźniej w piątek? Nie sądzę żeby to zrobiło dużą różnicę:tak:



Anesia można pokombinować, ale tylko wtedy kiedy poprosisz np tatę lub innego faceta, żeby poszedł do swojego lekarza i poprosił o receptę, ale też nie wiem czy się uda. To jest lek na raka prostaty, czy narządów męskich i wtedy tylko jest refundowany:tak:. Ale teraz już lekarz pierwszego kontaktu nie może wypisywać takich leków. Musiałby być to onkolog najlepiej albo chirurg. Próbuj, zawsze warto:blink:. Ginekologicznie nie jest refundowany niestety. Ja znalazłam aptekę w Łodzi gdzie ten zastrzyk kosztował 80zł taniej, dość spora różnica.



miliaa, hihihihi oki, ucałuję się w brzuch, albo może męża poproszę...hihihihi:-D:-D:-D
przede wszystkim witaj żono!!!!:-):-):-)
Kochana gratuluję Ci nie tylko zamążpójścia, ale głównie poruszenia w sprawie dzidziusia:happy2::happy2:
 
Ostatnia edycja:
miliaaa gorące gartulacje i tylko szczęśliwych dni na nową drogę życia!!! oby teraz wszystko poszło tak jak sobie tego życzycie! wierzę, że pod choinkę dostaniecie ten najważniejszy i najbardziej wyczekany prezent ;-)
Sony może rzeczywiście spróbuj zrobić tak jak pisze terefere. do której otwarte jest te laboratorium? ja w maju musiałam zrobić hormonki a nie miałam możliwości na nfz i pękło właśnie 300 zł :-(
gienuś co z tobą? mam nadzieję, że to tylko brak weny i byczenie się brzuszkiem do góry ;-)
 
Już załatwiłam sprawę z labo, jutro pojadę do siedziby gdzie wykonują nasze badania z przychodni i mi zrobią na firmę. Muszę jechać 13 km, ale warto.
Dziś mnie cały dzień głowa boli.
 
Hej dziewczyny,odebralam dzisiaj wynik badan Ca-125 i mam 28 czyli w normie,czy Wy maja endometrioze tez mialyscie go w normie,czy zawsze ponad norme?Moze nie jest ze mna tak zle,albo marze sobie,ze moze ja mam jakies poczatki.
 
Tere fere a mozesz podac mi dane tej apteki? A czy tylko lekarz moze mezczyznie przepisac,moja mama leczy sie onkologicznie i moze udaloby jej sie to zalatwic:-)
 
Cześć dziewczynki,

miliaa- ale fajnie,że wróciłaś:-) zaskrońcu ty jeden siedziałaś cicho z 2 miesiące a tu takie wiadomości-ślub,nowa praca no i wracasz po maluchu!!!Myślę,że nowy rok będzie dla Ciebie SUPER!!!

liju- cześć słońce, bardzo bardzo bardzo mocno trzymam kciuki za udaną IUI!!!!!!!!!!!!

Dziewczynki dzięki,że o mnie myślicie:) Macie dobre przeczucia,bo ja już jestem na takim etapie,że w każdej chwili mogę urodzić. Ostatnio na KTG miałam skurcze co 5 minut i chcieli wysłać mnie do szpitala,ale zaparłam się,że nigdzie nie jadę,bo to za wcześnie! Brzuch opuścił mi się już do dołu, kość łonowa i wszystko w środku boli, napierają nieźle, ja zmagam się z cukrzycą,dermatozą i teraz jakieś ciała ketonowe wyszły mi na wysokim poziomie, końcówka ciężka,ale mam nadzieję,że finał będzie pozytywny!

Anesia- witaj, u mnie CA-125 było 8 a raz 10 to wynik w normie,więc nie potwierdził,że mam endometriozę, na USG żadnych torbieli też nie było, jedyne co to okropnie bolesne @. Nie poddałam się laparoskopii,więc nie wiem na 100%,ale czuję,że ją miałam/mam w tym pierwszym stadium zaawansowania,bo ICSI udało mi się za 1 razem bez żadnego leczenia a przy większych grupach endo bez leczenia w macicy jest stan zapalny i trudno wgryźć się zarodkom stąd te problemy z zajściem:(
 
anesia, pamiętaj tylko, żeby lek był zapisany na faceta. Jak się uda to super. Ale na razie sama się nie diagnozuj, bo może wcale nie masz endo. Apteka znajduje się na Myśliwskiej 9. Niestety w blokowisku, ciężko trafić, ale wszyscy wiedzą gdzie ona jest i pokierują. Tam wszystkie leki są najtańsze. Jak będziesz potrzebować jednak diphereline to najpierw do nich zadzwoń (telefon w necie znajdziesz), bo to jest lek na zamówienie, tak ze 3-4 dni wcześniej. Przy okazji dowiesz się ile kosztuje i czy warto jechać po ten lek. A Ty z Łodzi jesteś?

Ja nie robiłam w ogóle badań CA, gdyż w laparo mi wyszedł II stopień.

Gieniuś kurczę już niedługo... moja droga....:-) Na razie zaciskaj nogi :-D im dłużej tym lepiej:tak:

Gatto, jak tam Słoneczko żyjesz??

Liju, czujesz coś? Może masz jakieś sny prorocze??

Sony jak głowa dzisiaj?
 
reklama
tere fere dziękuję za rady, narazie czekam na okres bo mam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne przez 2 m-ce ,tak lakarz kazał a potem jak nie będzie poprawy to laparo, nie jestem z Łodzi,ale mam tam koleżanki które studuja więc jak cos to nie będzie problemu z kupnem:)A dlaczego recepta nie może być na kobietę? Wsakazania do tego leku wyczytałam ze w większosci kobiet dotyczą: Wskazania: Diphereline SR 3,75: rak gruczołu krokowego z przerzutami, przedwczesne GnRH-zależne dojrzewanie płciowe (u dziewcząt do 8 roku życia i u chłopców do 10 roku życia), endometrioza (stadium I-IV), włókniakomięśniaki macicy, niepłodność u kobiet - leczenie uzupełniające w połączeniu z podawaniem gonadotropin, w przygotowaniu do zapłodnienia pozaustrojowego. Diphereline SR 11,25 mg: rak gruczołu krokowego z przerzutami.
 
Do góry